Weekend czerwcowy 2021 z bonem turystycznym

Weekend czerwcowy 2021 z bonem turystycznym

Wyjazd na weekend czerwcowy to dobra okazja do tego, by wykorzystać bon turystyczny. Świadczenie przysługuje rodzinom z dziećmi i można nim opłacić między innymi rodzinny wypoczynek. Gdzie najlepiej pojechać podczas długiego weekendu w czerwcu?

W 2021 roku długi czerwcowy weekend przypada na początku miesiąca. Boże Ciało obchodzimy w czwartek 3 czerwca, jest to dzień ustawowo wolny od pracy, więc wystarczy tylko wziąć urlop w piątek, by cieszyć się czterodniowym przedłużonym weekendem.

Wiosna to dobry czas na wyjazd z rodziną. Warto pamiętać, że dzięki bonowi turystycznemu, przyznawanemu na każde dziecko, zyskujemy dodatkowe pieniądze na wypoczynek. Polski Bon Turystyczny jest ważny do końca marca 2022 roku, więc jeżeli chcemy go wykorzystać, powinniśmy pomyśleć o tym już teraz. Weekend czerwcowy jest do tego doskonałym pretekstem. Obiekty noclegowe, w których zapłacimy za nocleg bonem 500+, można znaleźć w specjalnej wyszukiwarce Nocowanie.pl.

Rodzinny wypoczynek w długi weekend w czerwcu


Gdzie pojechać w długi czerwcowy weekend? Teraz na topie są noclegi w zacisznej okolicy, blisko natury. Nie ma jednego, najlepszego kierunku – wszystko zależy od tego, co lubimy i jak chcemy spędzić czas. Na pewno warto zadbać o to, by w wybranej przez nas miejscowości znalazły się między innymi atrakcje dla dzieci.

Weekend czerwcowy w Rewalu. Zapłać bonem turystycznym

Początek czerwca to dobry moment na to, by pojechać nad morze. Co prawa na morskie kąpiele jest trochę za wcześnie, ale zabawa na plaży będzie już możliwa. W długi weekend nadmorskie kąpieliska są jeszcze wyludnione – zmieni się to za niecały miesiąc, wraz z początkiem wakacji.

Dobrym miejscem na weekend z rodziną jest Rewal, miejscowość położona w województwie zachodniopomorskim. Słynie przede wszystkim z pięknej, szerokiej plaży położonej u stóp klifu. W centrum Rewala wybudowano platformę widokową, w sąsiedztwie której ustawiono stalowe konstrukcje, przedstawiające wieloryby. Z biegiem lat stały się znakiem rozpoznawczym kurortu.

W Rewalu nie brakuje oczywiście rodzinnych atrakcji. Warto wybrać się do Parku Wieloryba, w którym prezentowane są modele ryb i morskich ssaków w skali 1:1. W jego sąsiedztwie znajduje się Bajkowa Chata, zamieszkana przez postacie z baśni. Okolice Rewala można zobaczyć podczas przejażdżki zabytkową kolejką wąskotorową. W budynku stacji stworzono nawet wystawę makiet kolejowych z jeżdżącym taborem.


Zobacz inne noclegi w Rewalu, które akceptują Polski Bon Turystyczny

 

Długi weekend w Cisnej. Wyjazd z bonem 500+

Długi weekend warto spędzić w spokojnej okolicy, z dala od tłumów. Dobrym miejscem na taki wyjazd są Bieszczady i leżąca niedaleko Bieszczadzkiego Parku Narodowego miejscowość Cisna. Tamtejsze szlaki turystyczne nadają się też dla dzieci, więc można zaplanować aktywny wypoczynek w górach.

Przez Cisną przebiegają liczne trasy piesze, jak na przykład szlak w masyw Łopiennika czy do Przełęczy nad Roztokami. Są tu także mniej wymagające ścieżki. Warty polecenia jest „Jeleni Skok”, krótka trasa do wieży widokowej, którą przejdziemy w niecałą godzinę. Ze szczytu doskonale widać całą okolicę. W okolicy Cisnej pojeździmy też na rowerze, sporo szlaków zostało przygotowanych dla rowerzystów specjalnie dla rowerzystów – są częścią sieci „Zielony Rower Bieszczady”.

Do atrakcji Cisnej na pewno zaliczymy Bieszczadzką Kolejkę Leśną. Początkowy przystanek kolejki znajduje się we wsi Majdan, podczas wycieczek zobaczymy miejsca, do których trudno dostać się nawet pieszo! Tylko 3 kilometry od granicy Cisnej znajdziemy Leśny Zwierzyniec. Jest to mini zoo, gdzie żyje trzydzieści gatunków dzikich zwierząt. Przy wejściu można kupić specjalną karmę do karmienia zwierzaków. Takie przeżycie będzie długo wspominane przez dzieci.

Zobacz inne noclegi w Cisnej, które akceptują Polski Bon Turystyczny

Weekend czerwcowy w Murzasichlu. Wyjazd z Polskim Bonem Turystycznym

Wiosną warto pojechać także w Tatry. Jeżeli szukamy tam spokojnych miejsc, można zrezygnować z noclegu w Zakopanem na rzecz ościennych miejscowości. Należy do nich między innymi kameralne Murzasichle.

Wieś leży pomiędzy Zakopanem a Bukowiną Tatrzańską i sąsiaduje z Tatrzańskim Parkiem Narodowym. Można więc zaplanować wędrówki po Tatrach. Trudne trasy nie są przeznaczone dla małych dzieci, ale kilkulatki powinny dać sobie radę z przejściem asfaltową drogą do Morskiego Oka. Na rodzinny spacer nadadzą się też ścieżki na Budzów Wierch i Galicową Grapę, które biegną przez Murzasichle.

Przebywając w długi weekend w Murzasichlu możemy wybrać się do aquaparku w Zakopanem albo odwiedzić termy w Bukowinie. Jest tam tak dużo atrakcji, ze na wycieczkę najlepiej poświęcić cały dzień.

Noclegi Sarenka

Noclegi Sarenka

Murzasichle, ul. Sądelska

Kwatery i pokoje 9.8
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym

Zobacz inne noclegi w Murzasichlu, które akceptują Polski Bon Turystyczny

Bon turystyczny 500+. Informacje praktyczne


Bon turystyczny wprowadzono na wiosnę 2020 roku, można go wykorzystać do końca marca 2022 roku. Bonem zapłacimy za noclegi i imprezy turystyczne, które są realizowane na rzecz dzieci. Co ważne, dotyczy tylko wypoczynku w Polsce. Co jeszcze trzeba wiedzieć o bonie 500+?

  • Wysokość bonu turystycznego to 500 zł (1000 zł dla dzieci niepełnosprawnych). Przysługuje na każde dziecko w rodzinie, które nie ukończyło 18 lat.

  • Bon turystyczny można aktywować tylko poprzez swój profil w PUE ZUS. Płatności dokonujemy za pomocą kodów.

  • Bonu turystycznego nie można wymienić na gotówkę ani odsprzedać osobom trzecim.

  • Z bonu turystycznego można korzystać nawet kilka razy, dopóki nie wydamy wszystkich środków.

Masz pytania dotyczące bonu turystycznego? Zobacz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się wątpliwości >>>

Następny artykuł Przyszłość branży...

Komentarze

Zobacz również