Czerwiec 2019 w turystyce. Wyniki Gemius/PBI

Czerwiec 2019 w turystyce. Wyniki Gemius/PBI

Najnowsze wyniki badania Gemius/PBI dla kategorii turystyka dotyczące aktywności internautów w czerwcu 2019 roku potwierdzają, że coraz więcej użytkowników korzysta z sieci za pomocą urządzeń mobilnych. Sprawdźmy, jak wyglądają szczegóły.

W czerwcu z internetu korzystało 28 mln Polaków (13,8 mln kobiet oraz 14,2 mln mężczyzn). Łącznie wykonali oni 48,9 mld odsłon, zaś przeciętny internauta spędzał w sieci blisko 1 godz. 39 min. dziennie. To mniej niż miesiąc wcześniej.

 

24,4 mln wykorzystywało do tego celu urządzenia mobilne, przy czym 24 mln internautów posługiwało się smartfonami,

 

Zobacz: wyniki z maja 2019

 

Badanie Gemius/PBI

 

W czerwcu szczególną uwagę zwraca wzmożone zainteresowanie stronami o tematyce turystycznej. 19 czerwca rozpoczęły się wakacje, a więc czas wyjazdów i podróży. Z analizy Gemius/PBI wynika, że popularność serwisów turystycznych rośnie w okresie poprzedzającym majówkę oraz z początkiem wakacji.

 

W tygodniu 24-30 czerwca (a więc w pierwszym pełnym tygodniu wakacji) liczba internautów na stronach z tej kategorii osiągnęła rekordowy w skali miesiąca poziom 2,5 mln (średnio dziennie).
Potwierdza to, że duża grupa turystów wciąż zostawia na ostatnią chwilę plany dotyczące wyjazdów. Ostatecznego wyboru miejsca na urlop, dokonują niedługo przed podróżą.

Statystyki Gemius/PBI przedstawiają poszczególne strony o tematyce turystycznej. Poniżej zamieszczamy zestawienie serwisów noclegowych. Dane jasno pokazują, że Nocowanie.pl ma stabilną pozycję w tym zestawieniu, od lat utrzymując niekwestionowaną pozycję lidera polskich portali noclegowych.

 

Liczba użytkowników

 

W czerwcu 2019 liczba realnych użytkowników odwiedzających portal Nocowanie.pl wyniosła ponad 3 miliony (dokładnie 3 023 857). To ponad 26% więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.
Warto zauważyć że ponad połowa użytkowników (59%) przegląda stronę korzystając z urządzeń mobilnych.

 

 

 

 

Widać również wzrosty w poszczególnych miesiącach tego roku, kiedy to w marcu i kwietniu liczba użytkowników oscylowała w okolicach 2 milionów, w kwietniu wzrosła do 2, 5 mln, a w czerwcu przekroczyła 3.

 Liczba odsłon

 

Równie imponująco wyglądają wyniki przedstawiające liczbę odsłon portalu Nocowanie.pl, w czerwcu tego roku wynosiła ona ponad 38 milionów (38 120 552). Użytkownik spędził na stronie Nocowanie.pl średnio 8 minut.

 

Zobacz jak wyglądało ubiegłoroczne zestawienie z czerwca 2018

 

 

 

 

Również na zestawieniu półrocza widać znaczną przewagę Nocowanie.pl nad pozostałymi serwisami noclegowymi. Portal stale utrzymuje liczbę odsłon powyżej 20 milionów, a w sezonach wysokich dla rynku turystycznego liczba ta zdecydowanie wzrasta.

 

 

 

 

Najpopularniejsze miejscowości i terminy

 

Na podstawie wewnętrznych statystyk sprawdziliśmy również najpopularniejsze miejsca w czerwcu. Internauci korzystający z portalu Nocowanie.pl najchętniej przeglądali i wysyłali zapytania o nocleg w:


•    Władysławowie,
•    Łebie,
•    Zakopanem,
•    Krynicy Morskiej,
•    Jastarni,
•    Kołobrzegu,
•    Sarbinowie,
•    Mielnie,
•    Ustce,
•    Karwi.


Daty, które najbardziej interesowały użytkowników w czerwcu, to przede wszystkim terminy wakacyjne. Gwałtowny wzrost zapytań odnotowaliśmy o noclegi na długi weekend czerwcowy, który był jednocześnie początkiem wakacji. Najpopularniejsze terminy na letni urlop to daty od 20 lipca do 4 sierpnia. Popularnością cieszy się także długi weekend sierpniowy, czyli daty od 14 do 18 sierpnia. Są również osoby, które już planują sylwestra.

Powyższe wyniki potwierdzają, że zainteresowanie podróżami w Polsce ciągle rośnie. Widać to zarówno na podstawie rosnącej liczby obiektów noclegowych, jak też liczby turystów, którzy odwiedzają strony o tematyce turystycznej.

 

Nocowanie.pl od wielu lat zajmuje pozycję lidera pośród polskich portali noclegowych. To efekt pracy jaką marka włożyła w budowanie aktywnej społeczności turystów i właścicieli obiektów noclegowych w kraju i za granicą. Wysiłki zaowocowały dużą rozpoznawalnością wśród osób poszukujących noclegów za pośrednictwem internetu. Oznacza to przede wszystkim korzyści dla klientów, którzy na portalu Nocowanie.pl przedstawiają oferty swoich obiektów, ponieważ docierają one do kilku milionów odbiorców.

 

 

Przedstawione dane dotyczą badania Megapanel PBI/Gemius z czerwca 2019.

 

fot. Pexels (pixabay.com, CCO)

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również