W góry z dzieckiem. Gdzie warto się wybrać?

W góry z dzieckiem. Gdzie warto się wybrać?

Planujesz rodzinny wyjazd w góry? Sprawdź koniecznie, które miejsca warto odwiedzić. Urlop z dzieckiem w górach może być wspaniałą przygodą, jednak trzeba go dobrze zaplanować. Jak to zrobić? O czym warto pamiętać? Gdzie konkretnie się wybrać? Podpowiadamy!

Wyjazdy rodzinne nie zawsze są łatwe i przyjemne. Jednak odpowiednie przygotowanie i zaplanowanie takiego wyjazdu, na pewno pomoże. Bez względu na to jaki kierunek podróży obierzemy, jadąc z dzieckiem musimy pamiętać o tym, by wyjazd był atrakcyjny dla wszystkich. Jak tego dokonać? Dzieląc atrakcje pół na pół.

Urlop z dzieckiem w górach to podwójnie trudne zadanie. Szczególnie dla rodziców tych dzieci, które nie specjalnie lubią się wspinać i spacerować. Jeszcze trudniejsze – dla rodziców małych dzieci, którzy na wszystkie wycieczki muszą „targać” ze sobą wózek i mnóstwo różnorodnych gadżetów. Nikt jednak nie twierdzi, że jest to zadanie nie do wykonania.

Przy planowaniu wyjazdu i poszczególnych atrakcji, pamiętajmy o tym, by tak podzielić czas, aby zadowolić zarówno siebie, jak i dziecko. Jednego dnia – dłuższe wyjście w góry, kolejnego – wizyta w parku rozrywki czy na basenie. Ten system pozwoli nam przetrwać, natomiast dzieci zmobilizuje.

Postanowione! Jedziemy w góry! Ale polskie góry są bardzo rozległe i różnorodne. Musimy więc obrać odpowiedni dla nas kierunek. Góry Stołowe, Beskid Śląski, Gorce, Karkonosze, Tatry? Przychodzimy z pomocą i podpowiadamy!
Góry Stołowe – idealne na rodzinne wycieczki


Góry Stołowe położone w województwie dolnośląskim i stanowią idealne miejsce na rodzinne wycieczki, szczególnie z dziećmi. Góry nie są wysokie a szlaki zbyt trudne, jednak bardzo malownicze. Wielką popularnością, wśród rodzin z dziećmi także, cieszą się dwa miejsca – Szczeliniec Wielki i Błędne Skały. Wyprawa w te dwa miejsca dostarczają dzieciom wiele radości. Przeciskanie się pomiędzy skałami, wyszukiwanie wśród różnorodnych i fantazyjnych form skalnych kształtów przypominających ludzi lub zwierzęta, to wspaniała zabawa.

Warto wiedzieć także o tym, że Błędne Skały od Szczelińca dzieli około 7 km. To czy uda nam się pokonać tą trasę pieszo zależy od wieku i sprawności naszego dziecka.


Cichy Zakątek

Cichy Zakątek

Kudowa-Zdrój, ul. Tadeusza Kościuszki

Agroturystyka 9.6
Pensjonat Margarita

Pensjonat Margarita

Duszniki Zdrój, ul. Graniczna

Pensjonaty 9.2
Kolorowe Pola Boutique B&B MyWeek

Kolorowe Pola Boutique B&B MyWeek

Polanica-Zdrój, ul. Chopina

Pensjonaty 9.9
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym


Piękny i atrakcyjny Beskid Śląski


Szlaki turystyczne w Beskidzie Śląskim nie należą do najtrudniejszych, są jednak naprawdę piękne. Ten region Polski idealnie sprawdzi się na urlop z dziećmi. Na miejscu czekają na nas nie tylko zapierające dech w piesi widoki, ale też ciekawe atrakcje.


Domek Wczasowy u Jana

Domek Wczasowy u Jana

Tylmanowa, ul. Stachówka

Domki
Stajkowa Noclegi

Stajkowa Noclegi

Krościenko nad Dunajcem, ul. Wojtyły

Kwatery i pokoje 8.6
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym


Rodzinne spacery po Gorcach


Gorce należą do Beskidów Zachodnich. To malownicze, łagodne, zalesione stoki, poprzecinane słonecznymi polankami. Decydując się na urlop właśnie w tym regionie, warto zaplanować spacery na terenie Gorczańskiego Parku Narodowego, gdzie czeka na nas sieć łatwo dostępnych ścieżek edukacyjnych i licznych szlaków turystycznych - pieszych, rowerowych i konnych. Co ważne, większość szlaków w Gorcach jest łagodna i niezatłoczona. Już kilkulatek da radę pokonać wybrany przez nas szlak.


Dom alpejski Krośniczanka

Dom alpejski Krośniczanka

Krośnica, ul. Ojca Leona

Domki 9.7
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
Willa Kamyk

Willa Kamyk

Kluszkowce, ul. Mizerna

Kwatery i pokoje 9.9
Pokoje u Zosi

Pokoje u Zosi

Rabka, ul. Zakopiańska

Kwatery i pokoje 9.5


Karkonosze - tu każdy znajdzie coś dla siebie!


Karkonosze należą do najwyższych gór w Polsce, jednak tam również można znaleźć piękne malownicze szlaki odpowiednie dla kilkuletnich dzieci. Miejsce to, jest polecane na wypoczynek dla rodzin z dziećmi, choćby dlatego, że w tym rejonie znajdziemy sporo atrakcji dla najmłodszych.

Zachwycające  wodospady – Szklarki i Kamieńczyka, do których dotrzemy spacerkiem ze Szklarskiej Poręby, piękna Świątynia Wang w Karpaczu, Muzeum Zabawek i Zapora na Łomnicy czy też sama Śnieżka - najwyższy szczyt Karkonoszy, gdzie dotrzemy częściowo wyciągiem krzesełkowym a częściowo pieszo. To naprawdę atrakcyjne miejsca, dla dzieci również.


Morskie Oko

Morskie Oko

, ul. Palenica Białczańska

Atrakcje przyrodnicze
Świątynia Wang

Świątynia Wang

Karpacz, ul. Na Śnieżkę

Kościoły 9.2


W Tatry z dzieckiem? To będzie wspaniała przygoda!


Choć wydawać by się mgło, że Tatry nie są odpowiednim miejscem na wakacje z dzieckiem, nic bardziej mylnego. Wszystko zależy od tego czy odpowiednio zaplanujemy swój pobyt. Pamiętajmy, że nawet wysokie szczyty w Tatrach staną się dostępne dla dzieci, kiedy skorzysta się z kolei linowej. Poza tym nie wszystkie szlaki są długie i trudne.

Na początek - Gubałówka, na którą możemy wjechać kolejką linowo-terenowa. Stamtąd możemy wyruszyć na spacer na pobliski Butorowy Wierch, gdzie znajduje się m.in. rynna grawitacyjna, która na pewno spodoba się maluchom. Na rodzinne wycieczki nadaje się też Dolina Kościeliska. Możemy też wjechać kolejką krzesełkową na skocznię Wielką Krokiew lub koleją linową na Kasprowy Wierch.  Następny artykuł Ciekawe odkrycie na dnie...

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej