Zobacz, co wpływa na kolejność prezentowanych obiektów. Sprawdź.
Potwierdzenie do 24 godzin

GOLD-BOX

  • Cena gwarantowana
Nowość w Nocowaniu!
od 220 zł
1 noc

Skorzystaj z filtrów , aby lepiej dopasować wyniki wyszukiwania do Twoich potrzeb.

Nowy Targ

Nowy Targ jest największym i zarazem najstarszym miastem regionu, dzięki czemu kiedyś pełnił funkcje administracyjne i został nazwany stolicą Podhala. Tak pozostało do dzisiaj, tym bardziej że miasto stanowi największy ośrodek handlowy Podhala. Liczne walory turystyczne Nowego Targu przyciągają głównie turystów, którzy poszukują spokoju i możliwości obcowania z naturą. Przyjazny klimat i malowniczy krajobraz, a także liczne trasy spacerowe sprawiają, że o każdej porze roku możemy spotkać tutaj prawdziwe tłumy.

Nowy Targ – co warto zobaczyć?

Wszystkich miłośników aktywnego wypoczynku z pewnością ucieszy fakt, że Nowy Targ stanowi bazę wypadową dla licznych szlaków spacerowych. To właśnie w tym miejscu znajduje się początek dwóch popularnych szlaków prowadzących na najwyższy szczyt Gorców -Turbacz. Dużą popularność wśród turystów zyskał szlak samochodowy po Podhalu, prowadzący przez zabytki gotyckie lub posiadające elementy gotyckie w swojej architekturze.


Będąc w Nowym Targu, warto również odwiedzić Muzeum Podhalańskie im. Czesława Pajerskiego. Siedziba muzeum od 1995 roku mieści się w nowatorskim budynku ratusza. Pierwsza kolekcja muzealna powstała w tym mieście jeszcze przed I wojną światową, a jej pomysłodawcą był Czesław Pajerski. W zbiorach muzeum znajduje się przeszło 7000 eksponatów. Większość obiektów z działów: etnograficznego, artystyczno-historycznego czy przyrodniczego, ofiarowali sami mieszkańcy Nowego Targu. Co ciekawe, kiedyś w tym mieście wyrabiano tradycyjne góralskie kapelusze, a w muzeum można zobaczyć dawny warsztat kapelusznika.


Do popularniejszych zabytków Nowego Targu należy kościół św. Anny. Budynek powstał w XV wieku i jest zaliczany do tzw. kościołów podhalańskich – drewniany, w stylu gotyckim. Warto zwrócić uwagę na charakterystyczny układ: prezbiterium na planie kwadratu, prostokątna nawa i kwadratowa wieża. Początkowo kościół nie posiadał wieży, została ona dobudowana dopiero w XVIII wieku, podczas prac remontowych.

Wypad do Nowego Targu, to świetny pomysł o każdej porze roku

Ze względu na liczne atrakcje turystyczne, wycieczka do stolicy Podhala wydaje się dobrym pomysłem o każdej porze roku. Latem, do woli możemy cieszyć się aktywnym wypoczynkiem, ze względu na liczne trasy zarówno piesze, jak i rowerowe. Natomiast zimną, kiedy spadnie pierwszy śnieg, zaczynają działać miejscowe wyciągi narciarskie, które przyciągają miłośników białego szaleństwa.


Dużą popularnością cieszy się szlak rowerowy łączący Nowy Targ z Trsteną. Szlak jest fragmentem dużej pętli rowerowej opasującej Tatry. Ten polsko-słowacki projekt znany jest pod nazwą ”Historyczno-kulturowo-przyrodniczy szlak wokół Tatr”. Cały odcinek to aż 37 kilometrów ścieżek rowerowych. Podczas wycieczki, turyści mogą podziwiać urokliwe, podhalańskie miasteczka. Trasa przystosowana jest nie tylko dla doświadczonych rowerzystów, ale również dla rodzin z dziećmi.

Co zjeść w Nowym Targu?

W Nowym Targu najlepiej zjeść potrawy charakterystyczne dla Podhala. W tradycyjnym menu znajdziemy m.in.: gałuski, czyli kluski z surowych ziemniaków, które w okolicach miejscowości znane są przynajmniej od 200 lat. W miejscowych karczmach możemy również spróbować moskali z bryndzą, kwaśnicy czy kultowego oscypka. Za obiad dla jednej osoby zapłacimy od 20 zł.

Noclegi w Nowym Targu

Turyści planujący spędzić urlop w Nowym Targu, najczęściej wybierają obiekty z kategorii: kwatery i pokoje oraz agroturystyka. Liczy się nie tylko atrakcyjna cena, ale również lokalizacja obiektu, najlepiej w bliskim sąsiedztwie centrum miasta. Coraz częściej poszukując miejsca noclegowego, turyści kierują się opiniami innych gości o danym obiekcie.


Rodziny podróżujące z dziećmi oraz większe grupy decydują się na obiekty z kategorii: agroturystyka. Dzięki temu zyskują gwarancje przestronności i swobody, a także możliwość odetchnięcia od zgiełku dużego miasta.


Wśród par oraz osób podróżujących w pojedynkę większą popularnością cieszą się pokoje i kwatery. Największą zaletą tych miejsc noclegowych, jest bliskie sąsiedztwo centru miasta.

Ceny noclegów w Nowym Targu

Średnia cena noclegu w Nowym Targu wynosi 187 zł, ale najkorzystniej jest zatrzymać się w obiektach z kategorii: noclegi pracownicze. Wtedy za noc można zapłacić jedynie 20 zł! Trzeba mieć jednak świadomość, że koszt noclegu zależy przede wszystkim od lokalizacji oraz oferowanego standardu i udogodnień. Poza tym większość właścicieli wprowadza cenniki sezonowe, czy nawet weekendowe. Ceny noclegów w weekend mogą być nawet 28% od obowiązujących w dni powszednie.

Najczęściej wybierane udogodnienia w Nowym Targu

Turyści poszukujący noclegów w Nowym Targu najczęściej pytają o prywatną łazienkę oraz miejsce parkingowe. Oprócz tego chcą korzystać z internetu oraz telewizji. Ważny jest także swobodny dostęp do kuchni lub możliwość wykupienia posiłków na miejscu.


Poza kwestiami związanymi z warunkami i udogodnieniami turystów interesuje lokalizacja. Najchętniej wybierane są obiekty zlokalizowane blisko centrum, a w okresie zimowych także w sąsiedztwie wyciągów narciarskich.

Często zadawane pytania dotyczące noclegów w Nowym Targu

Ile kosztuje nocleg w Nowym Targu?
Cena za nocleg w Nowym Targu zależy od kategorii wybranego obiektu oraz jego lokalizacji. Najkorzystniej jest zatrzymać się w obiekcie z kategorii domki Nowy Targ, wtedy koszt noclegu może wynieść od 35 zł. Średnia cena noclegu w Nowym Targu wynosi 379 zł.
Czy ceny noclegów w Nowym Targu w weekend różnią się od tych w dni powszednie?
Ceny noclegów ustalają indywidualnie właściciele obiektów, dlatego niektórzy mogą mieć wyższy cennik weekendowy. Według wyliczeń Nocowanie.pl ceny noclegów w weekend są droższe o 32% od cen w dzień powszedni.
Jak znaleźć najtańszy nocleg w Nowym Targu?
Wystarczy odpowiednio ustawić opcję filtrowania, wybierając w lewej kolumnie, znajdującej się przy wynikach wyszukiwania, opcję „Cena za usługę”. Inna możliwość to kliknięcie ikonki „Tanie noclegi Nowy Targ”, widocznej bezpośrednio nad wynikami wyszukiwania. Obecnie najtańsze noclegi w Nowym Targu zaczynają się od kwoty 35.
Jakie obiekty noclegowe są najpopularniejsze w Nowym Targu?
Turyści najczęściej pytają o noclegi w obiektach z kategorii: domki, apartamenty. Liczy się nie tylko atrakcyjna cena, ale również lokalizacja i opinie innych gości, którzy rekomendują bądź nie dane miejsce.
Które obiekty noclegowe w Nowym Targu mają najlepsze opinie?
Obiekty z najlepszymi opiniami możemy znaleźć klikając na zakładkę „Nowy Targ opinie”, a wyniki wyszukiwania posortują się tak, by obiekty z najlepszymi ocenami były najwyżej. Obecnie najlepiej oceniane obiekty w Nowym Targu to: Domek Komfortowy 16-osobowy, Willa Gorce, Gospodarstwo Agroturystyczne Jan, Renata Piszczek.
Które noclegi w Nowym Targu są polecane dla rodzin?
Wiele rodzin zatrzymujących się w Nowym Targu poleca Apartament w Górach, Willa Nad Dunajcem, Agroturystyka Pokoje Gościnne U Cupty.
Które noclegi w Nowym Targu są polecane dla par?
Jakie są najważniejsze atrakcje w Nowym Targu i okolicy?
Do atrakcji Nowego Targu i okolic należy rezerwat Bór na Czerwonem, szlak rowerowy do Trestnej oraz wyciągi narciarskie. Warto zobaczyć również zabytkowy kościół św. Anny i odwiedzić Muzeum Podhalańskie.
W jakiej dzielnicy Nowego Targu szukać noclegu?
Formalnie Nowy Targ nie ma dzielnic, teren podzielony jest na rejony. Noclegu można szukać na przykład na Starym Mieście, w Śródmieściu lub w Czerwonem.
Gdzie można iść na narty w Nowym Targu?
W Nowym Targu na nartach można pojeździć przy wyciągu narciarskim Zadział lub Długa Polana.
Jakie regionalne potrawy zjeść w Nowym Targu?
W Nowym Targu najlepiej zjeść potrawy charakterystyczne dla Podhala, jak na przykład gałuski, czyli kluski z surowych ziemniaków, które w okolicach miejscowości znane są przynajmniej od 200 lat. Do tego warto dodać moskole z bryndzą, kwaśnicę i kultowego oscypka.
Ile kosztuje obiad w Nowym Targu?
Obiad w Nowym Targu dla jednej osoby kosztuje od 20 zł.

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!