Najlepsze miejsca na narty w Bieszczadach

Najlepsze miejsca na narty w Bieszczadach

Jakie stacje narciarskie warto wziąć pod uwagę w Bieszczadach? Przygotowaliśmy listę kilku miejsc, gdzie szusuje się najlepiej.

Stacja narciarska Lawrota w Ustrzykach Dolnych


Jeśli myślisz, że w Bieszczadach nie znajdziesz wymagającej trasy, to znaczy, że nie odwiedziłeś stacji narciarskiej Lawrota. Ośrodek oferuje trzy wyciągi – dwa orczykowe i jedyny w okolicy krzesełkowy – oraz dwie trasy zjazdowe. Główna liczy 1250 metrów, ma też homologację FIS, co oznacza, że jest przystosowana do rozgrywania zawodów w slalomie i slalomie gigancie. Tutaj więc na pewno wypróbujesz swoje umiejętności. Stoki mają oświetlenie, są również naśnieżane i ratrakowane, a nad bezpieczeństwem narciarzy czuwają ratownicy medyczni. Kolejne udogodnienia na Lawrocie to wypożyczalnia i serwis sprzętu oraz działająca przy wyciągach szkoła narciarska i snowboardowa, której oferta skierowana jest do osób o różnych umiejętnościach, od całkiem „zielnych” po zaawansowanych.

 

Stacja narciarska Gromadzyń w Ustrzykach Dolnych


Gromadzyń oferuje narciarzom cztery wyciągi i trzy trasy, z których najdłuższa liczy 900 metrów. Stok jest naśnieżony i ratrakowany, a po zmroku działa sztuczne oświetlenie. Przy stacji dostępna jest wypożyczalnia, serwis sprzętu oraz szkoła narciarska ze świetnymi instruktorami. Tutejsze trasy są odpowiednie przede wszystkim dla bardziej doświadczonych narciarzy. W sąsiedztwie znajduje się regionalna karczma, w której można odpocząć i zregenerować siły.

Planujesz wypoczynek w Ustrzykach Dolnych? Wejdź i zobacz: Noclegi w Ustrzykach Dolnych

 

LeskoSki Weremień


Ośrodek LeskoSki to miejsce, gdzie bardzo dobrze czują się rodziny z dziećmi. Obiekt świetnie nadaje się do nauki jazdy na nartach – bezpieczeństwo zapewniają szerokie trasy oraz wyciągi, których prędkość może być dostosowywane do potrzeb narciarzy. Oprócz tego stok jest sztucznie naśnieżany i ratrakowany, a po zmroku również oświetlony. Ponadto przy wyciągu działa wypożyczalnia sprzętu oraz szkółki narciarskie i snowboardowe. LeskoSki udostępnia też tor saneczkowy i snowpark z profesjonalnymi przeszkodami.

 

Stok narciarski w Przemyślu


Na nartach pojeździsz też w jednym z większych miast regionu. Przemyski stok narciarski udostępnia dwie kolejki krzesełkowe oraz wyciąg przy oślej łączce. Tutejsze trzy trasy zjazdowe powinny odpowiadać osobom średnio zaawansowanym, tym bardziej, że obsługa dba o ich dobre przygotowanie. Są naśnieżane, ratrakowane oraz sztucznie oświetlane. Przy stoku dostępne są też inne atrakcje: tor saneczkowy, wypożyczalnia i serwis sprzętu oraz szkółka narciarska. Instruktorzy czekają w okolicach stoku dla początkujących.

Szukasz ciekawej lokalizacji na weekened w tym mieście? Wejdź i zobacz: Noclegi w Przemyślu

 

KiczeraSki w Puławach Górnych k. Rymanowa


Narciarze, którzy wybierają ośrodek KiczeraSki, określają go jako jeden z najlepszych w tej części polskich gór. Można tu korzystać z kilku tras zjazdowych dla osób średnio zaawansowanych – są urozmaicone, więc raczej nikt tu nie narzeka na nudę. Obecność instruktorów pozwala na korzystanie ze szkoleń, zarówno dla początkujących, jak i osób, które chciałyby jedynie podszlifować swoje umiejętności. Poza tym na terenie ośrodka KiczeraSki dostępne są atrakcje, które mogą skutecznie konkurować z jazdą na nartach. Jedną z nich bez wątpienia jest profesjonalny snowpark oraz pobliska wypożyczalnia skuterów śnieżnych.

 

Wyciąg Kalnica


Kalnica to bardzo dobre miejsce dla osób początkujących. Przy wyciągu działają trzy trasy zjazdowe, na co dzień przygotowywane przez ratrak, z których najdłuższa liczy 850 metrów. Inne udogodnienia dla narciarzy to przede wszystkim wypożyczalnia sprzętu i serwis, szkółki a także parking oraz punkty gastronomiczne. Specjalnie dla najmłodszych przygotowano tu jeszcze górkę do zabawy.

 

fot. Viktor Hanacek (Picjumbo.com CC0)

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również