5 pomysłów na wielkanocny wyjazd

Nie masz ochoty na świąteczne porządki, a na samą myśl o kilkugodzinnych przygotowaniach do wielkanocnego śniadania odczuwasz nieprzyjemny ucisk w żołądku? Jeśli tak, postaw na kilkudniowy wypad z rodziną! Brakuje Ci inspiracji na wiosenny urlop? Poniżej przedstawiamy kilka propozycji, z których każdy będzie mógł wybrać coś dla siebie.

Zgodnie z polską tradycją, w czasie Świąt Wielkanocnych częste jest wielogodzinne przesiadywanie przy suto zastawionym stole, co nie do końca służy naszemu zdrowiu. Dlatego, coraz więcej osób decyduje się na świąteczne wyjazdy, podczas których mają okazję odpocząć i oderwać się od codziennych obowiązków. Aby wielkanocny wypad można było uznać za udany, przygotowania warto poczynić odpowiednio wcześnie.

 

1. Perła Lubelszczyzny

 

Pierwszą propozycją świątecznego urlopu jest wycieczka do urokliwego miasteczka leżącego nad Wisłą - Kazimierza Dolnego. Za jego największą atrakcję uważa się niewielki renesansowy rynek, na którym gromadzi się cała esencja tego miejsca. Spacerując po kocich łbach, zerknijcie na bogato zdobione kamienice rodu Przybyłów, Celejów i Górskich. Koniecznie przyjrzyjcie się też starej, lecz równie pięknej studni z czarnym drewnianym daszkiem, zlokalizowanej w samym centrum głównego placu. Jeśli lubicie malarstwo, nie możecie pominąć tamtejszych galerii sztuki, będących mieszanką przeróżnych styli i gatunków. Po porannej przechadzce wzdłuż rzeki, zajrzyjcie też do Piekarni Sarzyński, kuszącej turystów zapachem chrupiącego chleba, pysznych kulebiaków, a także słynnych na cały świat maślanych kogucików...

 

2. Co zamiast Tatr?

 

Planując wypad w góry, większość osób zdecydowanie najczęściej stawia na Podhale, odwiedzając Zakopane, Białkę i Bukowinę Tatrzańską, a także baseny termalne w Szaflarach. Nie zawsze musimy jednak jechać w Tatry. Doskonałą alternetywą dla tego obszaru będą Pieniny. W okolicy Szczawnicy i Krościenka bez problemu znajdziemy wiele atrakcyjnych pensjonatów lub gospodarstw agroturystycznych, gdzie będziemy mogli rozkoszować się pięknem budzącej się do życia przyrody. Obowiązkową atrakcją tego regionu powinien stać się Zamek w Czorsztynie, pełniący niegdyś rolę warowni szlaku handlowego, usytuowanego w dolinie Dunajca. Zwiedzając rejon, nie odmawiajmy sobie skosztowania lokalnych przysmaków, m.in. „trzęsionki”, czyli zupy serwowanej w wielkanocną niedzielę, przygotowywanej w oparciu o koszyczkowe wiktuały.

 

3. Nadmorski podmuch wiosny

 

Wielkanocna przerwa świąteczna to także znakomita okazja do wyjazdu nad morze. Z pewnością nie zabraknie tam atmosfery tradycyjnych Świąt Wielkanocnych, kojarzonych z pisankami, cukrowymi barankami i święconką. Jakie miasta warto odwiedzić nad Bałtykiem? Skupcie się na szukaniu noclegów w Gdyni. Miasto oferuje całe mnóstwo atrakcji, którymi zainteresują się nie tylko dorośli, ale także najmłodsi urlopowicze. Dzieci ucieszy wizyta w tamtejszym akwarium, prezentującym niezwykłych mieszkańców rafy koralowej z ciepłych i chłodnych wód. Największym wyzwaniem dla maluchów może okazać się jednak spotkanie z rekinem lub ośmiornicą olbrzymią. Poza Gdyńskim Akwarium warto udać się też do Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego, który przybliży nam skomplikowane prawa fizyki.

 

4. Magiczna aura Białowieży...

 

Lubicie piesze wędrówki w otoczeniu przyrody? Spakujcie do plecaka dobrą lornetkę, buty trekkingowe i ruszajcie do Puszczy Białowieskiej. W rezerwacie pokazowym, w pół-naturalnych zagrodach będziecie mogli podziwiać takie zwierzęta jak rysie, wilki, łosie, jelenie, sarny, dziki, a także żubry. Ponadto, prezentowana jest tam grupa koników typu tarpan, żubronie (krzyżówki żubra z bydłem domowym) oraz żbiki. Nieopodal Białowieży, znajdziecie również ścieżkę, która poprowadzi Was wzdłuż najstarszych zachowanych dębów, czyli tzw. „Szlak Dębów Królewskich”. Ta edukacyjna trasa stanowi zaledwie niewielki odcinek puszczy, pełnej tych liściastych olbrzymów, przy których człowiek przypomina tylko małą mrówkę. Będąc w Białowieży koniecznie zajrzyjcie do Muzeum Przyrodniczo-Leśnego, gdzie efekty dnia i nocy oraz puszczane odgłosy sprawią, że poczujecie się tak, jakbyście stali w samym sercu lasu.

 

5. Kraina Tysiąca Jezior

 

Ceny pobytów na Mazurach w okresie wczesnej wiosny są dużo niższe niż w pozostałych częściach kraju, więc dlaczego by nie zdecydować się na powitanie Wielkanocy w Krainie Tysiąca Jezior? Wiele obiektów noclegowych oferuje interesujące atrakcje dla rodzin w postaci świątecznych śniadań, wieczornych ognisk, konkursów dla dzieci, czy chociażby celebrowania lanego poniedziałku. Miłośnicy żeglarstwa oraz bliskiego kontaktu z naturą powinni sprawdzić ofertę Hotelu Mikołajki, zlokalizowanego na środku Jeziora Mikołajskiego, na naturalnej wyspie zwanej Ptasią. Tak atrakcyjne położenie obiektu sprawi, że przybywający tutaj turyści będą mogli skorzystać z licznych ścieżek, idealnych do jazdy na rowerze oraz pieszych wędrówek. Jezioro to także idealne miejsce do prowadzenia obserwacji przyrodniczych.

 

Planujesz rodzinny wyjazd? Może zainteresują Cię oferty noclegów na Wielkanoc 2018.

Komentarze (1)

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

9 miesięcy temu
Zdecydowanie Bałtyk, konkretnie Mielno. A pisząc wprost ja zawsze wybieram Unitral ze względu na świetną kuchnię i chyba najlepszy w Polsce basen! Oferta na święta już jest [link został wymoderowany]

Zobacz również