Narty, Snowboard

Narty, Snowboard

Gospoda Harnaś mieści się u wejścia do Doliny Kościeliskiej, jedne z najbardziej malowniczych w Tatrach i łatwych do pokonania tras dla różnych grup wiekowych. Dysponujemy pięknym, regionalnym wnętrzem z widokiem na Dolinę, bardzo dobrym jedzeniem i profesjonalną obsługą. Posiadamy również bazę noclegową dla średnich grup na 32 osoby oraz salę konferencyjną. Organizujemy również kapelę góralską lub cygańską według zapotrzebowania na dwie, trzy godziny lub dłużej z parą taneczną lub bez, posiady, gawędy góralskie, zabawy interaktywne z udziałem uczestników, przejażdżki dorożkami z ogniskiem, zimą kuligi.

 

 

GOSPODA " HARNAŚ "  to restauracja regionalna i pokoje gościnne o wysokim standardzie. Położona w Tatrzańskim Parku Narodowym w Dolinie Kościeliskiej  w Tatrach Zachodnich na wysokości 930 m n.p.m. Administracyjnie przynależna  do Wsi i Gminy Kościelisko w powiecie tatrzańskim w Zakopanem.

 

Historia Gospody

Położenie:   Gmina Kościelisko. Powiat Tatrzański – Zakopane. Dolina Kościeliska. Założycielem  i budowniczym Gospody był Jan Słowiński, jeden z pierwszych zakopiańskich restauratorów, który swoją działalność rozpoczął w 1903 roku.

Dolina Kościeliska już w tych czasach była słynnym szlakiem spacerowym ,a jej uroda sprawiła, że dolinę odwiedzali wszyscy; zwykli turyści i ludzie wielcy i sławni.

Znaną i cenioną Gospodę Jana Słowińskiego również. Częstymi gośćmi byli Karol Szymanowski i Ludwik Solski.. Przyjeżdżali: Józef Piłsudski, Ignacy Paderewski, Prezydent Mościcki, Prezydent Kwaśniewski, Wisława Szymborska i wielu innych znakomitych ludzi.

Również obecnie Gospodę Harnaś odwiedzają goście znakomici.Dolina Kościeliska jest słynnym szlakiem spacerowym a jej uroda sprawia, że zwiedzają ją  turyści z Polski i świata a wśród nich ludzie wielcy i sławni.

Gospodę Harnaś  prowadzi wnuk Jana Słowińskiego- Janusz Dawidek z żoną Magdaleną.

Życie naszej rodziny od dawna związane jest z Doliną. Dolina Kościeliska to świat strachów, duchów i widziadeł. Tu, na uroczyskach jest ulubione siedlisko boginek i dziwożon . W grocie pod Pisaną znaleźli swoje miejsce śpiący rycerze. Przed wiekami wiódł tędy kupiecki szlak na Węgry. Tutaj było najwięcej zbójników, którzy  „równali świat”- rabowali bogatych i obdarowywali biednych. Czego zaś nie rozdali, to ukryli w grotach, skałach i lasach.

 Dzisiejszy skarb Doliny Kościeliskiej to przyroda. Górski potok – Kirowa Woda, wywierzysko zwane Lodowym Źródłem, Jaskinia Mroźna, Wąwóz Kraków, widok na Zbójnickie Okna czy Raptawicką Turnię przyciągają turystów z Polski i świata. Z Doliny prowadzą szlaki turystyczne łatwe i trudniejsze- letnie i zimowe.

Dla osób lubiących ciszę i spokój, samotne wędrówki, polecamy to miejsce szczególnie poza sezonem, kiedy przez długie miesiące wydaje się, że nikt tutaj nie bywa i wtedy Dolina sprawia wrażenie, że jest tylko dla nas. I choć może widziało się Dolinę już wielokrotnie, jej widok zapada w pamięci i ponownie przyciąga ona jak magnes, i wraca się tu kolejny raz, by w różnym świetle czterech pór roku podziwiać ją na nowo.

 

Restauracja

Założona przez Jana Słowińskiego w 1903 roku słynna restauracja "Harnaś" to kuchnia regionalna - góralska z domieszką kuchni węgierskiej a zatem: jagnięcina, dziczyzna, mięsa w ziołach, rydze na maśle lub marynowane, pstrągi, sery owcze - oscypek i bundz, brusznice, pasztety i ciasta, wino grzane z korzeniami, słynny w Polsce napitek - wino grzane ze spirytusem " Uśmiech Harnasia ".

Restauracja proponuje w swoim jadłospisie potrawy o charakterze regionalnym. Według opinii gości kuchnia Gospody  Harnaś   to bogactwo smaków i różnorodność potraw. Właściciele oraz cały personel  dbają o najwyższą jakość podawanych dań.

Noclegi

W części noclegowej Gospody dla Gości przygotowane są pokoje:

 Pokoje znajdujące się na pierwszym piętrze Gospody:

Pokój nr 1: dwuosobowy z jednym łóżkiem  pokój od strony południowo-zachodniej. Pokój dla Gości lubiących senny odpoczynek. Łazienka i TV

Pokój nr 2: dwuosobowy z jednym łóżkiem pokój od strony południowej. Pokój dla Gości lubiących senny odpoczynek, których powinno obudzić południowe słońce. Łazienka  i TV. Możliwa dostawka dla dziecka.

Pokój nr 3: dwuosobowy z jednym łóżkiem pokój od strony południowej. Pokój, który od początku miał szczęście do narzeczonych i młodożeńców. Łazienka i TV.

Pokój nr 4: dwuosobowy z dwoma łóżkami, które można połączyć. Pokój od strony południowej. Miły pokój dla Gości, którzy chcą oglądać Dolinę. Łazienka i TV

Pokój nr 5: dwuosobowy pokój z dwoma łóżkami. Pokój od strony południowo-wschodniej. Słońce od rana do wieczora. Łazienka i TV

Pokój nr 6: dwuosobowy pokój z dwoma łóżkami. Pokój od strony północno-wschodniej. Słońce od rana. Łazienka i TV.

Pokój nr 7: dwuosobowy pokój z dwoma łóżkami, które można połączyć. Pokój od strony północno-wschodniej. Słońce od rana. Łazienka i TV.

Pokój nr 8: dwuosobowy pokój z jednym łóżkiem. Pokój od strony północno-wschodniej. Słońce od rana. Łazienka i TV.

Pokój nr 9: dwa połączone pokoje dwuosobowe. W jednym pokoju jest podwójne łóżko, w drugim - dwa pojedyncze. Pokój przeznaczony jest dla rodzin z dwojgiem dzieci / możliwa dostawka dla trzeciego dziecka/. Łazienka i TV. Pokój na drugim piętrze.

 Pokój nr 9 (1) z małżeńskim łóżkiem z samą toaletą i umywalką oraz wspólną łazienką dla pokojów 9 i 9(1).Pokój na drugim piętrze obok pokoju 9.

Pokoje znajdujące się na parterze Gospody:

Pokój nr 10: duży rodzinny pokój czteroosobowy. Jedno łóżko małżeńskie i dwa oddzielne łóżka. Przedpokój z łazienką i szafami na ubrania. Łazienka przystosowana dla osób niepełnosprawnych ruchowo. Łazienka i druga toaleta oraz TV

Pokój nr 11: duży rodzinny pokój czteroosobowy. Jedno łóżko małżeńskie i dwa oddzielne łóżka. Przedpokój z łazienką i szafami na ubrania.TV.

Pokój nr 12: pokój dwuosobowy z dużym łóżkiem  małżeńskim. Łazienka i TV.

Istnieje również możliwość dostawki w wybranych pokojach.

 

We wszystkich pokojach meble w stylu regionalnym z litego drewna świerkowego. Łóżka solidne, z materacami wysokiej jakości, ani twarde, ani miękkie. Poduszki i kołdry są wysokiej jakości z materiałów  antyalergicznych typu " clinic". Pościele wykonane są z bawełny wysokiej jakości typu  " adamaszek ". Pokoje ogrzewane są centralnie. Łazienki w pokojach wyposażone są w kabiny prysznicowe, umywalki i muszle klozetowe oraz centralną wentylację. Goście otrzymują ręczniki łazienkowe.

Telewizory w pokojach odbierają  stacje naziemnej telewizji cyfrowej.

Do dyspozycji Gości jest również:

- salonik z  nc+ sat, kuchenka z czajnikiem bezprzewodowym, sala kominkowa,

- chłodnia do przechowywania żywności,

- istnieje możliwość skorzystania z pralki.

 

!!!Dla Gości Gospody "Harnaś" bezpłatny, monitorowany parking!!!

 

W całym obiekcie zainstalowany jest system bezprzewodowego internetu WiFi

 

Wyżywienie

Śniadania i obiadokolacje przygotowywane są dla Gości Gospody w godzinach otwarcia restauracji od godziny 7 rano do godziny 18 wieczorem. Możliwe jest przygotowanie kanapek i gorących napojów dla Gości wcześniej wyjeżdżających, później przyjeżdżających, lub wychodzących w góry. W okresach sezonowych restauracja czynna jest do godziny 20.

Śniadania dla Gości  są przygotowywane na bieżąco wtedy, gdy wypoczęci Goście schodzą na śniadanie. Podstawą śniadań są produkty z gospodarstw górskich: sery białe twarogowe z  mleka krowiego, sery z mleka owczego - bundz, oscypki wędzone i białe. Pieczywo pszenne i żytnie, białe i razowe, bułki i chleb są wypiekane codziennie rano w piecu. Wędliny: wyroby własne- własna masarnia i wędzarnia- i ekskluzywne wędliny polskich firm. Mięsa oraz pasztety z dodatkiem dziczyzny są pieczone w naszej kuchni.

Przed śniadaniami podajemy świeże soki owocowe przygotowywane w naszej kuchni.

 

Cennik

CENY za pobyt są liczone od osoby za dobę.

 

OFERTA A:

100 zł ze śniadaniem i obiadokolacją

Śniadanie w formie bufetu szwedzkiego – stołu wiejskiego: własne wędliny i pieczone mięsa, świeżo wypiekane pieczywo, sery twarogowe,  bundz i oscypek owczy z gospodarstw górskich, masło, jaja, mleko, konfitury,  pomidory i sałata zielona, kawa lub herbata, świeżo robione soki owocowe.

Obiadokolacja:  goście sami wybierają potrawy z jadłospisu restauracyjnego / zupa, drugie danie, napój zimny lub gorący lub piwo 0.3 l lub kieliszek czerwonego wina, deser/

jadłospis można przeczytać w zakładce RESTAURACJA na stronie harnas.eu

 

OFERTA B:

 85 zł ze śniadaniem i obiadokolacją

Śniadanie jak w ofercie A, obiadokolacja wg. tygodniowego ustalonego jadłospisu bez możliwości wyboru.

 

OFERTA C:

70 zł ze śniadaniem

Śniadanie jak w ofercie A

Zapytaj o nocleg

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!