Sylwester 2021/22. Ile kosztują noclegi?

Sylwester 2021/22. Ile kosztują noclegi?

Wzrost cen widać właściwie na każdym kroku, stąd uzasadnione wydaje się pytanie, ile wydamy na zbliżającego się sylwestra? Co jakiś czas media obiegają sylwestrowe “paragony grozy”, dlatego sprawdzamy, na jakie koszty powinny nastawiać się osoby, korzystające z naszego portalu.

Sylwester jest jedną z najbardziej wyczekiwanych okazji wyjazdowych w ciągu roku. Choć to tylko jedna noc, plany snujemy wiele miesięcy wprzód. Nie inaczej było teraz, nawet biorąc pod uwagę niepewność pierwszego kwartału 2021.

Lockdown, który z małymi przerwami trwał aż do maja, mógł skutecznie ostudzić nawet najbardziej gorące podróżnicze plany. Jednak tak się nie stało, ponieważ pierwsze pytania o wolne noclegi zaczęły wpływać już styczniu! Później sytuacja rzeczywiście się uspokoiła - po cofnięciu najbardziej restrykcyjnych obostrzeń turyści zaczęli planować długie weekendy i wakacje. Kiedy lato minęło, powrócono do myśli o sylwestrze.

Sylwester 2021/22 - tu będzie najwięcej turystów


Już jesienią informowaliśmy o bardzo dużym zainteresowaniu sylwestrowymi wyjazdami.


Po letnim oblężeniu kurortów branża turystyczna przeżywa spokojniejszy moment? Nic bardziej mylnego! Z naszych obserwacji wynika, że Polacy nie tylko wydłużają wakacje na jesienne miesiące, ale coraz odważniej planują zimowe wyjazdy. Wrzesień to najlepsza pora na zarezerwowanie miejsca na sylwestra!


Osoby, które nie skorzystały z naszych sugestii i wstrzymały się z rezerwacjami do ostatniego momentu, teraz mogą mieć trudność ze znalezieniem wolnego noclegu w atrakcyjnym miejscu i cenie. Dotyczy to przede wszystkim turystów planujących wypoczynek w największych kurortach narciarskich.

Największym powodzeniem cieszą bowiem Zakopane (trafiło tam 25% z ogółu zapytań wysłanych o terminy sylwestrowe), Karpacz (7,4%), Szklarska Poręba (4,6%), Białka Tatrzańska (4,7%), Szczyrk (3,3%), Wisła (3%), Solina (2,8%), Kościelisko (2,1%), Szczawnica (2%) i Polańczyk (1,8). W top 10 sylwestrowych lokalizacji mamy wyłącznie górskie kierunki!

Ceny na sylwestra – od czego zależą?


Ile trzeba zapłacić za sylwestrowy wypoczynek? Trudno jest tu podać konkretną cenę, ponieważ zależy od kilku czynników. Jednym z nich jest długość pobytu.  

Najwięcej zapytań o wolne noclegi dotyczy pobytów rozpoczynających się w czwartek 30 grudnia. Większość planuje wyjazd w Nowy Rok (1 stycznia). Jednak z naszych danych wynika, że niektórzy sylwestrowego zakwaterowania poszukują już od Bożego Narodzenia (25 grudnia).

Kolejny czynnik, mający wpływ na cenę, to lokalizacja. Zawsze jest tak, że obiekty noclegowe blisko centrum miasta czy turystycznych atrakcji kosztują więcej niż te, położone na obrzeżach. Pamiętajmy przy tym, że do Zakopanego prawdopodobnie powróci sylwestrowy koncert Telewizji Polskiej. Jeśli tak się stanie, to zostanie zorganizowany na Równi Krupowej, niedaleko centrum stolicy polskich Tatr. Może to spowodować większy popyt na noclegi blisko tej lokalizacji, co wiąże się też ze wzrostem cen.

Warto wspomnieć także o standardzie obiektu noclegowego oraz oferowanych udogodnieniach. Komfortowy apartament czy góralski domek z kominkiem mają wyższe cenniki niż kwatera oferująca podstawowe wygody. Baza noclegowa w kurortach jest pod tym względem bardzo zróżnicowana.

Ile trzeba zapłacić za sylwestra?Średni koszt noclegów w najbardziej obleganym Zakopanem to około 64 zł za noc od osoby. Takie same średnie stawki mają dwa kolejne najbardziej oblegane miejsca – Karpacz i Szklarska Poręba. Jak wygląda to w pozostałych miejscowościach z topowej dziesiątki?

  • Białka Tatrzańska – 62 zł / noc od osoby
  • Szczyrk – 70 zł / noc od osoby
  • Wisła – 62 zł / noc od osoby
  • Solina – 52 zł / noc od osoby
  • Kościelisko – 65 zł / noc od osoby
  • Szczawnica – 58 zł / noc od osoby
  • Polańczyk – 53 zł / noc od osoby

Osoby, które chcą otrzymać coś więcej, niż tylko noclegi na sylwestra, mogą skorzystać z pakietów pobytowych przygotowanych przez właścicieli. Na przykład w Zakopanem i okolicach na podobną ofertę składa się najczęściej sześć noclegów, wyżywienie oraz możliwość udziału w dodatkowych atrakcjach, takich jak kulig.

Szukasz sylwestrowego pakietu pobytowego? Znajdziesz je tutaj: Sylwester 2021/2022

Artykuł na podstawie danych portalu Nocowanie.pl za styczeń-grudzień 2021.

Następny artykuł 6 najlepszych miejsc na...

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej