Idealne miejsca na wakacje dla singli

Idealne miejsca na wakacje dla singli

Bycie singlem wcale nie oznacza, że musisz rezygnować z wakacyjnych przygód i pięknych widoków. Możliwości jest wiele, krajobraz Polski oferuje wachlarz atrakcji - od przyrodniczych szlaków śladami dzikich zwierząt, po tętniące życiem zabytkowe ulice dużych miast. Zaplanuj te wakacje razem z nami i sprawdź nasze propozycje.

Plusy wycieczek w pojedynkę


Dzięki wyjazdom solo uczymy się odpowiedzialności i samowystarczalności, poznajemy  swój charakter. Jesteśmy zdani tylko na siebie - sprawdzamy swoje możliwości i fascynacje, mierzymy się z ukrytymi lękami, wychodzimy ze swojej strefy komfortu i otwieramy się na otaczający nas świat.

Niektórzy traktują takie wyjazdy jako wyzwanie. Podróże solo to świetny sposób dla nieśmiałych i zamkniętych w sobie osób na ‘oswojenie’ się ze światem. Jadąc na wycieczkę samemu, jesteśmy w stanie nawiązać bliższy kontakt z większą liczbą nowych osób, niż jadąc w parze czy grupie. To okazja do poznania bratniej duszy, czy przyjaciół na całe życie.

 

Podróżnik i pisarz Michael Shapiro o zaletach podróżowania w pojedynkę pisze: „Kiedy podróżujesz w duecie czy grupie, stajecie się niedostępni dla zewnętrznego świata jak szklana klatka z ptakami. Podróżowanie to droga. Musisz stanąć nagi przed światem, żeby się na niego otworzyć, żeby go naprawdę doświadczyć”.

 

Miejsca, gdzie możesz się wybrać


Kopalino

Kierunkiem najczęściej wybieranym podczas wakacyjnej przerwy, jest oczywiście polskie morze. Jeśli nie chcesz zginąć w tłumie turystów, wybierz się do uroczej wsi Kopalino położonej na obszarze Pobrzeża Kaszubskiego. Cisza i spokój pośród pięknego nadmorskiego krajobrazu zachwyci tu każdego wczasowicza.
Do wybrzeża wiedzie 2-kilometrowa trasa, którą z łatwością pokonać można na rowerze. Jeśli znudzą Ci się kąpiele w słonej wodzie, wybierz się nad Kopalińskie jezioro. 
Niedaleko letniskowej miejscowości Kopalino znajduję się przylądek Stilo, gdzie podziwiać można oryginalną latarnię sięgającą 45 m wysokości. Latarnia pełni także funkcję punktu widokowego, z którego panoramę po prostu musicie zobaczyć.


Sandomierz i Góry pieprzowe
 
Jeśli lubisz wyzwania i górskie klimaty, pakuj plecak i ruszaj na tereny wyżyny sandomierskiej. Przygodę możesz zacząć w samym sercu Sandomierza, stopniowo odkrywając jego tajemnicze uliczki i odwiedzając niezwykłe zabytki. Panoramę miasta i kolejnego punktu wycieczki - Gór pieprzowych, zobaczysz z tarasu jednej z najlepiej zachowanych bram miejskich w Polsce - Bramy Opatowskiej.
“Pieprzówki” to najstarsze pasmo w Polsce, odsłaniające stare skały kambryjskie liczące 500 milionów lat. Spacer wydeptanymi przez podróżników ścieżkami wart jest wysiłku - ze szczytów tzw. Pączka Gorzyckiego rozciąga się piękny widok na dolinę Wisły, który na długo pozostaje w pamięci.

 

Wybierając się do Sandomierza sprawdź: noclegi w Sandomierzu

Rezerwat przyrody “Niebieskie źródła”

Fani dzikiej przyrody i niezwykłych zjawisk na pewno odnajdą swoje miejsce w Sulejowskim Parku Krajobrazowym. Na terenie około 30 hektarów znajduje się rezerwat przyrody, przyciągający turystów dzięki słynnym niebieskim źródłom. Wybierając się na samotną wyprawę do tego miejsca, możesz bez końca wpatrywać się w pulsującą wodę o kolorowym zabarwieniu. Zjawisko to możliwe jest dzięki słonecznemu światłu, które pada na podnoszony przez gejzery piasek z dna zbiornika.
Na terenie rezerwatu znajdziesz Wyspę Samotnego Modrzewia, Wyspę Płaczących Wierzb i Wyspę Kacząt, gdzie spotkasz ciekawe gatunki ptaków wodnych.

Ekstremalna Brda

Spływy kajakowe zwykle kojarzą się z grupowymi wyjazdami, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wsiąść w jednoosobowy kajak i spróbować swoich sił w wodnym szaleństwie.
Spływ Brdą należy do najstarszych w Europie i jest doskonałym miejscem dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z kajakarstwem. Trasa jest zróżnicowana i dostarcza niezapomnianych wrażeń. Większa jej część znajduje się w otulinie Parku Narodowego “Bory Tucholskie” oraz Zaborskiego i Tucholskiego Parku Krajobrazowego.
Możesz wybierać między kilkugodzinną i nawet kilkudniową wyprawą rzeką Brdą. Podczas spływów organizowane są przerwy na polach biwakowych, gdzie przy ognisku możesz bliżej poznać pozostałych członków wodnej wycieczki.

 

Wrocław

Na naszej liście idealnych miejsc w Polsce dla singli nie mogło zabraknąć jednego z najpiękniejszych miast, jakim jest Wrocław. Miasto zaliczane jest do najbardziej atrakcyjnych europejskich miejsc turystycznych.
Mnogość atrakcji i historyczne bogactwo sprawia, że podczas weekendowego wypadu nie jesteśmy w stanie zobaczyć wszystkiego. Muzea, teatry, festiwale, wiecznie żywy Rynek, zabytkowe Stare Miasto - to wszystko czeka na przybywających do Wrocławia.
Podczas zwiedzania miasta możesz wykorzystać plusy podróżowania solo - wybieraj te atrakcje, na które masz ochotę, nie musisz z nikim iść na kompromisy ani z niczego rezygnować. Zaplanuj maraton po najlepszych restauracjach i knajpach w mieście, zwiedź najstarszą piwiarnię w Europie, poczytaj książkę w ogrodzie japońskim, czy spędź czas w nowoczesnym centrum wiedzy o wodzie. Sam jesteś sobie przewodnikiem. Jeśli chcesz odnaleźć wszystkie ukryte w mieście krasnale, nie musisz nikogo pytać o zdanie, po prostu to zrób.

 

Masz w planach wyjazd do Wrocławia? Sprawdź oferty noclegowe w tym mieście.

 

 

 

 

fot. Jens Kreuter (Unsplash.com CC0)

Następny artykuł Za nami kolejna 12 edycja...

Komentarze

Zobacz również