Agroturystyka nad jeziorem. Gdzie pojechać?

Agroturystyka nad jeziorem. Gdzie pojechać?

Gdzie spędzić majówkę, weekend czerwcowy albo wakacje? Jedną z możliwości jest agroturystyka nad jeziorem. Dzięki temu połączymy spokojny wypoczynek na wsi, z szaleństwami nad wodą. Podpowiadamy, gdzie pojechać, aby wczasy były naprawdę udane.

Wybór najlepszej agroturystyki nad jeziorem nie jest łatwy. Każdy ma bowiem inne potrzeby i oczekiwania, ale większości marzy się jednak sielskie miejsce, gdzie jest cicho i spokojnie. Czego jeszcze można oczekiwać po wypoczynku w gospodarstwie agroturystycznym? Na pewno atrakcji typowych dla wsi!

Gdzie pojechać, żeby znaleźć najlepszą agroturystykę nad jeziorem? Przygotowaliśmy kilka propozycji – od razu poznasz też ciekawe noclegi w wybranych przez nas regionach.

Agroturystyka nad jeziorem – Mazury


Chyba żaden region nie kojarzy się z jeziorami mocniej niż Mazury. Kraina Tysiąca Jezior Mazurskich kusi też nie tylko żeglarzy, ale i turystów szukających bliskiego kontaktu z naturą. Które miejsca na Mazurach warto wybrać, żeby cieszyć się wypoczynkiem w spokojnej okolicy? Zapraszamy do miejscowości Silec, położonej 20 kilometrów od Węgorzewa. Wieś położona jest nad niewielkim, urokliwym jeziorkiem, ale można pojechać też nad Mamry. Odległość to około 10 kilometrów.

W Silcu znajdziemy ciekawą agroturystykę nad jeziorem. Polecana jest dla tych turystów, którzy naprawdę szukają oazy spokoju blisko wody.

Villa Maximilian – Silec

Villa Maximilian

Villa Maximilian

Srokowo, ul. Silec

Agroturystyka 9.8


Villa Maximilian to miejsce, które warto polecić osobom szukającym nie tylko noclegu, ale także nowych doświadczeń. Gospodarstwo agroturystyczne przygotowało ofertę spełniającą te oczekiwania. Mamy tu więc pokoje z widokiem na jezioro, pyszne domowe śniadania z domowymi dżemami i rybami łowionym przez gospodarza w jeziorze Silec. Chętni mogą sami spróbować wędkowania, możliwa jest także wycieczka łódką po miejscowym akwenie.

Silec to spokojna wioska, gdzie można wypoczywać bez zakłóceń. Gospodarstwo agroturystyczne Villa Maximilian znajduje się kilka metrów od brzegu jeziora, gdzie można plażować. Okolicę poznamy podczas rowerowych wycieczek – na miejscu dostępny jest odpowiedni sprzęt.

Główne atuty Villi Maximilian:
 • komfortowe pokoje z widokiem na jezioro i ogród,
 • wypoczynek z wyżywieniem,
 • dostęp do telewizji i internetu,
 • miejsce na ognisko i grilla,
 • możliwość wypożyczenia rowerów, wędek i sprzętu plażowego,
 • dostęp do sauny,
 • bezpłatny parking dla gości,
 • akceptowane są zwierzęta domowe – 20 zł / doba.

Agroturystyka na Kaszubach nad jeziorem


Pojezierze Kaszubskie należy do najpiękniejszych w kraju. Jeziora otaczają gęste lasy, pośród których snują się srebrne nitki rzek. Takie okoliczności przyrody są wprost wymarzone, by wypoczywać i aktywnie spędzać czas. Za najsłynniejsze kaszubskie jezioro uznaje się Wdzydzkie, niektórzy określają je nawet mianem kaszubskiego morza. Tam w dużej mierze koncentruje się ruch turystyczny. Jeżeli poszukujesz jednak bardziej kameralnej okolicy, możemy polecić urokliwe miejsce położone w Szwajcarii Kaszubskiej.

Pierszczewo to miejscowość malowniczo położna wśród wzgórz i jezior. Znajduje się niedaleko Wieżycy i Szymbarka. Obowiązkowymi punktami podczas wakacji są wspinaczka na szczyt Wieżycy oraz wizyta w Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku. Turystów przyciąga tam dom do góry nogami i deska wpisana do księgi rekordów Guinnessa. Wieś leży na terenie Kaszubskiego Parku Krajobrazowego, nad brzegiem Jeziora Patulskiego. Wśród dostępnych tam noclegów na pewno wyróżnia się agroturystyka U Miodowskich.

U Miodowskich – Pierszczewo

U Miodowskich

U Miodowskich

Gołubie, ul. Pierszczewo

Agroturystyka 10.0
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym


Jeżeli szukasz miejsca, w którym posmakujesz sielskiego życia polskiej wsi, trudno lepiej trafić. U Miodowskich zobaczysz, jak doi się krowę i karmi kury. Na stole znajdziesz produkty pochodzące z gospodarstwa i wspólnie z gospodynią upieczesz swojski chleb. W obejściu mieszkają również alpaki, które są znane ze swojego spokojnego i przyjaznego usposobienia.

Atrakcję stanowi także wycieczka konnym wozem po okolicy Pierszczewa, podczas której wiatr rozwieje ci włosy. Jeśli interesuje cię lokalna tradycja, U Miodowskich organizowane są kaszubskie wieczory przy kominku. Można posłuchać przyśpiewek regionalnej kapeli i poznać miejscowe historie.

Główne atuty agroturystyki U Miodowskich:
 • przytulne pokoje z łazienkami,
 • dostęp do telewizji i internetu,
 • możliwość skorzystania z wyżywienia na bazie produktów z własnego gospodarstwa,
 • miejsce na ognisko i grilla,
 • dostęp do rowerów, kajaków i rowerów wodnych,
 • mini zoo,
 • przejażdżki wozem konnym,
 • możliwość skorzystania z nauki konnej jazdy pod okiem instruktora,
 • warsztaty i wycieczki tematyczne dotyczące życia w gospodarstwie,
 • bezpłatny parking dla gości.

Agroturystyka nad jeziorem – Bory Tucholskie


Bory Tucholskie to kolejna zielona enklawa na mapie Polski. Warto przyjechać tu wiosną albo latem, gdy zielone lasy dają cień i można godzinami spacerować pośród drzew. Dzięki licznym jeziorom i rzekom w krętych dolinach, a także wielu rezerwatom przyrody, okolica ta stanowi idealne miejsce do wyrwania się z miejskiego zgiełku. Odetchniemy tu pełną piersią i zapomnimy o codziennych stresach. Gdzie najlepiej pojechać, żeby uciec od innych ludzi?

Proponujemy Lińsk, urokliwą wieś położoną na obszarze leśnym Borów Tucholskich. Wiejskie zabudowania skupiły się przy drodze, biegnącej wzdłuż brzegu Jeziora Lińskiego. Wypoczynek w tym miejscu doskonale nadaje się dla osób, które naprawdę chcą spędzić czas z dala od tłumów. Aby cieszyć się wyłącznie towarzystwem rodziny i przyjaciół warto wybrać Gospodarstwo agroturystyczne u Bogusi.

Gospodarstwo agroturystyczne u Bogusi – Lińsk


Według turystów Gospodarstwo agroturystyczne u Bogusi to “wspaniałe miejsce z bardzo gościnnymi gospodarzami”. Zapewniają oni gościom wypoczynek w wolnostojącym domku, położonym nieco na uboczu, z dala od ruchliwych szlaków komunikacyjnych. Blisko jest za to do lasu, pełnego jagód i grzybów.

Wypoczywając w Gospodarstwie agroturystycznym u Bogusi możemy skorzystać z całodziennego wyżywienia. Dostępne są również wiejskie jaja, sery, mleko i świeże warzywa. Chętni mogą pomagać w pracach gospodarskich, takich jak karmienie zwierząt, a także przyrządzić z gospodynią domowe przetwory i marynaty. Wypoczynek w tej agroturystyce to slow life w pełnym wydaniu!

Główne atuty Gospodarstwa agroturystycznego u Bogusi:
 • noclegi w przytulnym domku z kominkiem na wyłączność,
 • dostęp do telewizji i internetu,
 • miejsce na ognisko i grilla,
 • możliwość korzystania z wyżywienia,
 • do kupienia są świeże warzywa, sery i mleko,
 • udział w życiu gospodarstwa – dla chętnych pomoc w pracach przy obejściu,
 • możliwość zorganizowania przejażdżki bryczką i spływu kajakowego,
 • akceptowane są zwierzęta domowe – bez dodatkowych opłat.

Komentarze

Zobacz również