Pogoda na 4 tydzień października 2018

Według długoterminowych prognoz w ostatnim tygodniu października trzeba przygotować się na deszczową aurę. Czy na coś jeszcze? Sprawdźmy przewidywania synoptyków na koniec miesiąca.

Pogoda na 4 tydzień października nad morzem


W październiku pogoda nad morzem przestanie rozpieszczać wczasowiczów. Synoptycy zapowiadają bowiem spore zachmurzenia oraz opady deszczu, które mają występować na całym pasie wybrzeża. Najmocniej popada w zachodniej części – w okolicach Kołobrzegu, Międzyzdrojów i Świnoujścia. Temperatury, jakie odczujemy w czwartym tygodniu października nad morzem, będą oscylować w granicach 9-11 stopni Celsjusza.

 

Pogoda na 4 tydzień października na Mazurach


Deszczowo zakończy się również październik na Mazurach – według prognoz padać ma właściwie przez cały ostatni tydzień. Również temperatury nie będą zbyt wysokie. Termometry pokażą bowiem od 7 do 11 kresek.

 

Pogoda na 4 tydzień października w górach

 

Pogoda w Beskidach

W czwartym tygodniu października pogoda w Beskidach sprawi wszystkim miłą niespodziankę. Jak przewidują synoptycy w regionie będzie dość słonecznie i ciepło – temperatury sięgną 14 stopni Celsjusza. Wyjątek stanowić mogą 29 i 30 października, gdyż na te dni zapowiadane są opady. Później deszczowe chmury odejdą, a nad regionem znowu pojawi się słońce.

 

Szukasz noclegów w regionie? Sprawdź oferty w tych miejscowościach, wejdź:
Noclegi w Szczyrku

Noclegi w Tyliczu
Noclegi w Ustroniu
Noclegi w Wiśle

 

Pogoda w Bieszczadach

Ostatni tydzień października w Bieszczadach upłynie pod znakiem zmieniającej się aury. Według prognoz czeka nas kilka słonecznych dni, które przeplatane będą załamaniami pogody. Te zapowiadane są na trzy ostatnie dni miesiąca – w tym czasie pojawi się zarówno deszcz, jak i burze. Ich wystąpienie jest najbardziej prawdopodobne w południowych krańcach regionu, szczególnie w okolicy Wetliny.

 

Pogoda w Karkonoszach

Deszczu w czwartym tygodniu października można spodziewać się także w Karkonoszach. Jak prognozują synoptycy, nie będzie to jedyna niepomyślna wiadomość. Około 30 października mogą pojawić się także opady topniejącego śniegu. Temperatura w tym czasie będzie oscylować pomiędzy 3 a 10 stopniami Celsjusza.

 

Pogoda w Pieninach

Długoterminowe prognozy dla pienińskich miejscowości przedstawiają się bardzo obiecująco. Według nich w ostatnim tygodniu października będzie dość słonecznie i ciepło – momentami słupki rtęci mają sięgać 15 stopni. Na 29 i 30 października zapowiadane są opady deszczu oraz spadek temperatury nawet do 9 kresek.

 

Gdzie w tym pięknym regionie szukać noclegów? Miejsc wartych odwiedzenia jest wiele, zobacz:
Noclegi w Czorsztynie

Noclegi w Krościenku nad Dunajcem

Noclegi w Niedzicy

Noclegi w Szczawnicy

 

Pogoda w Tatrach

Przez większą część czwartego tygodnia października w tatrzańskich miejscowościach będzie utrzymywać się stabilna pogoda. Prognozy przewidują przejściowe zachmurzenia oraz temperaturę na poziomie 10-11 stopni Celsjusza. Ochłodzenie nadejdzie 29 października – pojawi się też deszcz oraz topniejące opady śniegu, a na termometrach zobaczymy tylko 5 kresek…

 

Sprawdź prognozę pogody na pozostałe tygodnie października! Wejdź i zobacz:

Pogoda na 1 tydzień października 2018

Pogoda na 2 tydzień października 2018

Pogoda na 3 tydzień października 2018


Źródło informacji pogodowych: accuweather.com

 

fot. Julien Bachelet (Pexels.com CC0)

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również