Pogoda na czerwiec 2021 w Polsce, w górach, nad morzem

Pogoda na czerwiec 2021 w Polsce, w górach, nad morzem

Wakacje tuż-tuż… Lada chwila obiekty noclegowe wznowią swoją działalność. Coraz więcej osób planuje swoje wymarzone wakacje. Niewyjaśniona pozostaje jedna kwestia. Jak to będzie z tą pogodą? Na podstawie przewidywań synoptyków, przygotowaliśmy długoterminową prognozę pogody na czerwiec 2021.

Nie da się ukryć, że czerwiec to obok maja, jeden z ulubionych miesięcy roku. Chętnie spędzamy czas na świeżym powietrzu, planujemy swoje podróże i odliczamy dni do rozpoczęcia wakacji. W roku 2021 wakacje rozpoczynają się 25 czerwca. Pamiętajmy, że po drodze czeka nas jeszcze długi weekend czerwcowy, który wypada od 3 do 6 czerwca 2021. Czas najwyższy, by udać się na zasłużony wypoczynek! Mamy nadzieję, że tym razem zima nas już nie zaskoczy, a szlaki górskie będziemy mogli przemierzać pośród niezwykłej przyrody, słońca i z uśmiechem na ustach.


Warto podkreślić, że to właśnie w czerwcu sezon letni rozkręca się na dobre. Spora część osób właśnie przed wakacjami planuje swoje urlopy, by uniknąć turystycznego tłumu. Można w związku z tym w ciszy i spokoju odkrywać niezwykłe miejsca i spędzać czas tak, jak najbardziej lubimy.


Analizując pierwsze informacje pogodowe na czerwiec, należy podkreślić, że czeka nas typowo letnia aura i to przez cały miesiąc. Słupki rtęci pokażą w całym kraju ponad 20 stopni Celsjusza. Oczywiście mogą zdarzyć się przelotne deszcze i burze, ale to jasny sygnał, że lato coraz bliżej i na czerwiec możemy spokojnie zarezerwować dostępne terminy w górach, nad morzem, jeziorami, czy w popularnych polskich miastach. Jak przedstawia się sytuacja w poszczególnych regionach Polski? Sprawdźmy!


Pogoda na czerwiec 2021 nad morzem


Każdy, kto planuje plażować i wykąpać się w morzu w czerwcu, powinien być zadowolony. Cały miesiąc zapowiada się ciepło i słonecznie. W pierwszej połowie czerwca dużo słońca i temperatury od 19 do 23 stopni Celsjusza, czyli całkiem przyjemnie. W okresie od 11 do 13 czerwca mogą pojawić się burze i przelotne opady deszczu. Co będzie w kolejnych dniach? Jeszcze cieplej! W drugiej połowie miesiąca będziemy mieć do czynienia z temperaturami na poziomie 23-25 stopni Celsjusza. Początek wakacji zapowiada się również bardzo ciepło. Symbolicznych opadów deszczu możemy się spodziewać 19 i 20 czerwca!Siesta Camp

Siesta Camp

Łeba, ul. ul. Św. Huberta

Domki 10.0
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
Domki letniskowe Solar

Domki letniskowe Solar

Sarbinowo, ul. Wrzosowa

Domki 9.7
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
Już dziś zaplanuj wakacje i zarezerwuj swój nocleg nad morzem


Pogoda na czerwiec 2021 na Mazurach


Cisza, spokój, niezwykła przyroda, malownicze jeziora i możliwość odkrywania regionu z perspektywy wody - to i o wiele więcej czeka na każdego, kto zdecyduje się spędzić weekend czerwcowy i wakacje na Mazurach. Podobnie, jak w przypadku morza, również i tu możemy spodziewać się typowo letniej aury. Wszystko wskazuje na to, że będzie tu jeszcze cieplej niż nad morzem, ale i bardziej burzowo. W pierwszej połowie czerwca dużo słońca i temperatury na poziomie 20-24 stopni Celsjusza. Burze i opady deszczu mogą nam towarzyszyć od 10 do 13 czerwca. Warto zachować ostrożność, w szczególności jeśli macie w planach żeglowanie po mazurskich jeziorach. Druga połowa czerwca to kontynuacja typowo letniej aury. Na termometrach zobaczymy od 21 do 25 stopni Celsjusza. Przelotne burze mogą pojawiać się niemal codziennie!

 

 

Hotelik Mazurska Chata

Hotelik Mazurska Chata

Mikołajki, ul. Mrągowska

Hotele 9.3
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
Nad Zatoką

Nad Zatoką

Nowinka, ul. Bryzgiel

Pensjonaty 9.9

 

 


Wybierz dla siebie najlepszy nocleg na Mazurach


Pogoda na czerwiec 2021 w Polsce centralnej


Czy urlop spędzony w polskich miastach, w środkowej części Polski może być wyjątkowy? Jasne, że tak! Wystarczy tu wspomnieć o zabytkach, parkach narodowych, czy jeziorach, znajdujących się w pobliżu dużych miast. Pogoda w czerwcu będzie sprzyjać wszystkim tym możliwościom spędzania czasu na świeżym powietrzu. Pogoda powinna nas zaskoczyć in plus. Pierwsza połowa czerwca z temperaturami na poziomie 21-24 stopni Celsjusza, do tego dużo słońca. Przelotne burze możliwe od 11 do 15 czerwca. Kolejne dni równie ciepłe - słupki rtęci pokażą nawet do 26 stopni Celsjusza, a na niebie dużo słońca. Niewykluczone również burze.

 

 

Apartamenty Grażyna Słodowiec

Apartamenty Grażyna Słodowiec

Warszawa, ul. Stefana Żeromskiego

Apartamenty 9.9
Bimba Hostel Pokoje Apartamenty

Bimba Hostel Pokoje Apartamenty

Poznań, ul. ul. Dobrzyckiego

Hostele 9.5
Ośrodek Wypoczynkowy Janówka

Ośrodek Wypoczynkowy Janówka

Ciechocinek, ul. Lorentowicza

Pensjonaty 9.4
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym

 

 


Sprawdź oferty noclegów w Warszawie, Poznaniu i Ciechocinku


Pogoda na czerwiec 2021 w górach


Wierzymy w to, że do czerwca zalegający w górach śnieg już zdąży stopnieć, w szczególności, że zapowiada się typowo letnia aura. Pogoda powinna sprzyjać wędrówkom górskim, podziwianiu niezwykłych widoków i korzystaniu z atrakcji, które są dostępne w Tatrach, Pieninach, Bieszczadach, Karkonoszach i Beskidach. Niezależnie który region wybierzecie, możecie być pewni tego, że każdy z nich będzie na swój sposób magiczny. Miesiąc czerwiec sprzyja wyjazdom – jeśli pogoda dopisuje, a wiele na to wskazuje, to na szlakach turystycznych panuje prawdziwe oblężenie. Największego napływu turystów należy się spodziewać przede wszystkim podczas długiego weekendu czerwcowego i na początku wakacji. Pogodowo – bardzo przyjemnie. Temperatury będą osiągać wartości przekraczające 20 stopni Celsjusza. Poza tym słonecznie i bez opadów. Mogą zdarzać się jednak burze, które w górach potrafią być bardzo niebezpieczne, dlatego warto wcześniej sprawdzić bieżącą pogodę, by uniknąć gwałtownych zjawisk pogodowych podczas wędrówek po szlakach. Sprawdźmy pogodowe szczegóły dla poszczególnych regionów górskich.


Pogoda na czerwiec 2021 w Tatrach


Rozpoczynamy od regionu, który cieszy się największym zainteresowaniem turystów i to niezależnie od pory roku. Jednak to w sezonie letnim Tatry przeżywają prawdziwe oblężenie - jest to zauważalne głównie podczas weekendów i wakacji. Czerwiec w Tatrach zapowiada się równie słonecznie, co w pozostałej części kraju. Może nie będą to wartości przekraczające 20 stopni Celsjusza, ale na pewno dochodzące do tej wartości. Pierwsza połowa czerwca z dużą ilością słońca i temperaturami na poziomie od 15 do 20 stopni Celsjusza. Do tego dużo słońca, niewykluczone również burze. Kolejne dni to stabilna aura, z dużą ilością słońca i mniejszą ilością burz. Słupki rtęci pokażą od 16 do 20 stopni Celsjusza.

 

 

Pokoje pod Tatrami

Pokoje pod Tatrami

Biały Dunajec, ul. Jana Pawła II

Kwatery i pokoje 9.6
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
Zielony Dom

Zielony Dom

Kościelisko, ul. Kierpcówka

Kwatery i pokoje 10.0
Willa   Anna nad Porońcem

Willa Anna nad Porońcem

Poronin, ul. Tatrzańska

Kwatery i pokoje 9.6
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym

 

 


Oto najlepsze oferty noclegów w Tatrach


Pogoda na czerwiec 2021 w Pieninach


Malownicze widoki górskie przy pięknej, słonecznej pogodzie – te i inne atrakcje są możliwe w Pieninach. A może spływ Dunajcem? Ze wszystkich tych możliwości będziecie mogli skorzystać w czerwcu podczas wypoczynku w Pieninach. W czerwcu będzie to na pewno najcieplejszy region górski. Pierwsza połowa czerwca to temperatury na poziomie od 18 do 23 stopni Celsjusza - również wtedy mogą pojawić się przelotne opady deszczu i burze. Sytuacja pogodowa powinna się już ustabilizować w kolejnych dniach - dużo słońca i temperatury dochodzące do 23 stopni Celsjusza.

 

 

Apartamenty Między Owcami

Apartamenty Między Owcami

Sromowce Wyżne, ul. Trzech Koron

Apartamenty 10.0
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
Domki u Adasia

Domki u Adasia

Krośnica, ul. Nowotarska

Domki 9.5
Pokoje u Darka

Pokoje u Darka

Szczawnica, ul. Ogrodowa

Kwatery i pokoje 9.9
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym

 

 


Tutaj znajdziesz propozycje noclegów w Pieninach


Pogoda na czerwiec 2021 w Bieszczadach


A gdyby tak rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady w czerwcu? Warunki pogodowe powinny sprzyjać zarówno wędrówkom, jak i podziwianiu niezwykłej i dzikiej przyrody. Każdy, kto choć raz miał okazję być w Bieszczadach, wie doskonale, że region ten urzeka na każdym kroku. Ciepło, słonecznie i burzowo - tak w 3 słowach można scharakteryzować sytuację pogodową, z jaką będziemy mieć do czynienia w czerwcu. Pierwsza połowa czerwca z dużą ilością słońca, burzami i temperaturami na poziomie od 17 do 21 stopni Celsjusza. Kolejne dni również słoneczne i nieco cieplejsze - wartości temperatur powinny już przekroczyć 20 stopni Celsjusza.

 

 

Domek Bieszczady

Domek Bieszczady

Ustrzyki Dolne, ul. Krościenko

Domki 9.7
Domki Letniskowe u Henia i Anety

Domki Letniskowe u Henia i Anety

Polańczyk, ul. Werlas

Domki 9.5

 

 


Rzuć wszystko i zarezerwuj swój wymarzony nocleg w Bieszczadach


Pogoda na czerwiec 2021 w Karkonoszach


Nieco chłodniej, ale równie słonecznie i przyjemnie będzie w Karkonoszach. To niezwykle popularny region górski, w sam raz na krótsze lub dłuższe wyprawy, pełen licznych atrakcji. Bliskość granicy z Czechami zapewni wiele wspaniałych chwil oraz możliwości spędzenia wolnego czasu. Pogoda też dopisze. Temperatur powyżej 20 stopni Celsjusza możemy się tu spodziewać dopiero w ostatnich dniach czerwca. Pierwsza połowa miesiąca z temperaturami na poziomie od 15 do 19 stopni Celsjusza - przez cały ten czas możemy się również spodziewać przelotnych opadów deszczu i burz. Z większą ilością słońca będziemy mieć do czynienia w drugiej połowie czerwca - zrobi się też nieznacznie cieplej, bo w okolicach 20 stopni Celsjusza.

 

 

Apartamenty Bliżej Chmur

Apartamenty Bliżej Chmur

Karpacz, ul. Przemysłowa

Apartamenty 9.9
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
 Domki Ostoja Karkonoska

Domki Ostoja Karkonoska

Podgórzyn, ul. Jana Pawła II

Domki 10.0

 

 


Sprawdź oferty noclegów w Karkonoszach


Pogoda na czerwiec 2021 w Beskidach


Przed nami drugi z najcieplejszych regionów górskich, który w czerwcu jest równie piękny, co w maju. Beskidy, bo o nich mowa to gwarancja mile spędzonego czasu i niezapomnianych przeżyć. Szczególnie, gdy pogoda sprzyja – a będzie sprzyjać. Pierwsza połowa czerwca wypełniona słońcem. Mogą pojawić się również przelotne burze. Na termometrach zobaczymy od 17 do 20 stopni Celsjusza. Kolejne dni słoneczne i z przelotnymi burzami. Będzie nieco cieplej, bo wartości przekroczą 20 stopni Celsjusza.

 

 

Apartamenty Eskapada

Apartamenty Eskapada

Korbielów, ul. Beskidzka

Apartamenty 9.8
Pokoje Marta

Pokoje Marta

Międzybrodzie Bialskie, ul. Kublinów

Kwatery i pokoje 9.3
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym

 

 


Wybierz dla siebie najlepszy nocleg w Beskidach


Czerwiec, jak na początek lata i wakacji przystało, upłynie pod znakiem pięknej i słonecznej pogody. Dużo ciepła, niezapomnianych wrażeń i wiele ciekawych miejsc. Zaplanuj swój czas odpowiednio, by wykorzystać sprzyjającą aurę w pełni.


Źródło informacji pogodowych: accuweather.comNastępny artykuł Odpocznij w...

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej