Maj 2019 w turystyce. Wyniki Gemius/PBI

Maj 2019 w turystyce. Wyniki Gemius/PBI

Poniżej prezentujemy najnowsze wyniki badania Gemius/PBI dla kategorii turystyka. Dotyczą one aktywności internautów w maju 2019 roku.

W maju z internetu korzystało 28,3 mln Polaków (13,9 mln kobiet oraz 14,4 mln mężczyzn). Łącznie wykonali oni 57,2 mld odsłon, zaś przeciętny internauta spędzał w sieci blisko 1 godz. 48 min. dziennie.

 

Aż 24,3 mln wykorzystywało do połączenia się z siecią urządzenia mobilne, przy czym 23,9 mln internautów posługiwało się smartfonami, zaś z komputerów osobistych i laptopów korzystało 22,8 mln internautów.

 

W maju szczególną uwagę zwraca wzmożone zainteresowanie stronami o tematyce turystycznej. Na początku miesiąca turyści poszukiwali miejsc na majówkę last minute, natomiast po weekendzie intensywnie zaczęli poszukiwać inspiracji na wakacyjne urlopy.

 

Badanie Gemius/PBI

 

Statystyki jasno pokazują, że w maju 2019 Nocowanie.pl po raz kolejny znalazło się w czołówce portali turystycznych i nie ma sobie równych wśród polskich serwisów noclegowych. Jednocześnie dane pokazują, że portal ma bardzo stabilną pozycję i nie odnotowuje tak wielkich wahań jak konkurencja.


Liczba użytkowników


•    W maju 2019 liczba realnych użytkowników wyniosła ponad 2 miliony (a dokładnie 2 440 207), co pozwoliło portalowi zostawić daleko w tyle polską konkurencję.

 
Liczba odsłon

 

•    W maju 2019 użytkownicy dokonali ponad 28 milionów odsłon portalu (28 202 812).

 


Powyższe dane ukazują, iż Nocowanie.pl zajmuje stabilną, wysoką pozycję wśród portali turystycznych, a oprócz tego znacznie wyprzedza polską konkurencję.

 

 

Najpopularniejsze miejscowości

Użytkownicy najchętniej przeglądali i wysyłali zapytania o nocleg w:


Najpopularniejsze terminy

Terminy, o które pytali turyści w maju, to przede wszystkim weekend majowy. Gwałtownie wzrosła także liczba zapytań o noclegi na długi weekend czerwcowy oraz okres wakacji (od czerwca do sierpnia).
Najpopularniejsze terminy na letni urlop to daty od 20 lipca do 4 sierpnia.

Powyższe zestawienia ukazują, iż Nocowanie.pl zajmuje stabilną, wysoką pozycję wśród portali turystycznych, a oprócz tego znacznie wyprzedza polską konkurencję.

 

 

Internet jest bezsprzecznie głównym źródłem informacji w przypadku planowania urlopów i rezerwacji miejsc noclegowych.

Dlatego warto promować swój obiekt noclegowy w odpowiednich miejscach. Powyższe dane potwierdzają, że portal Nocowanie.pl jest jednym z takich miejsc!

 


Przedstawione dane dotyczą badania Megapanel PBI/Gemius z maja 2019.

 

fot. StockSnap (pixabay.com, CCO)

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również