Pogoda na 3 tydzień października 2018

Przyzwyczailiśmy się do pogody, która w niczym nie przypomina szaro-burej jesiennej aury. Czy trzeci tydzień października przyniesie zmianę? Sprawdźmy.

Pogoda na 3 tydzień października nad morzem


Niestety prognozy dla rejonów nadmorskich nie są optymistyczne. Według przewidywań synoptyków w trzecim tygodniu października na wybrzeżu pojawią się chmury oraz codzienne opady deszczu. Poza tym trzeba przygotować się również na wiatr… Temperatura nad morzem w tym czasie będzie wynosić od 11 do 15 stopni Celsjusza.

 

Nawet podczas deszczowej aury wypoczynek nad morzem może być udany. Wystarczy znaleźć odpowiedni nocleg, dlatego zobacz:
Noclegi w Gdańsku
Noclegi w Gdyni
Noclegi w Kołobrzegu

Noclegi w Świnoujściu

 

Pogoda na 3 tydzień października na Mazurach


W trzecim tygodniu października także Mazury dostaną się pod wpływ deszczowego niżu. Padać będzie właściwie codziennie, chociaż nie zawsze z dużą intensywnością. Również wysokość temperatur nie przedstawia się dobrze – na termometrach zobaczymy zaledwie od 9 do 14 kresek.

 

Pogoda na 3 tydzień października w górach

 

Pogoda w Beskidach

Wygląda na to, że południowe rejony kraju będą się znacznie różniły pod względem pogodowym od północnych. Całkiem pomyślna aura zapowiadana jest chociażby w Beskidach, gdzie w trzecim tygodniu października zobaczymy jeszcze sporo słońca. Będzie również dość ciepło, gdyż prognozowana temperatura ma wynosić około 15-16 stopni Celsjusza.

 

Jeśli pomyślne prognozy pogody skusiły cię do zaplanowania wyjazdu, zacznij od wyboru noclegu. Wejdź i zobacz:
Noclegi w Szczyrku

Noclegi w Ustroniu

Noclegi w Wiśle

 

Pogoda w Bieszczadach

Podobnie pomyślne prognozy mamy również dla Bieszczadów. W trzecim tygodniu października będzie tam dość słonecznie i ciepło – około 12-15 stopni Celsjusza. Synoptycy przygotowują nas jednak na jednodniowe pogorszenie pogody, które ma nastąpić w środę 17 października. Nad regionem pojawią się deszczowe chmury, a temperatura spadnie do 8-9 stopni.

 

Pogoda w Karkonoszach

W trzecim tygodniu października pogoda w Karkonoszach może być w przysłowiową kratkę. Jego pierwsza połowa zapowiada się deszczowo – na rozpogodzenia przyjdzie nam czekać do czwartku 18 października. Temperatury, jakich można spodziewać się w tym czasie w Karkonoszach, mają oscylować pomiędzy 7 a 12 stopniami Celsjusza.

 

Pogoda w Pieninach

Również w Pieninach szykuje się pogodowy przekładaniec. Pierwsza połowa tygodnia będzie pochmurna, może również spaść słaby deszcz. Na szczęście od czwartku nad regionem ponownie zagości słońce. Trzeci tydzień października w Pieninach będzie bardzo ciepły – temperatury będą oscylować pomiędzy 15 a 18 stopniami Celsjusza. Wyjątek może stanowić środa 17 października, gdy słupki rtęci spadną w okolice 12 kresek.

 

Pieniny w październiku są wyglądają niezwykle urokliwie. Jeśli chcesz się o tym przekonać, już teraz zacznij planować weekend - zacznij od wybrania noclegu, zobacz:

Noclegi w Czorsztynie
Noclegi w Krościenku nad Dunajcem

Noclegi w Sromowcach Niżnych

Noclegi w Sromowcach Wyżnych

Noclegi w Szczawnicy

 

Pogoda w Tatrach

Słonecznie w trzecim tygodniu października będzie również w Tatrach. Dniem ze słabym deszczem będzie tylko środa 17 października, w tym czasie spadnie też temperatura (do około 10 stopni). Natomiast przez niemal cały tydzień termometry mają wskazywać 13-14 stopni Celsjusza.

 

Sprawdź prognozę pogody na pozostałe tygodnie października, zobacz:

Pogoda na 1 tydzień października 2018
Pogoda na 2 tydzień października 2018

Pogoda na 4 tydzień października 2018

 

Informacje pogodowe: accuwwather.com

 

fot. George Becker (Pexels.com CC0)

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również