Spokojne miejsca na wakacje na Mazurach

Spokojne miejsca na wakacje na Mazurach

Małymi krokami zbliżają się wakacje. Wielu z nas zapewne myśli już o nadchodzących ciepłych miesiącach. To dobra pora, aby powoli zacząć snuć pierwsze plany na letni wypoczynek. Czy w tym roku wybrać się w góry, nad morze, do serca wielkich puszcz czy może na malownicze Mazury? Jeżeli zależy wam na bezpiecznym wypoczynku w ustronnych miejscowościach z dala od ludzi, sprawdźcie, co oferuje wam Kraina Tysiąca Jezior! Oto spokojne miejsca na wakacje na Mazurach!

Mazury to piękny i niezwykle atrakcyjny turystycznie zakątek w naszym kraju. Lista najpiękniejszych i najciekawszych miejsc w regionie jest naprawdę długa. Warto wymienić między innymi słynne mazurskie kurorty oferujące świetne warunki na wakacje. Do najpopularniejszych należą Mikołajki, Giżycko, Węgorzewo czy Rucine-Nida. Mazury to oczywiście przede wszystkim liczne piękne jeziora, niesamowite widoki oraz cisza i spokój. Chociaż tego ostatniego waloru będziemy musieli poszukać nieco dokładnej. Region cieszy się ogromną popularnością, a znane kurorty w czasie sezonu oblegane są przez turystów. Jeżeli chcemy spędzić nasze wakacje na Mazurach, nie musimy rezygnować ze spokojnej atmosfery. Wystarczy, że wybierzemy jedną z ustronnych miejscowości, w których odpoczniemy z dala od turystycznego zgiełku!


Spokojne miejsca na urlop na Mazurach? Koniecznie Kruklanki!


Kruklanki to malownicza i spokojna wieś położona nad malowniczym jeziorem Gołdopiwo oraz brzegiem rzeki Sapiny. Miejscowość kusi turystów przede wszystkim pięknym i różnorodnym krajobrazem. Ukryta między pagórkami oraz lasami Puszczy Boreckiej zachęca turystów przede wszystkim do aktywnego wypoczynku. W czasie wolnym możemy zdecydować się na piesze wędrówki, spływy kajakowe czy rowerowe wycieczki. Mnóstwo zieleni, spokój oraz szum wody sprawiają, że oddychanie świeżym mazurskim powietrzem jest tu jeszcze przyjemniejsze! Podczas naszego relaksującego pobytu w Kruklankach możemy poszukać okolicznych zabytków oraz ciekawych miejsc. W samej miejscowości możemy zobaczyć między innymi: kościół Wniebowzięcia NMP, stanowiący przykład wschodniopruskiej architektury XVI wieku, cerkiew św. Dymitra, cerkiew greckokatolicką św. Jozafata Kuncewicza oraz (najbardziej charakterystyczny punkt na mapie okolicy) wysadzony most, będący pozostałością mostu kolejowego na linii Kruklanko-Olecko. Znajduje się on w malowniczej okolicy i jest jednym z ciekawszych widoków okolicy. 


W Kruklankach czekają na nas atrakcyjne domki letniskowe położone w ustronnych miejscach niedaleko jeziora. Gwarantują nam one komfortowy wypoczynek z dala od tłumów blisko malowniczych jezior. 


Atrakcyjne noclegi w Kruklankach:


Domki Letniskowe

Domki Letniskowe

Kruklanki, ul. Wczasowa

Domki 10.0
Domek Letniskowy Kalina

Domek Letniskowy Kalina

Kruklanki, ul. Spacerowa

Domki 9.8
Wypoczynek na Cichej

Wypoczynek na Cichej

Kruklanki, ul. Cicha

Kwatery i pokoje 10.0


Sprawdź także inne atrakcyjne noclegi w okolicy


Gdzie pojechać na spokojne wakacje na Mazury? Zajrzyjcie do Krutyni!


Krutyń to kolejna urokliwa miejscowość oferująca świetne warunki do spokojnego wypoczynku na Mazurach! Wioska ukryta pośród lasów Puszczy Piskiej oraz niedaleko popularnego szlaku kajakowego kusi turystów przyjemną atmosferą. Turyści wybierają Krutynię jako pierwszy etap spływy rzeką Krutynią, będącej jedną z najpiękniejszych tras kajakowych nie tylko na Mazurach, ale w całej Polsce! W miejscowości warto jednak zostać na dłużej. Dzięki panującej tu ciszy i małomiasteczkowemu klimatowi miejsce to świetnie sprawdzi się jako przystanek do wakacyjnego relaksu! W czasie wolnym będziemy mogli udać się na spacer do okolicznego rezerwatu przyrody Krutynia, gdzie zobaczymy rzekę płynącą przez malowniczy jar. Kolejna ciekaw ścieżka zaprowadzi nas do rezerwatu Zakręt, gdzie czeka na nas urokliwy pomnik przyrody. “Zakochana Para” to dwa wiekowe drzewa (sosna pospolita i dąb szypułkowy) splecione w miłosnym uścisku! Ciekawym miejscem na mapie Krutyni jest także Muzeum Przyrodnicze Mazurskiego Parku Krajobrazowego. 


Atrakcyjne noclegi w Krutyni: Sprawdź także inne atrakcyjne noclegi w okolicy


Spychowo Spokojne miejsce na wakacje na Mazurach 


Kolejnym urokliwym i spokojnym miejscem idealnym na wakacyjny urlop na Mazurach, jest Spychowo. Urokliwa miejscowość położona jest około 29 kilometrów od Szczytna, około 30 kilometrów od Mrągowa oraz jedynie 22 kilometry od kurortu Ruciane-Nida. Miejsce to przyciąga turystów przede wszystkim przyjemną atmosferą oraz świetnymi warunkami do wakacyjnego wypoczynku w ciszy i spokoju. Wieś lokalizowana jest pomiędzy urokliwym Jeziorkiem Spychowskim a jeziorem Kierwik, które łączy Struga Spychowska (odcinek rzeki Krutynia) oraz otoczona gęstymi lasami Puszczy Piskiej. Warunki te zachęcają do aktywnego wypoczynku oraz odkrywania uroków okolicy. Co ciekawego będziemy mogli robić i zobaczyć podczas urlopu w Spychowie? Warto wybrać się na spacer leśną ścieżką dydaktyczną na Jezioro Ciche, wyruszyć na spływ kajakowy rzeką Krutynią czy odwiedzić leśny rezerwat przyrody Pupy. Charakterystyczne miano rezerwatu wzięło się od dawnej, powojennej nazwy Spychowa. Podczas zwiedzania okolicy warto udać się na spacer po okolicznej łące oraz odnaleźć w lesie pamiątkowy kamień.


Atrakcyjne noclegi w Spychowie: Sprawdź także inne atrakcyjne noclegi w Spychowie i okolicy


Spokojne miejsca na wakacje na Mazurach? Sprawdź Zgon! 


Jeżeli szukacie cichego i spokojnego miejsca na wakacje na Mazurach, powinniście wziąć pod uwagę Zgon. To spokojna wieś położona na południowym brzegu jeziora Mokre oraz klimatyczny zakątek, w którym będziemy mogli poprawić swoje samopoczucie. Poza ciszą i spokojem w miejscowości panuje także urocza małomiasteczkowa atmosfera. Wszystko to ze względu na charakterystyczną drewnianą zabudowę. Podczas spaceru po Zgonie zobaczymy kilka ładnie prezentujących się starych chałup. W miejscowości warto zobaczyć także pewną niezwykłą atrakcję! Miejscowość słynie w okolicy z charakterystycznej Galerii Głów założonej przez Adama Szubskiego. Prezentuje ona kolekcję nieco niepokojących i fascynujących rzeźb. Jeżeli w wolnej chwili będziemy chcieli odpocząć na łonie przyrody możemy zdecydować się na wycieczkę do okolicznego rezerwatu “Królewska Sosna” leżącego na terenie Mazurskiego Parku Krajobrazowego. Znajdziemy tam trzy malownicze jeziorka, wiekowe drzewa oraz bagienną faunę i florę.  


Atrakcyjne noclegi w Zgonie: Sprawdź także inne atrakcyjne noclegi w okolicy


Wybierasz się na wakacje na Mazury? Zobacz także: Następny artykuł Atrakcyjne miejsca...

Komentarze

Zobacz również