Lubuskie - Kraina pięciuset jezior

Lubuskie - Kraina pięciuset jezior

Województwo lubuskie leży na zachodzie Polski. To jedyne województwo posiadające dwie stolice. Siedzibą wojewody jest Gorzów Wielkopolski, zaś władz samorządu województwa – Zielona Góra.

Region ten jest niedoceniany przez turystów, a szkoda, bo nie brakuje tu ciekawych atrakcji. Są takie miejsca w Lubuskiem, których nie można opisać słowami. Trzeba je po prostu zobaczyć. To miejsca pełne spokoju, ciszy i pięknej przyrody. To także miejsca, gdzie można się zatrzymać, przysiąść i pomyśleć o życiu.


Lubuskie to najbardziej zalesiony teren w kraju, niemal połowa pokryta jest drzewami. Jest też drugim najmniej zaludnionym województwem w Polsce. Dzięki czemu łączy w sobie idealne warunki przyrodnicze i turystyczne. Kryje w sobie piękne zabytki, urokliwe lasy i wiele turystycznych atrakcji. Województwo nazywane jest również często „krainą pięciuset jezior” ponieważ znajduje się tam wiele większych i mniejszych akwenów wodnych.

 

Top 10 miast w województwie lubuskim


Liderem w zestawieniu jest Łagów Lubuski. Łagów to niewielka miejscowość leżąca pomiędzy dwoma malowniczymi jeziorami - Łagowskim i Trześniowskim. To idealne miejsce na wypoczynek, szczególnie aktywny. Liczne szlaki piesze, czy możliwość uprawiania sportów wodnych sprawia, że żaden turysta nie będzie się tu nudził, a wszystko w okolicznościach pięknej i czystej przyrody. Zapytania turystów o nocleg w Łagowie w 2018 roku  wyniosły ponad 33% spośród wszystkich zapytań dla całego województwa.

Na drugim miejscu znalazła się Zielona Góra (23% zapytań), która kusi turystów zabytkami. Zachowała się tu prawie cała przedwojenna zabudowa miejska, piękne Stare Miasto oraz przedwojenne wille wzdłuż alei Niepodległości. Miasto od wieków słynęło z tradycji winiarskich, dlatego warto odwiedzić również Park Winny i Palmiarnię, która powstała jako przybudówka zabytkowego domku winiarskiego.


Na trzeciej pozycji uplasowały się Niesulice (7%). Wypoczynek nad jeziorem Niesłysz pozwoli każdemu zapomnieć o szarej codzienności. Panują tu wspaniałe warunki do rekreacji, kąpieli i plażowania. Warto odwiedzić to miejsce.


Turystów interesowały jeszcze takie miejsca jak Sława, Gorzów Wielkopolski, Międzyrzecz, Kostrzyn nad Odrą, Lubrza, Pszczew oraz Szprotawa.

 

Przyciągają również ceny


Turyści odwiedzają województwo lubuskie na około 4 noce.
Średnia cena za nocleg w 2018 roku w województwie oscyluje w okolicach 50-80 zł, w Łagowie wyniosła 54 zł, a w Zielonej Górze 76 zł.


Rzeczywiste ceny za nocleg mogą się różnić, wpływają na to m.in. kategoria obiektu, położenie, udogodnienia czy termin pobytu.


Dane pochodzą z portalu Nocowanie.pl

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również