Pogoda na 1 tydzień kwietnia 2019

Wiosna, słońce, dodatnie temperatury przekraczające 10 stopni Celsjusza – czy trzeba czegoś więcej? Pierwszy tydzień kwietnia zwiastuje same pozytywne informacje pogodowe. Nie powinno być żadnej pogodowej przeplatanki, o której mowa w najsłynniejszym powiedzeniu o tym miesiącu. Na podstawie przewidywań synoptyków, przygotowaliśmy długoterminową prognozę pogody na pierwszy tydzień kwietnia 2019.

Pomimo, że do kalendarzowej wiosny jeszcze 2 tygodnie, to niemal od połowy lutego króluje już ona w większej części regionów Polski. Dni stają się coraz dłuższe, samopoczucie lepsze, a i pomysłów na wiosenne wyjazdy coraz więcej. Przyroda budzi się do życia, wyciągi narciarskie funkcjonują jeszcze tylko w górach – o zimie można już tylko powspominać. Prognozy przygotowane na pierwszy tydzień wiosny gwarantują wiosenny powiew ciepła. W niemal całej Polsce nie powinno padać. Na niebie królować będzie słońce, a temperatury będą przekraczać 10 stopni Celsjusza. Najchłodniejszym regionem bez wątpienia będą regiony górskie, tu temperatury będą osiągać wartości około 10 stopni Celsjusza. Może też popadać, w wyższych partiach gór nawet śnieg. Sprawdźmy szczegółowe informacje odnośnie pogody w określonych regionach Polski.

 

Pogoda na 1 tydzień kwietnia nad morzem

 

Pierwszy tydzień kwietnia nad morzem, pomimo że ciepły, może przynieść przelotne opady deszczu. Nie powinno to jednak zniechęcić turystów do korzystania z uroku nadmorskich regionów. Kwiecień jest bowiem idealnym miesiącem na rozpoczęcie wyjazdów nad morze. Każdy, kto lubi nadmorskie spacery, powinien czerpać radość z pobytu w tym miesiącu. Słupki rtęci w pierwszym tygodniu kwietnia będą osiągać wartości od 10 do maksymalnie 14 stopni Celsjusza – całkiem przyjemna aura.

 

Wybierasz się nad morze i poszukujesz noclegu? Sprawdź nasze propozycje:

 

Noclegi w Międzyzdrojach

Noclegi w Ustce

Noclegi w Kołobrzegu

Noclegi we Władysławowie

 

Pogoda na 1 tydzień kwietnia na Mazurach

 

Na Mazurach aura podobna do tej, co nad morzem. Z tą różnicą, że spodziewamy się mniejszych opadów deszczu. Temperatura zbliżona, bo również i tu w najcieplejszych momentach termometry pokażą od 10 do 14 stopni Celsjusza. Mazury na wiosnę to szczególnie wyjątkowy region. Krajobraz budzącej się do życia przyrody dopełniony widokiem wspaniałych jezior to bez wątpienia widok, który każdy w swoim życiu musi choć raz zobaczyć.


Poszukujesz sprawdzonych miejsc na nocleg na Mazurach? Mamy coś dla Ciebie:

 

Noclegi w Giżycku

Noclegi w Rucianem-Nidzie

Noclegi w Olsztynie

Noclegi w Węgorzewie

 

Pogoda na 1 tydzień kwietnia na Dolnym Śląsku

 

Dolny Śląsk, czyli region przez większość osób uważany za ten najcieplejszy w Polsce, również i w pierwszym tygodniu kwietnia będzie najcieplejszy i to zdecydowanie. Zupełnie inaczej sytuacja będzie wyglądać w Karkonoszach, o których mowa w dalszej części artykułu, jednak aura we Wrocławiu i innych miastach Dolnego Śląska, będzie zachwycać na każdym kroku. Dużo słońca i temperatury dochodzące nawet do 17 stopni Celsjusza. Wspaniała aura do aktywności na świeżym powietrzu i zwiedzania zabytków, których w regionie bardzo dużo. Przewiduje się temperatury od 11 do maksymalnie 17 stopni Celsjusza.

 

Jeśli wybierasz się na Dolny Śląsk i poszukujesz noclegu, to sprawdź koniecznie:

 

Noclegi we Wrocławiu

Noclegi w Wałbrzychu

Noclegi w Kłodzku

Noclegi w Dusznikach-Zdroju

 

Pogoda na 1 tydzień kwietnia w górach

 

Zgodnie z tym, co zostało wcześniej wspomniane, regiony górskie będą najchłodniejszymi miejscami w Polsce. Gdzieniegdzie możemy się jeszcze spodziewać opadów śniegu, jednak uspokajamy – nie będzie on intensywny. Warto jednak podkreślić, że w pierwszym tygodniu będą obecne również chwile ze słońcem i to w zdecydowanej przewadze. A jak wyglądają szczegółowe informacje pogodowe w poszczególnych regionach górskich? Spieszymy z informacją.

 

Pogoda na 1 tydzień kwietnia w Tatrach

 

Po udanym sezonie zimowym na stokach i podczas ferii zimowych, nadszedł w końcu czas na rozpoczęcie wiosny w popularnych podhalańskich miejscach. Szczególną popularnością cieszą się krokusy na tatrzańskich polanach, jednak pamiętać należy też o niezwykłych krajobrazach, które wiosną sprawiają niesamowite wrażenie. Pogoda powinna zachęcić do wyjazdu w Tatry. Niemal przez cały tydzień należy spodziewać się słońca i temperatur na poziomie 10 stopni Celsjusza, z wyjątkiem 5 i 6 kwietnia, kiedy to przewiduje się opady deszczu i deszczu ze śniegiem.

 

Wyjazd w Tatry? Bardzo dobry pomysł! Już dziś zarezerwuj swój nocleg:

 

Noclegi w Zakopanem

Noclegi w Białym Dunajcu

Noclegi w Czarnej Górze

Noclegi w Nowym Targu

 

Pogoda na 1 tydzień kwietnia w Pieninach

 

Do spływów organizowanych na Dunajcu zostało co prawda jednak jeszcze trochę czasu, jednak każdy z pewnością na myśl o tej wspaniałej atrakcji regionu i przewidywanej pogodzie, nie może się doczekać tej dawki adrenaliny. Aura będzie zachwycać na każdym kroku. Wyjazd w Pieniny na początku kwietnia jak najbardziej wskazany – prognozuje się temperatury na poziomie 14-15 stopni Celsjusza i dużo słońca. Deszcz? Możliwy przelotny w dniach 3 i 6 kwietnia.

 

Poszukujesz miejsc noclegowych w Pieninach? Mamy coś dla Ciebie:

 

Noclegi w Szczawnicy

Noclegi w Łapszach Wyżnych

Noclegi w Jaworkach

Noclegi w Krośnicy

 

Pogoda na 1 tydzień kwietnia w Bieszczadach

 

Zima w Bieszczadach to już historia. Wiosna na początku kwietnia zacznie rozkręcać się na dobre, a misie zaczną wybudzać się ze snu. Warto zachować szczególną ostrożność na szlakach, bo spotkanie z niedźwiedziem może okazać się nie do końca miłą niespodzianką. A pogoda będzie typowo wiosenna i sprzyjająca podziwianiu tego regionu górskiego w wiosennej szacie. Przez niemal cały tydzień słonecznie, z temperaturami od 9 do maksymalnie 13 stopni Celsjusza. Padać może jedynie 3 kwietnia, jednak będzie to słaby i przelotny deszcz. To co? Rzucamy wszystko i ruszamy w Bieszczady?

 

Jeśli tak, to sprawdź proponowane przez nas noclegi w popularnych miejscowościach:

 

Noclegi w Baligrodzie

Noclegi w Wetlinie

Noclegi w Polańczyku

Noclegi w Lesku

 

Pogoda na 1 tydzień kwietnia w Karkonoszach

 

By tradycji stało się zadość, podkreślić trzeba, że również na początku kwietnia, Karkonosze będą najchłodniejszym regionem górskim w Polsce. I to zdecydowanie. Pomimo niższych temperatur, spodziewać należy się dużej ilości słońca i przelotnego deszczu, który niezapowiedziany może się również pojawić. Prognozuje się temperatury od 5 do maksymalnie 10 stopni Celsjusza. Nie powinno to jednak zniechęcać do korzystania z atrakcji tego regionu, który jest naprawdę wspaniały.

 

Jeśli wybierasz się w Karkonosze, a nie zarezerwowałeś jeszcze noclegu, to ostatnia chwila na znalezienie czegoś odpowiedniego:

 

Noclegi w Karpaczu

Noclegi w Szklarskiej Porębie

Noclegi w Ściegnach

Noclegi w Piechowicach

 

Pogoda na 1 tydzień kwietnia w Beskidach

 

Beskidy – cudowny region górski, niezależnie od warunków tam panujących, o każdej porze roku robią wyjątkowe wrażenie, a okoliczne atrakcje turystyczne tylko stanowią dopełnienie całości, jako miejsca idealnego na wypoczynek. A jak będzie z pogodą? Tak, jak na wiosnę przystało, czyli trochę deszczu, trochę słońca. A jak z temperaturami? Optymistycznie. Słupki rtęci pokażą od 11 do maksymalnie 15 stopni Celsjusza. Deszcz możliwy jedynie 6 kwietnia.

 

Planujesz wyjazd w Beskidy? Wybierz swój nocleg:

 

Noclegi w Wiśle

Noclegi w Międzybrodziu Bialskim

Noclegi w Istebnej

Noclegi w Szczyku

 

Pierwszy tydzień kwietnia to gwarancja mile spędzonego czasu. Pogoda będzie sprzyjać, dlatego warto jest odpowiednio to wykorzystać.

 

Źródło informacji pogodowych: accuweather.com

 

fot. Jonathan Petersson (Pexels.com, CC0)

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również