poniedziałek - piątek, 8:00 - 16:00

Zobacz, co wpływa na kolejność prezentowanych obiektów. Sprawdź.

Noclegi w okolicy Łagowa Lubuskiego:

Skorzystaj z filtrów , aby lepiej dopasować wyniki wyszukiwania do Twoich potrzeb.

Łagów Lubuski

Łagów uznawany jest za jedną z bardziej malowniczych miejscowości województwa lubuskiego. Trudno się z tym nie zgodzić, ponieważ lokalizacja rzeczywiście budzi zachwyt. Najstarsza część wsi, z ulokowanym centralnie zamkiem, zajmuje przesmyk oddzielający dwa jeziora – Ciecz (Trześniowskie) i Łagowskie. Jest to więc świetne miejsce na wiosenny lub letni wyjazd, właśnie w tym czasie można korzystać ze wszystkich uroków okolicy Łagowa.


Obecnie Łagów nie ma praw miejskich, chociaż jego zabudowa świadczy, że swego czasu je posiadał. Być może właśnie dzięki wiejskiemu charakterowi uważany jest za najładniejsze miejsce na Ziemi Lubskiej. Pierwsze informacje o Łagowie pochodzą z 1251 roku, ale do rozkwitu wsi przyczynił się zakon joannitów, który kupili majątek na początku XIV wieku. To właśnie oni zdecydowali o budowie zamku, do dzisiaj będącym atrakcją Łagowa.

Łagów Lubuski – na weekend czy na dłuższy pobyt?

Do Łagowa warto przyjechać zarówno na weekend, jak też na dłuższy urlop – miejsce jest godne polecenia zwłaszcza osobom, które szukają zielonej, spokojnej okolicy. Wiosna, lato i wczesna jesień to pory, kiedy w te okolice zjeżdża najwięcej turystów. Przyciągają ich tam czyste jeziora, nieskażona przyroda i przyjazny mikroklimat. Poza tym właśnie w tym czasie organizowane są wydarzenia i imprezy plenerowe mające szeroki zasięg – biegi, koncerty czy festiwale takie jak Lubuskie Lato Filmowe, Międzynarodowy Festiwal Folkloru czy Jarmark Joannitów.


W okolicy wsi można uprawiać sporty wodne, jeździć na rowerze i spacerować. Ścieżki biegną w wzdłuż jezior oraz przez teren Łagowskiego Parku Krajobrazowego, będących ostoją chronionych roślin i zwierząt, jak na przykład żuraw, bocian czarny, wydra czy bielik. W okolicy można zobaczyć fortyfikacje Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego – w oddalonym o około 30 kilometrów Pniewie udostępniono trasę nawet podziemną prowadzącą przez korytarze dawnych bunkrów. To oczywiście nie jedyne atrakcje, które sprawią, że pobyt w Łagowie będzie udany.

Co warto zobaczyć w Łagowie Lubuskim?

Wizytówkę miejscowości stanowi XIV-wieczny zamek joannitów – nie da się go przeoczyć, gdyż stoi w samym centrum wsi, na przesmyku pomiędzy jeziorami, górując nad innymi zabudowaniami. W średniowieczu zamkowe wzgórze otoczone było murami obronnymi., podobnie jak osada rzemieślnicza – z tych obwarowań zachowały się tylko dwie bramy: Polska i Marchijska, gdzie swoją siedzibę ma Centrum Turystyki Wędkarskiej.


Turyści, którzy chcieliby zwiedzić łagowski zamek, powinni wiedzieć, że teraz mieści się tam hotel. Poza tym zachowane zabudowania w większości pochodzą z czasów renesansu, wcześniejsza jest wieża warowna, którą wzniesiono na początku XVI wieku. To dobry punkt widokowy na całą malowniczą okolicę, co ważne, wieża dostępna jest dla turystów, a wejście na jej szczyt to koszt około 5 zł. Innym miejscem, z którego roztacza się piękny widok na Łagów, jest nieużywany wiadukt kolejowy.


Dumą Łagowa, poza zabytkami, jest przyroda Łagowskiego Parku Krajobrazowego. Ochroną objęto tamtejsze jeziora, charakterystyczne bukowe lasy oraz mieszkające w nich zwierzęta. Przez jego teren biegną liczne oznakowane ścieżki, które są chętnie wybierane przez spacerowiczów.

Co robić w Łagowie Lubuskim w wolnym czasie?

Łagów i jego okolica stwarzają idealne warunki dla aktywnego wypoczynku – lasy pełne są jagód i grzybów, przecinają je ścieżki rowerowe. Rowerem można również objechać jeziora Łagowskie i Ciecz, trasa jest niezwykle malownicza, prowadzi bowiem wzdłuż linii brzegowej, po drodze znajdują się pomosty i ławeczki.


Przy sprzyjającej pogodzie warto skorzystać z rekreacji nad wodą. W Łagowie działają plaże i kąpieliska, także dzikie, a oprócz tego wypożyczalnie sprzętu wodnego. Można więc skorzystać z oferty rowerków wodnych i kajaków, by przepłynąć przez przesmyk łączący jezioro Łagowskie i Ciecz. Warto jednak pamiętać, że w szczycie sezony taka rozrywka cieszy się dużą popularnością i najlepiej planować ją w godzinach porannych lub wieczornych. Wtedy nic nie przeszkodzi w podziwianiu okolicy, a może uda się także zobaczyć przepiękne nenufary, które zwykle kwitną przy przystani na Jeziorze Trześniowskim.

Łagów Lubuski – walory uzdrowiskowe

Od wielu lat trwa dyskusja czy Łagów Lubuski powinien być uzdrowiskiem, czy jednak nie. Miejscowość wyróżnia się bowiem bardzo dobrymi walorami środowiskowymi, co zostało potwierdzone badaniami naukowymi. Tamtejszy mikroklimat i powietrze w bogate w olejki eteryczne doskonale wpływają na organizm – pomagają osobom zmagającym się ze stresem i chorobami układu krążenia, poza tym łagodzą bóle głowy oraz migreny.


Oprócz tego w Łagowie jeszcze w latach 70. XX wieku zostało odkryte ujęcie wody mineralnej. Chociaż były plany wybudowania pijalni, łagowski zdrój pozostaje niewykorzystany.

Noclegi w Łagowie Lubuskim

W bazie noclegowej Łagowa Lubuskiego dominują obiekty z kategorii pensjonaty. Zazwyczaj rezerwują je osoby, którym zależy na komfortowym wypoczynku w pokojach o wyższym standardzie. Obiekty tego typu zwykle oferują więcej udogodnień, jak śniadanie w cenie noclegu czy dostęp do strefy odnowy biologicznej.


Inną możliwością dla turystów jest wynajęcie domku – na co decydują się zwykle większe grupy lub rodziny, które chcą mieć więcej więcej miejsca i domowe warunki pobytu. Poza tym kusząca jest też lokalizacja, zwykle blisko jeziora lub lasu. Popularną kategorię noclegową stanowią także kwatery i pokoje, najczęściej są wybierane przez pary.


Oprócz tego noclegi w Łagowie Lubuskim można znaleźć w takich obiektach jak agroturystyka, ośrodki szkoleniowo-wypoczynkowe oraz hotele.

Ceny noclegów w Łagowie Lubuskim

Średnia cena noclegu w Łagowie wynosi 137 zł – ostateczna kwota zależy jednak od takich czynników jak kategoria wybranego obiektu, jego lokalizacja oraz oferowane udogodnienia. Najkorzystniejsze rozwiązanie stanowi nocleg w obiekcie z kategorii pensjonaty, wtedy koszty zaczynają się od 50 zł. Poza tym na ceny wpływa także sezon, a jako że Łagów Lubuski cieszy się największym zainteresowaniem wiosną i latem, wtedy też ceny noclegów mogą wzrastać. Coraz częstszą praktyką właścicieli jest wprowadzanie cenników weekendowych, co może podnosić ceny noclegów w weekend o 18%.


Aby znaleźć oferty w atrakcyjnej cenie, najlepiej odpowiednio przefiltrować wyniki wyszukiwania, by najwyżej znajdowały się najtańsze obiekty. Warto także wybierać miejsca, gdzie oferowane są rabaty, lub decydować się na mniej korzystną lokalizację.

Najczęściej wybierane udogodnienia w Łagowie Lubuskim

Wśród najczęściej wybieranych udogodnień znajdują się łazienki – turystom zależy, by otrzymać pokój z własną łazienką i nie dzielić tej przestrzeni z kimś obcym. Dla większości liczy się również gwarantowane miejsce parkingowe. Poza tym preferowane oferty udostępniają telewizję, internet oraz kuchnię. Część obiektów umożliwia także wykupienie wyżywienia.

Często zadawane pytania dotyczące noclegów w Łagowie Lubuskim

Ile kosztuje nocleg w Łagowie Lubuskim?
Cena za nocleg w Łagowie Lubuskim zależy od kategorii wybranego obiektu oraz jego lokalizacji. Najkorzystniej jest zatrzymać się w obiekcie z kategorii ośrodki szkoleniowe i wypoczynkowe Łagów Lubuski, wtedy koszt noclegu może wynieść od 50 zł. Średnia cena noclegu w Łagowie Lubuskim wynosi 220 zł.
Czy ceny noclegów w Łagowie Lubuskim w weekend różnią się od tych w dni powszednie?
Ceny noclegów ustalają indywidualnie właściciele obiektów, dlatego niektórzy mogą mieć wyższy cennik weekendowy. Według wyliczeń Nocowanie.pl ceny noclegów w weekend są droższe o 67% od cen w dzień powszedni.
Jak znaleźć najtańszy nocleg w Łagowie Lubuskim?
Wystarczy odpowiednio ustawić opcję filtrowania, wybierając w lewej kolumnie, znajdującej się przy wynikach wyszukiwania, opcję „Cena za usługę”. Inna możliwość to kliknięcie ikonki „Tanie noclegi Łagów Lubuski”, widocznej bezpośrednio nad wynikami wyszukiwania. Obecnie najtańsze noclegi w Łagowie Lubuskim zaczynają się od kwoty 50.
Jakie obiekty noclegowe są najpopularniejsze w Łagowie Lubuskim?
Turyści najczęściej pytają o noclegi w obiektach z kategorii: pensjonaty, kwatery i pokoje. Liczy się nie tylko atrakcyjna cena, ale również lokalizacja i opinie innych gości, którzy rekomendują bądź nie dane miejsce.
Które obiekty noclegowe w Łagowie Lubuskim mają najlepsze opinie?
Obiekty z najlepszymi opiniami możemy znaleźć klikając na zakładkę „Łagów Lubuski opinie”, a wyniki wyszukiwania posortują się tak, by obiekty z najlepszymi ocenami były najwyżej. Obecnie najlepiej oceniane obiekty w Łagowie Lubuskim to: Beata, Chopina 5, Pensjonat Smreka.
Które noclegi w Łagowie Lubuskim są polecane dla rodzin?
Wiele rodzin zatrzymujących się w Łagowie Lubuskim poleca Ośrodek Wypoczynkowy - Marlena Działo (Głowacka), Pensjonat Smreka, Pokoje Gościnne Kalina.
Które noclegi w Łagowie Lubuskim są polecane dla par?
Te noclegi są wysoko cenione przez pary: Pensjonat Smreka, Pokoje Gościnne Kalina, Chopina 5.
Gdzie jest Łagów Lubuski?
Łagów Lubuski to wieś w województwie lubuskim, położona w powiecie świebodzińskim. Miejscowość zlokalizowana jest na przesmyku pomiędzy dwoma jeziorami – Łagowskim i Trześniowskim (Ciecz).
Kiedy najlepiej jechać do Łagowa Lubuskiego?
Miejscowość warto odwiedzić wiosną lub latem. Łagów Lubuski oferuje najwięcej atrakcji właśnie na te pory roku.
Jakie są atrakcje w Łagowie Lubuskim i okolicy?
Do największych atrakcji Łagowa Lubuskiego należy zamek oraz jezioro z popularnym kąpieliskiem.
Czy zamek w Łagowie Lubuskim można zwiedzać?
Obecnie na zamku w Łagowie Lubuskim mieści się hotel. Można jednak wejść na jego teren, gdyż dla zwiedzających udostępniono obronną wieżę z początków XVI wieku.
Ile kosztuje zwiedzanie zamku w Łagowie Lubuskim?
Turyści na zamku w Łagowie Lubuskim mogą zwiedzać tylko wieżę obronną. Wejście kosztuje około 5 zł.
Czu jezioro w Łagowie Lubuskim jest przystosowane do wypoczynku?
Nad jeziorem Łagowskim działa plaża ze strzeżonym kąpieliskiem, można również korzystać z wypożyczalni sprzętu wodnego (kajaków, łódek i rowerów wodnych).

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!