Weekend w Ciechocinku. Co warto zobaczyć?

Weekend w Ciechocinku. Co warto zobaczyć?

Jesienne miesiące to bardzo dobry moment, by wybrać się w podróż - tę bliższą lub daleką. Dużym zainteresowaniem turystów cieszą się popularne polskie miasta i regiony, w których po zakończeniu sezonu panuje cisza i spokój. Każdy, kto poszukuje inspiracji i pomysłu do podróży, powinien wziąć pod uwagę Ciechocinek - miejscowość uzdrowiskową, w której znajdziemy również szereg innych atrakcji. Co warto zobaczyć w tej miejscowości? O tym poniższy artykuł.

Warto podkreślić, że Ciechocinek jest popularną miejscowością nie tylko wśród kuracjuszy, ale również wśród turystów. Wizyta w tym miejscu na pewno korzystnie wpłynie na nasze zdrowie, poprawi kondycję i pozytywnie wpłynie na nasze samopoczucie. Ma to związek nie tylko ze słynnymi dancingami, znanymi w Polsce wodami uzdrowiskowymi, ale również i ze wspaniałymi miejscami do długich spacerów. Miasto ma swój klimat, a pobyt w tym miejscu pozwoli powrócić do naszego miejsca zamieszkania z uśmiechem na ustach. Wizyta w Ciechocinku na pewno zagwarantuje każdemu prawdziwy zastrzyk energii i będzie doskonałą okazją do zaczerpnięcia tchu z dala od wielkomiejskiego zgiełku.


Ciechocinek - podstawowe informacje


Ciechocinek to miasto położone w województwie kujawsko-pomorskim. Ma charakter typowo uzdrowiskowy - nie znajdziemy tu żadnego przemysłu. Jest za to wszystko, co związane z szeroko rozumianą turystyką, czyli m.in. szpitale uzdrowiskowe, sanatoria, prewentorium, ośrodki wypoczynkowe, pijalnia wód mineralnych, hotele, restauracje, warzelnia soli. Warto również podkreślić, że dominuje tu niezwykła przyroda i zieleń - a wszystko to możliwe, dzięki licznym parkom, skwerom, kwietnikom i dywanom kwiatowym.


Należy zaznaczyć, że to dzięki bogactwu naturalnemu, Ciechocinek stał się jedną z bardziej znanych miejscowości uzdrowiskowych w Polsce, jak i w Europie. 


Do Ciechocinka najlepiej jest przyjechać wiosną, latem, czy też jesienią. Miasto to ma wiele do zaoferowania. Oprócz czysto relaksacyjnych spacerów i chłonięciem panującego tu klimatu, po Ciechocinku można przechadzać się również w poszukiwaniu wielu interesujących miejsc. To nie tylko tężnie solankowe, ale również liczne zabytki i atrakcje, które czekają tu na turystów.


Ciechocinek znajduje się na liście najpopularniejszych uzdrowisk w Polsce. Przeczytaj koniecznie: Sanatoria w Polsce. 7 miejsc, które warto odwiedzić


Jak dojechać do Ciechocinka?


Ciechocinek jest bardzo dobrze skomunikowany z całą resztą naszego kraju, dlatego nie powinniśmy mieć problemu z dotarciem w to miejsce. Bez problemu dojedziemy tu busem, autobusem, a także pociągiem lub samolotem, z tym że nie mamy w tym przypadku bezpośredniego połączenia z miejscowością. Należy rozważyć dalszą podróż autobusem lub prywatnym środkiem transportu. Podróż w to miejsce powinna upłynąć nam spokojnie i bez zbędnych przygód, bo same trasy są tu dobrze rozwinięte.


Co warto zobaczyć w Ciechocinku?


Tak, jak to zostało już wcześniej wspomniane, Ciechocinek ma bardzo dużo do zaoferowania dla każdej grupy turystów. W pierwszej kolejności warto jest wybrać się do tych miejsc, które są najbardziej charakterystyczne dla tego miasta. Mowa tu oczywiście o Parku Zdrojowym i Parku Tężniowym. W pierwszym z nich możemy podziwiać bogatą roślinność z rzadkimi okazami drzew i kwiatów, które idealnie współgrają z charakterystycznymi obiektami drewnianymi, takimi jak chociażby Muszla Koncertowa, czy Pijalnia Wód Mineralnych. Naszą uwagę powinien zwrócić dąb “Konstanty”, liczący 22 metry wysokości i 547 cm obwodu. Podczas spaceru w Parku Tężniowym, zwiedzający będą mogli podziwiać Zegar Kwiatowy, a także nacieszyć się panującym tu mikroklimatem, tworzonym przez znajdujące się tu tężnie. Są to największe tego typu drewniane obiekty w Europie. Ich system został wzniesiony w XIX wieku i służył produkcji soli kuchennej.


Wizyta w Ciechocinku nie może się również obejść bez wizyty w Pijalni Wód Mineralnych, znajdującej się w ciekawym architektonicznym budynku. Jest to najstarszy budynek w Ciechocinku, w którym możemy delektować się smakiem wody “Krystynka”. Budynek robi wrażenie na turystach przede wszystkim fasadą, która jest ozdobiona ażurowymi motywami drewnianymi, a klimatyczny widok dopełnia znajdująca się przed budynkiem fontanna “Żabka”, która według opinii jest najbardziej widowiskowa w nocy - wszystko to dzięki wspaniałemu podświetleniu.


Podczas pobytu w Ciechocinku, warto odwiedzić jeszcze m.in.:


  • Warzelnię Soli - budynek, w którym od przeszło 180 lat wytwarzana jest sól spożywcza, ciechociński szlam oraz ług leczniczy; nieużywana część została przekształcona w muzeum

  • Skwer Excentryków - to niezwykła trasa spacerowa, w którą wkomponowane zostało 20 fontann, podświetlonych kolorowymi ledowymi reflektorami i cztery pergole z kurtyną wodną

  • Wodny Plac Zabaw - to atrakcja, przeznaczona przede wszystkim dla dzieci, oferująca najmłodszym dostęp do licznych atrakcji wodnych i okazałego zamku z fontannami

  • Ciechociński Deptak Sław - to miejsce również warto odwiedzić; znajdują się tu pamiątkowe tablice polskich gwiazd sportu, muzyki i filmu


Te, jak i inne miejsca, znajdujące się w Ciechocinku powinien zobaczyć każdy, podczas weekendowego wyjazdu. Większość atrakcji znajduje się w bardzo bliskiej odległości od siebie, co gwarantuje spokojne zwiedzanie i korzystanie z klimatu Ciechocinka.


Tutaj znajdziesz pozostałe atrakcje w Ciechocinku


Noclegi w Ciechocinku


Warto podkreślić, że Ciechocinek ma bardzo dobrze rozwiniętą bazę noclegową. Największą popularnością cieszą się tu kwatery i pokoje oraz pensjonaty, wybierane przez pary, osoby starsze i rodziny z dziećmi. Dużą rolę odgrywa tu nie tylko cena, ale również lokalizacja - większość obiektów znajduje się w lokalizacji blisko głównych atrakcji miasta.


Planując wyjazd do Ciechocinka, warto wziąć pod uwagę fakt, że właściciele obiektów noclegowych ustalają cennik obiektów indywidualnie, dlatego w sezonie ceny mogą być nieco wyższe. Średnia cena za nocleg w Ciechocinku wynosi 71 zł. Najkorzystniej prezentuje się oferta kwater i pokoi, w których cena za nocleg rozpoczyna się od 30 zł od osoby za dobę. Weekendowe cenniki są o 30% wyższe w stosunku do cen, obowiązujących w dni powszednie. 


Już dziś zarezerwuj swój nocleg w Ciechocinku


Co i gdzie zjeść w Ciechocinku?


W Ciechocinku mamy możliwość spróbowania tradycyjnych dań kuchni kujawskiej, które znajdziemy w wielu restauracjach w mieście. Wśród przysmaków, należy wymienić tu przede wszystkim: gołąbki w sosie żurkowym, klapacze, kluski ziemniaczane, pirzok, śledzie po kujawsku, szczupak w soli, czy gęś po kołudzku.


Warto podkreślić, że w Ciechocinku znajdziemy również restauracje, serwujące tradycyjne dania kuchni polskiej lub międzynarodowej. Popularne miejsca, znajdziemy m.in. przy ulicy Zdrojowej lub Traugutta. 


Średnia cena obiadu dla jednej osoby w Ciechocinku to koszt około 30 zł. Jeśli chcemy zjeść dwudaniowy obiad, to musimy się liczyć z wydatkiem rzędu 40 zł. Wiele zależy od rodzaju zamówionego dania i lokalu, w którym zjemy.


Warto odwiedzić Ciechocinek, jak i całe Kujawy! Przekonaj się sam, jak potrafi być tu wspaniale.


Następny artykuł Jesienne noclegi z bonem...

Komentarze

Zobacz również