Zobacz, co wpływa na kolejność prezentowanych obiektów. Sprawdź.

Noclegi w okolicy Szczytna:

Skorzystaj z filtrów , aby lepiej dopasować wyniki wyszukiwania do Twoich potrzeb.

Szczytno

Szczytno leży na pograniczu Pojezierza Mrągowskiego i Równiny Mazurskiej, w sąsiedztwie dwóch jezior. Malownicze położenie miasta sprawia, że turyści uwielbiają spędzać tutaj wolny czas. Nic w tym dziwnego, ponieważ cała Warmia i Mazury od lat zajmują wyjątkowe miejsce w sercach wielu Polaków. Bujne lasy z wyznaczonymi ścieżkami spacerowymi oraz rowerowymi, a także liczne jeziora wypełnione czystą wodą potrafią zachwycić każdego. Dodatkowo Szczytno jest niezwykle atrakcyjne pod względem zabytków, a także idealne do bliższego poznania kultury i zwyczajów dawnych mieszkańców tych okolic.

Szczytno – co warto zobaczyć?

Będąc w Szczytnie, koniecznie trzeba zobaczyć ruiny dawnego zamku. Budowla została wzniesiona na miejscu drewniano-ziemnej strażnicy obronnej, która w roku 1370 została spalona przez Litwinów pod wodzą księcia Kiejstuta. Zamek razem z murami obronnymi oraz fosą, przez lata górował w swojej wspaniałości nad miastem. Niestety od połowy XVII wieku, zaniedbany, powoli zaczął popadać w ruinę. Co więcej, jego upadek pogłębiły ówczesne władze miejskie, które postanowiły częściowo rozebrać budowlę, a pozyskaną w ten sposób cegłę sprzedać mieszkańcom pod budowę domów. W ten sposób zniknęła większa część murów obronnych oraz wieża i jedno z zamkowych skrzydeł. Obecnie w zachowanych pomieszczeniach, które zostały wyremontowane, swoją siedzibę mają urzędy oraz oddział muzeum Warmii i Mazur.


W niedalekim sąsiedztwie ruin zamkowych znajduje się Jezioro Długie. Stanowi ono niezwykłą atrakcję zarówno dla mieszkańców miasta, jak i przyjeżdżających tutaj turystów. Przy jeziorze powstała plaża miejsca, boiska do gry w siatkówkę oraz plac zabaw dla najmłodszych. Ponadto obok plaży znajdziemy wypożyczalnie sprzętu wodnego. Podczas wakacji możemy spotkać tutaj całe rodziny, wypoczywające i korzystające z oferowanych atrakcji. Dookoła jeziora wydzielono specjalną ścieżkę spacerowo-rowerową, przeznaczoną dla wszystkich, którzy swój wolny czas chcą spędzać aktywnie.

Co robić w Szczytnie, kiedy pada?

Szczytno jest miastem niezwykle ciekawym i warto tutaj przyjechać, niezależnie od pory roku czy pogody. Kiedy podczas naszego urlopu, pogoda postanowi sprawić nam nie do końca miłą niespodziankę, warto wówczas wykorzystać wolny czas, na bliższe poznanie historii miasta oraz całego regionu. Muzeum Mazurskie w swoich wnętrzach skrywa kilka tysięcy eksponatów związanych z kulturą materialną oraz historią mieszkańców tych ziem. Siedziba muzeum mieści się w odremontowanych pomieszczeniach wspomnianych ruin zamkowych. Na szczególną uwagę zasługują ludowe meble mazurskie, a także bogata kolekcja stroi ludowych oraz sprzętów gospodarstwa domowego.

Co zjeść w Szczytnie

Liczne sąsiedztwo lasów, wypełnionych grzybami i jagodami, sprawia, że w miejscowych restauracjach możemy skosztować dań przyrządzanych ze świeżych, lokalnych składników. Będąc na Warmii, koniecznie trzeba zjeść tradycyjne zeppeliny – charakterystyczne dla tych regionów ziemniaczane pyzy nadziewanej mięsem mielonym. Serca turystów, nieustannie podbija także gulasz po mazursku, zupa szczawiowa oraz biała kiełbasa gotowana w piwie. Ostatnie z wymienionych danie jest szczególnie popularne w chłodniejsze, jesienne wieczory.

Noclegi w Szczytnie

Szczytno posiada niezbyt rozbudowaną bazę noclegową, jednak królują w niej gospodarstwa agroturystyczne i to właśnie te oferty są najczęściej wybierane przez turystów chcących spędzić tutaj urlop. Liczy się nie tylko atrakcyjna cena, ale ważna jest także lokalizacja obiektu, najlepiej blisko głównych atrakcji. Decydując się na nocleg w gospodarstwie agroturystycznym, zyskujemy gwarancję odpoczynku, w ciszy i spokoju, a także możliwość bliskiego obcowania z naturą.

Ceny noclegów w Szczytnie

Średnio za nocleg w Szczytnie zapłacimy 90 zł, jednak jeśli zdecydujemy się na obiekt oferujący wynajem pokoi, wówczas cena za dobę może być znacznie niższa. Koszt noclegu może różnić się w zależności od standardu, a także lokalizacji konkretnego miejsca. Przeważnie cenniki ustalane są indywidualnie przez właścicieli, dlatego mogą się różnić w zależności od wzrostu zainteresowania. Zdarza się, że podczas weekendu zapłacimy o 45% więcej niż w dzień powszedni.

Najczęściej wybierane udogodnienia w Szczytnie

Turyści najczęściej przyjeżdżają do Szczytna prywatnym samochodem, dlatego obecność miejsca parkingowego, na którym bezpiecznie można zostawić auto, jest jednym z najczęściej poszukiwanych udogodnień. Ważna jest także prywatna łazienka oraz dostęp do bezprzewodowego internetu. Osoby, które podróżują w towarzystwie ukochanego zwierzątka domowego, poszukują ofert umożliwiających przebywanie na terenie obiektu noclegowego ze swoim pupilem.

Często zadawane pytania dotyczące noclegów w Szczytnie

Ile kosztuje nocleg w Szczytnie?
Cena za nocleg w Szczytnie zależy od kategorii wybranego obiektu oraz jego lokalizacji. Najkorzystniej jest zatrzymać się w obiekcie z kategorii agroturystyka Szczytno, wtedy koszt noclegu może wynieść od 150 zł. Średnia cena noclegu w Szczytnie wynosi 434 zł.
Czy ceny noclegów w Szczytnie w weekend różnią się od tych w dni powszednie?
Ceny noclegów ustalają indywidualnie właściciele obiektów, dlatego niektórzy mogą mieć wyższy cennik weekendowy. Według wyliczeń Nocowanie.pl ceny noclegów w weekend są droższe o 21% od cen w dzień powszedni.
Jak znaleźć najtańszy nocleg w Szczytnie?
Wystarczy odpowiednio ustawić opcję filtrowania, wybierając w lewej kolumnie, znajdującej się przy wynikach wyszukiwania, opcję „Cena za usługę”. Inna możliwość to kliknięcie ikonki „Tanie noclegi Szczytno”, widocznej bezpośrednio nad wynikami wyszukiwania. Obecnie najtańsze noclegi w Szczytnie zaczynają się od kwoty 150.
Jakie obiekty noclegowe są najpopularniejsze w Szczytnie?
Turyści najczęściej pytają o noclegi w obiektach z kategorii: domki, domy wakacyjne. Liczy się nie tylko atrakcyjna cena, ale również lokalizacja i opinie innych gości, którzy rekomendują bądź nie dane miejsce.
Które obiekty noclegowe w Szczytnie mają najlepsze opinie?
Obiekty z najlepszymi opiniami możemy znaleźć klikając na zakładkę „Szczytno opinie”, a wyniki wyszukiwania posortują się tak, by obiekty z najlepszymi ocenami były najwyżej. Obecnie najlepiej oceniane obiekty w Szczytnie to: DOMKI LETNISKOWE - JERUTKI, Dom Letniskowy Jaśmin.
Które noclegi w Szczytnie są polecane dla rodzin?
Wiele rodzin zatrzymujących się w Szczytnie poleca Dom Letniskowy Jaśmin, DOMKI LETNISKOWE - JERUTKI.
Które noclegi w Szczytnie są polecane dla par?
Te noclegi są wysoko cenione przez pary: Dom Letniskowy Jaśmin, DOMKI LETNISKOWE - JERUTKI.

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!