Pogoda nad morzem w maju 2018

W maju nad morzem lepiej nie spodziewać się wyjątkowo wysokich temperatur. Będzie za to sporo słońca, które na pewno uprzyjemni spacery po złocistej plaży. Poznajmy bardziej szczegółową prognozę pogody na maj dla tej części Polski.

Pogoda nad morzem w maju


Maja nad morzem rozpocznie się całkiem obiecująco. W pierwszym tygodniu temperatury mogą sięgać nawet 19 – 20 stopni Celsjusza. Najcieplejsze w tym czasie będą okolice Trójmiasta, Władysławowa oraz Mielna. Nieco chłodniej zapowiada się początek maja w popularnej Ustce, tam słupki rtęci wskażą tylko od 13 do 16 kresek. Synoptycy uspokajają też co do możliwości wystąpienia opadów – pierwsze dni maja będą wolne od deszczu.

Sytuacja zmieni się trochę w drugim tygodniu maja, gdy nad wybrzeże nadciągną deszczowe chmury. Opadom mogą towarzyszyć burze, a ich wystąpienie jest najbardziej prawdopodobne w centralnej części Pomorza (okolice Mielna). Za nadmorski biegun zimna możemy uznać Ustkę. Tam temperatura wyniesie tylko 12 lub 13 stopni! Na szczęście w innych kurortach będzie kilka stopni cieplej (około 17-19 stopni).

W drugiej połowie miesiąca nad polskim morzem pojawi się zdecydowanie więcej słońca. Jednak musimy zmartwić wszystkich, którzy liczyli na większe ocieplenie. Temperatury na pewno nie wzrosną. Momentami będą sięgać 20 stopni Celsjusza, ale termometry przeważnie wskażą kilkanaście kresek (od około 16 do 19).

 

Szukasz noclegów nad morzem? Zobacz oferty w tych kurortach, wejdź:
Noclegi w Jastarni

Noclegi w Kołobrzegu

Noclegi w Krynicy Morskiej
Noclegi w Mrzeżynie
Noclegi w Niechorzu
Noclegi w Pucku

 

Wyjazd nad morze w maju


Majowy wypoczynek nad morzem to doskonały pomysł dla wszystkich turystów, którzy nie chcą spotkać wakacyjnych tłumów. W ten sposób można cieszyć się kojącym szumem fal, docenić piękno złocistego piasku, unikając przy tym wszechobecnej letniej komercji. Nie będziesz stresować się kolejkami do atrakcji, więc dobrze wypoczniesz i zrelaksujesz się. Poza tym w maju powietrze nad Bałtykiem jest o wiele bardziej nasycone jodem niż podczas wakacyjnych miesięcy. Nie musimy nikomu przypominać, jak pierwiastek ten wpływa na budowanie odporności – co jest szczególnie ważne w przypadku dzieci.

Informacje pogodowe: accuweather.com

 

fot. Pexels (Pixabay.com CC0)

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również