Pogoda na czerwiec 2024 w Polsce, w górach, nad morzem

Pogoda na czerwiec 2024 w Polsce, w górach, nad morzem

Wakacje i lato coraz bliżej. Jego namiastkę można było już poczuć podczas długiego weekendu majowego. Czy czerwiec 2024 będzie równie piękny i słoneczny? Postanowiliśmy to sprawdzić, przygotowując najważniejsze informacje pogodowe na podstawie długoterminowych przewidywań synoptyków.

Chyba nikt nie spodziewał się tego, że zarówno kwiecień, jak i maj zaskoczą tak piękna, słoneczną i miejscami - upalną aurą. W wielu miejscach naszego kraju można się było poczuć, jak w środku lata. A warto podkreślić, że mamy dopiero pełnię wiosny. Letnia aura spowodowała, że Polacy coraz chętniej spędzają swój czas, odkrywając piękno Polski. Było to widoczne podczas majówki, kiedy to chętnie wybierane były domki nad morzem, czy pensjonaty w górach, a kolejki do popularnych miejsc wydawały się nie mieć końca. Czy długi weekend czerwcowy, następnie początek lata i wakacji będą równie piękne? Sprawdź długoterminową prognozę pogody na czerwiec 2024 w Polsce, w górach, nad morzem.

Pogoda na czerwiec 2024 nad morzem


Kierunek nadmorski to dość pożądany kierunek, również w czerwcu, tuż przed rozpoczęciem wakacji. Przygotowania do sezonu letniego nabierają tempa, a na niektórych plażach i kąpieliskach nad morzem można spotkać śmiałków, którzy korzystają z kąpieli w jeszcze zimnym morzu. Czy czerwiec będzie sprzyjał plażingowi i kąpielom w morzu?

Pierwsze informacje pogodowe zwiastują piękną i słoneczną aurę w czerwcu. Na termometrach zobaczymy średnio 22 stopnie Celsjusza, a w nocy około 14 stopni. Dużo słońca powinno zadowolić plażowiczów. Przejściowe burze możliwe w połowie czerwca.

Już dziś sprawdź noclegi nad morzem:


Tęczowe Lato

Tęczowe Lato

Sarbinowo, ul. Tęczowa

Apartamenty Sarbinowo 9.9
Domki Letniskowe Maks

Domki Letniskowe Maks

Dąbki, ul. Uzdrowiskowa

Domki Dąbki 9.6
Pensjonat Nomada

Pensjonat Nomada

Unieście, ul. Józefa Chełmońskiego

Pensjonaty Unieście 9.9


Pogoda na czerwiec 2024 na Mazurach


Jeśli lubicie wypoczynek nad wodą, to Mazury w czerwcu mogą wydawać się bardzo dobrą opcją. To nie tylko relaks nad wodą, ale również możliwość poznania ciekawych zabytków, obcowanie z przyrodą, czy żeglowanie. Warmia i Mazury poleca się na sezon letni!

Szczególnie, że pogoda w czerwcu na Mazurach będzie sprzyjać. Warunki będą zbliżone do tego, co nad morzem. Czyli dużo słońca, temperatury od 22 do 25 stopni Celsjusza w dzień i około 13 stopni w nocy. Padać nie powinno, choć przejściowe burze niewykluczone w drugiej połowie miesiąca.

Oto popularne noclegi na Mazurach:


Domki Rybical Resort

Domki Rybical Resort

Rybical, ul. Rybical

Domki Rybical 10
Dom W Zaciszu

Dom W Zaciszu

Olsztyn, ul. Nowa Kaletka

Domki Olsztyn 10


Pogoda na czerwiec 2024 w Polsce centralnej


Czy Polska centralna może być dobrym miejscem, by miło spędzić tu czas w czerwcu? Oczywiście, że tak! To piękne atrakcje przyrodnicze, parki narodowe, możliwość wypoczynku nad wodą, czy wspaniałe zabytki, muzea i atrakcje dla dzieci. Każdy powinien znaleźć dla siebie coś odpowiedniego.

Wszystko wskazuje na to, że podobnie jak w przypadku wcześniej wymienionych regionów, również i tu będziemy mogli cieszyć się piękną pogodą. Przez cały miesiąc temperatury na poziomie od 22 do 23 stopni Celsjusza w dzień i około 14 stopni w nocy. Burze mogą pojawić się w pierwszym i ostatnim tygodniu czerwca.

Pogoda na czerwiec 2024 w górach


Sezon letni rozkręca się z każdym kolejnym dniem, a na popularnych szlakach górskich coraz więcej turystów. Pokonujemy te łatwiejsze i nieco trudniejsze trasy. Zdarzają się takie miejsca, gdzie zalega jeszcze nieco trochę śniegu, ale piękno gór w czerwcu zachwyca na każdym kroku. I wszystko wskazuje na to, że będzie to ciepły i słoneczny czerwiec w górach. Warto jednak na bieżąco sprawdzać informacje pogodowe, bo góry są nieprzewidywalne pod względem pogody i nawet piękna, słoneczna aura może nagle przekształcić się w gwałtowną i niebezpieczną burzę. Poznajmy pogodowe szczegóły dla poszczególnych regionów górskich.

Pogoda na czerwiec 2024 w Tatrach


Tatry podczas majówki przeżywały prawdziwe oblężenie i wszystko wskazuje na to, że podobnie będzie w czerwcu. Zarówno doliny, jak i szczyty to miejsca, które warto eksplorować letnią porą. Jednak Tatry to coś więcej niż tylko atrakcje przyrodnicze.

Analizując pogodę na czerwiec w Tatrach, warto podkreślić, że będzie przyjemnie, bo około 20 stopni Celsjusza przez cały miesiąc. Opady deszczu mogą pojawić się w pierwszym tygodniu czerwca, a na pozostałych dniach królować będzie słońce. Warto odpowiednio zaplanować ten czas, korzystając z górskich atrakcji.

Tutaj znajdziesz noclegi w Tatrach:
Pogoda na czerwiec 2024 w Pieninach


Pieniny to region, który warto eksplorować o każdej porze roku. Jednak to właśnie w sezonie letnim cieszy się szczególną popularnością turystów. Spływ przełomem Dunajca, wejście na Trzy Korony i Sokolicę, czy odkrywanie atrakcji Pienin to opcja idealna na czerwiec.

Szczególnie, że będzie ciepło i słonecznie. Temperatury od 20 do 24 stopni w dzień i około 14 stopni w nocy przez cały miesiąc. Na niebie dużo słońca, jednak burze możliwe w pierwszym i ostatnim tygodniu czerwca.

A może noclegi w Pieninach? Tu na pewno znajdziesz dla siebie coś ciekawego:


Domki u Adasia

Domki u Adasia

Krośnica, ul. Nowotarska

Domki Krośnica 10
Pieniński Mak

Pieniński Mak

Szczawnica, ul. Osiedle XX-lecia

Kwatery i pokoje Szczawnica 9.8
Willa Natalia

Willa Natalia

Kroscienko n/D, ul. Jarek

Kwatery i pokoje Kroscienko n/D 9.8


Pogoda na czerwiec 2024 w Bieszczadach


Każdy miesiąc jest dobry, by rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady. Ten popularny region górski cieszy się dużą popularnością, wśród osób, które poszukują spokoju i niczym nieskażonej przyrody. Czerwiec to odpowiedni czas, by odkrywać piękno tego regionu górskiego.

Czerwcowa pogoda będzie sprzyjać wędrówkom i obcowaniu z przyrodą. Temperatury w okolicach i nieznacznie przekraczające 20 stopni przez cały miesiąc. Niestety, mogą pojawiać się burze, szczególnie w drugiej połowie czerwca. Poza tym, królować będzie słońce.

Rzuć wszystko i zarezerwuj noclegi w Bieszczadach:
Pogoda na czerwiec 2024 w Karkonoszach


Karkonosze to drugi, pod względem popularności region górski w Polsce. Przyjeżdżają tu turyści, którzy zamierzają zdobyć Śnieżkę, planują wycieczki do Czech i chcą miło spędzić czas. Zbliżający się czerwiec to odpowiedni czas, by odkryć piękno tego wspaniałego regionu górskiego.

Będzie ciepło, przyjemnie, słonecznie, ale odrobinę chłodniej niż w pozostałych regionach górskich. Prognozuje się bowiem temperatury od 15 do 21 stopni Celsjusza. Przelotne opady deszczu i burze możliwe w pierwszym i ostatnim tygodniu czerwca.

Zaplanuj swój urlop i sprawdź noclegi w Karkonoszach:


Domek Złotna

Domek Złotna

Miszkowice, ul. Miszkowice

Domki Miszkowice 9.9
Domek Góralka

Domek Góralka

Szklarska Poręba, ul. Kilińskiego

Domki Szklarska Poręba 10
Nad Zaporą

Nad Zaporą

Karpacz, ul. Konstytucji 3 Maja

Wille Karpacz 10


Pogoda na czerwiec 2024 w Beskidach


Nie powinno być żadnym zaskoczeniem, że wielu turystów uważa Beskidy za najpiękniejszy region górski w Polsce. Piękne szczyty, malownicze szlaki i liczne atrakcje, to tylko niektóre powody, dla których warto odkrywać ten region górski letnią porą.

A jak będzie z pogodą w czerwcu? Ciepło, słonecznie i przyjemnie. Temperatury od 22 do 24 stopni Celsjusza na pewno zachęcą do spacerów. Niewielkie burze możliwe w okolicach 20 czerwca. Poza tym, królować będzie słońce.

Oto popularne noclegi w Beskidach:
Czerwiec w pogodzie zapowiada się wyjątkowo. To wystarczająca zachęta do tego, by zaplanować swój urlop i odkrywać piękno Polski.

Zdjęcie główne: fot. Iurie Cucobco / gettyimages.com, CC0

Źródło informacji pogodowych: accuweather.com

Komentarze

Zobacz również

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!