Sypnie śniegiem! Nowa prognoza pogody

Sypnie śniegiem! Nowa prognoza pogody

Pogoda w kwietniu idealnie obrazuje treść przysłowia Kwiecień plecień, bo przeplata trochę zimy, trochę lata. Lato mieliśmy w weekend - czyżby teraz przyszedł czas na zimę? Więcej szczegółów na ten temat można znaleźć w najnowszym komunikacie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

IMGW przedstawiło szczegółową prognozę pogody na nadchodzący tydzień. Według informacji, których dostarczył instytut, musimy szykować się na spore ochłodzenie, a nawet intensywne opady śniegu. Kierowcy, którzy mieli w planach zmianę opon na letnie, mogą się więc jeszcze wstrzymać. Aż chciałoby się powiedzieć: co z tą wiosną?!

Sprawdź też jakiej pogody można spodziewać się podczas majówki: Pogoda na majówkę 2021

Jakie noclegi są odpowiednie na wiosnę?
"Raj pod Jabłonią"

"Raj pod Jabłonią"

Narewka, ul. Lewkowo Stare

Domki 10.0
Ośrodek Wypoczynkowy Natura

Ośrodek Wypoczynkowy Natura

Krasnobród, ul. Zamojska

Kwatery i pokoje 9.4
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym


Pogoda w kwietniu. Wiosna w odwrocie?


Niedziela 11 kwietnia była przepiękna - słoneczna i ciepła. Tego dnia maksymalna temperatura powietrza sięgała 21 stopni Celsjusza. Polacy mogli w końcu wyjść na rower i na spacer. Ale jak pokazują komunikaty IMGW, wszystko co dobre, szybko się kończy - podobnie jak słoneczna aura w kwietniu.

Przed nami dość nieprzyjemna zmiana pogody, chociaż w poniedziałek wszystko wygląda jeszcze całkiem dobrze. To tylko pozory, ponieważ z zachodu na wschód przemieszcza się front atmosferyczny, związany z niżem nad Bałtykiem i Skandynawią. Jak poznamy, że już nadszedł? Przede wszystkim zrobi się pochmurno i deszczowo.

Od wtorku do czwartku licz się ze śniegiem


Eksperci z IMGW ostrzegają przed opadami, w komunikacie czytamy:

Na południu kraju dominować będzie zachmurzenie całkowite z opadami deszczu, w rejonach podgórskich deszczu ze śniegiem i śniegu, a w górach opady śniegu. Opady będą intensywne i spowodują przyrost grubości pokrywy śnieżnej w rejonach podgórskich o 10 do 20 cm, a w górach do około 25 cm. Na pozostałym obszarze kraju także pochmurno, wystąpią opady deszczu i deszczu ze śniegiem, a lokalnie także śniegu.


Opadom śniegu towarzyszyć będzie ochłodzenie, maksymalna temperatura nie przekroczy 10 stopni Celsjusza!

W środę i czwartek padać będzie już w całym kraju. Najbardziej intensywne opady śniegu pojawią się w południowo-wschodniej Polsce. Zapowiadany jest też porywisty wiatr z kierunku północnego, którego prędkość będzie dochodzić do 60 kilometrów na godzinę!


 fot.  Jörg Vieli  / Pixabay.com CC0

Pogoda na kwiecień. Kiedy poprawa?


Poprawa kwietniowej pogody będzie widoczna już w piątek, ponieważ niż zacznie przesuwać się na wschód Polski. Oznacza to, że jako pierwsi o zimie zapomną mieszkańcy wybrzeża, którzy na swoich termometrach zobaczą do 14 kresek.

Niestety na południu nadal będą obecne opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Na szczęście w niedzielę 18 kwietnia już w całym kraju zagości słońce oraz wyższa temperatura. Najchłodniejsze okaże się Podhale, gdzie słupki rtęci nie przekroczą 8 kresek, najcieplej będzie natomiast na Kujawach i Mazurach. Synoptycy zapowiadają około 15 stopni Celsjusza.

Jak będzie wyglądać pogoda w pozostałych tygodniach? Zobacz: Pogoda na kwiecień 2021

Źródło: imgw.pl


Następny artykuł W środę konferencja...

Komentarze

Zobacz również