Pogoda na początek kwietnia 2018

Kwiecień to pierwszy w pełni wiosenny miesiąc. Ciekawe, czy potwierdzi to pogoda? Sprawdźmy więc długoterminową prognozę.

Pogoda na początek kwietnia nad morzem


Pod koniec marca, tuż przed pierwszym dniem wiosny, pogoda zrobiła nam dużą niespodziankę. Nad Polskę nadciągnęły śnieżyce, które mocno dały się wszystkim we znaki. Na szczęście prognoza na początek kwietnia nie przewiduje już podobnych niespodzianek. Na wybrzeżu zapowiadane są nieduże, przejściowe opady deszczu oraz spore zachmurzenie. Jak na tę porę roku, temperatura też nie będzie bardzo niska. Termometry wskażą od 8 do 12 stopni Celsjusza.

 

Gdzie nad morzem warto zarezerwować nocleg? Sprawdź polecane przez nas lokalizacje, wejdź:
Noclegi w Jastarni
Noclegi w Kołobrzegu
Noclegi w Mielnie
Noclegi w Ustroniu Morskim

 

Pogoda na początek kwietnia na Mazurach


Na Mazurach zapowiada się naprawdę ciepły początek miesiąca – z dwucyfrowymi wartościami temperatury! 2 kwietnia słupki rtęci mogą wskazać nawet 16 kresek. Będzie to jeden z najcieplejszych dni, później nadejdzie ochłodzenie. Termometry mogą pokazać od 7 do 14 stopni. W pierwszym tygodniu kwietnia na Mazurach nie powinno też padać. Przelotny deszcz pojawi się za to w drugim tygodniu miesiąca. Miejmy nadzieję, że dzięki temu szybciej pojawi się tak długo wyczekiwana przez nas soczysta wiosenna zieleń.

Sprawdź ofertę noclegów w mazurskich miejscowościach, wejdź:
Noclegi w Ełku
Noclegi w Giżycku
Noclegi w Kętrzynie
Noclegi w Piszu
Noclegi w Rucianem-Nidzie

 

Pogoda na początek kwietnia w górach

 

Pogoda w Tatrach

Jak będzie wyglądać początek kwietnia w Tatrach? Przez kilka dni może być dość słonecznie i całkiem ciepło – od 8 do 13 stopni Celsjusza. Później, w drugim tygodnia, nadciągną chmury. Na szczęście prognozy nie zapowiadają szczególnie intensywnych opadów. Deszcz będzie przelotny i słaby, ale być może uda mu się trochę „oczyścić” zimowy krajobraz i przygotować miejsce dla prawdziwej wiosny.

 

Gdzie zanocować w Tatrach? Wejdź i zobacz:
Noclegi w Białym Dunajcu
Noclegi w Kościelisku
Noclegi w Małym Cichym
Noclegi w Zębie
Noclegi w Zakopanem

 

Pogoda w Beskidach

Również w Beskidach początek kwietnia będzie ciepły. W pierwszym tygodniu odczuwalna temperatura uplasuje się na poziomie od 9 do 16 stopni Celsjusza. Będzie też można liczyć na sporo słońca, chociaż meteorolodzy nie wykluczają opadów słabego deszczu – szczególnie 1 i 2 kwietnia. W drugim tygodniu kwietnia temperatura się ustabilizuje,  termometry pokażą 13-15 kresek.

 

Sprawdź ofertę noclegów w Beskidach, zobacz:
Noclegi w Krynicy-Zdroju
Noclegi w Tyliczu
Noclegi w Ustroniu
Noclegi w Szczyrku
Noclegi w Wiśle

 

Pogoda w Karkonoszach

Karkonosze to zdecydowanie najchłodniejsza część polskich gór. Tutaj początek kwietnia będzie naprawdę zimny. Synoptycy zapowiadają temperaturę od 4 do 9 stopni Celsjusza. Na początku miesiąca może również spaść słaby deszcz, a kolejne dni upłyną pod znakiem zasnutego chmurami nieba. Nie ma też co liczyć na ocieplenie w drugim tygodniu kwietnia…

 

Pogoda w Bieszczadach

Pogoda na początek kwietnia w Bieszczadach raczej nikogo nie rozczaruje. Słupki rtęci w bieszczadzkich miejscowościach będą wskazywać od 7 do 16 stopni Celsjusza. Pierwszy tydzień kwietnia zapowiada się też całkiem słonecznie. Opady, jeżeli w ogóle wystąpią, będą słabe i przelotne. Drugi tydzień może okazać się trochę bardziej pochmurny, jednak pogoda nie powinna ulec dużej zmianie.

 

Gdzie w Bieszczadach szukać noclegów? Wejdź i zobacz:
Noclegi w Polańczyku
Noclegi w Solinie
Noclegi w Ustrzykach Dolnych
Noclegi w Wetlinie

 

Źródło informacji pogodowych: accuweather.com

 

fot. lehollaender (Pixabay.com CC0)

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również