Pogoda na 2 tydzień października 2018

Według synoptyków drugi tydzień października ma być równie ładny co pierwszy. Można spodziewać się wysokich temperatur i słonecznego nieba. Poznajmy szczegóły ich prognoz.

Pogoda w 2 tygodniu października nad morzem


W drugim tygodniu października nie będzie dużych powodów, by narzekać na pogodę. Synoptycy przewidują, że nad morzem pojawi się słońce, które momentami skryje się za chmurami. Oprócz tego dla wschodniej i centralnej części zapowiadane są słabe opady deszczu. Miałyby się pojawić 9 października i nie powtórzyć w kolejnych dniach. Temperatura, jakiej można spodziewać się w drugim tygodniu października, ma oscylować pomiędzy 11 a 16 stopniami Celsjusza.

 

Szukasz noclegów nad morzem? Sprawdź te miejscowości:

Noclegi w Gdyni
Noclegi w Pucku
Noclegi w Ustce

 

Pogoda w 2 tygodniu października na Mazurach


Mazury w drugim tygodniu października będą dosyć słonecznym regionem. Bliżej weekendu pojawi się więcej chmur, ale synoptycy nie przewidują opadów. Natomiast w przypadku wysokości temperatur nie mamy najlepszych wieści. Chociaż pierwszy tydzień października zapowiada się na dość ciepły, to w drugim termometry wskażą od 10 do 14 stopni Celsjusza.

 

Pogoda w 2 tygodniu października w górach

 

Pogoda w Beskidach

Drugi tydzień października w Beskidach pozwoli cieszyć się jeszcze pogodą charakterystyczną dla złotej polskiej jesieni. Chociaż jego początek będzie dość chłodny, temperatury mają się plasować pomiędzy 11 a 13 stopniami Celsjusza, to od środy 16 października zrobi się dużo cieplej. Słupki rtęci sięgną nawet 18 kresek. Co ważne, na drugi tydzień października prognozy pogody nie przewidują opadów deszczu.

 

Najlepsze noclegi w regionie znajdziesz w tych miejscach, zobacz:
Noclegi w Szczyrku

Noclegi w Ustroniu
Noclegi w Wiśle

 

Pogoda w Bieszczadach

Początek drugiego tygodnia w Bieszczadach będzie dość nieprzyjemny, chłodny i deszczowy. Ale od środy 10 października temperatura ma wzrastać (nawet do 17 stopni Celsjusza), a ciężkie chmury ustąpią słonecznemu niebu. Taka aura utrzyma się w drugiej połowie tygodnia, a także przez cały weekend.

 

Pogoda w Karkonoszach

W Karkonoszach drugi tydzień października rozpocznie się prawdziwie jesiennie. Będzie chłodno, tylko 5-7 stopni, i pochmurnie. Na szczęście od 10 października zapowiadany jest kilkustopniowy wzrost temperatury oraz sporo przejaśnień. Pogoda oszczędzi też turystom opadów deszczu. Może to być niestety ostatni tydzień z tak ładną pogodą.

 

Jeśli planujesz wypoczynek w tym regionie, już teraz sprawdź oferty noclegów w tamtejszych kurortrach, wejdź:
Noclegi w Karpaczu
Noclegi w Szklarskiej Porębie

 

Pogoda w Pieninach

Drugi tydzień października w Pieninach rozpocznie się pochmurną aurą. Trzeba się przygotować również na niezbyt wysokie temperatury – około 12-14 stopni Celsjusza. Na szczęście od środy 10 października będzie zdecydowanie cieplej i termometry znowu pokażą 19-20 kresek. Oprócz tego na ten tydzień synoptycy nie przewidują opadów deszczu.

 

Pogoda w Tatrach

Początek drugiego tygodnia października w Tatrach będzie chłodny i deszczowy. Na szczęście później temperatury wzrosną i uplasują się na poziomie 15-16 stopni Celsjusza. Wraz z ociepleniem pojawi się też więcej słońca, odejdą też chmury zwiastujące deszcz.

 

Sprawdź prognozy na pozostałe tygodnie października, zobacz:

Pogoda na 1 tydzień października 2018

Pogoda na 3 tydzień października 2018

Pogoda na 4 tydzień października 2018

 

Informacje pogodowe: accuweather.com

 

fot. jill111 (Pixabay.com CC0)

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również