Pogoda na czwarty tydzień listopada 2018

"Gdy listopad z deszczami, grudzień zwykle z wiatrami" - po nieco deszczowej pogodzie, z jaką przyjdzie nam się zmierzyć bliżej połowy listopada, odetchniemy w końcu od niekorzystnej aury. Ostatni tydzień listopada zapowiada się bardzo korzystnie - będzie słonecznie, miejscami bez deszczu i z temperaturą na plusie. Warto odpowiednio wykorzystać czas, gdyż do świąt coraz mniej czasu, prezenty na Mikołajki również trzeba kupić, a aura będzie nam w tym wszystkim pomagać. Czy ostatni tydzien listopada zwiastuje nadejście zimy? I czy zgodnie, z powiedzeniem, koniec listopada i początek grudnia przywita nas silnymi wiatrami? Na podstawie przewidywań synoptyków, przygotowaliśmy prognozę pogody dla poszczególnych regionów na czwarty tydzień listopada 2018.

Listopad, tak przez wielu nielubiana pora roku, pożegna nas pozytywnie. Co prawda, konieczne będzie w dalszym ciąu poranne skrobanie szyb w samochodach, gdyż w nocy temperatura będzie spadać poniżej 0, jednak w dzień nie powinniśmy już narzekać. Na termometrach możemy się spodziewać wartości nawet w okolicach 10 stopni Celsjusza, co jak na ten miesiąc jest wynikiem bardzo pozytywnym. Do tego nie powinno padać, więc grzane wino na rozpoczynających się wówczas Jarmarkach Bożonarodzeniowych - dlaczego nie?

 

Pogoda nad morzem

 

Listopadowy spacer brzegiem plaży? Bardzo dobry pomysł - pogoda będzie wyjątkowo korzystna. Wartości temperatur mogą osiągnąć nawet 10 stopni w Międzyzdrojach, zaś w Jastrzębiej Górze około 9 stopni. Do spacerów jednak bardziej zachęci nas Pomorze Zachodnie, gdyż tam dużo chwil ze słońcem, zaś na Pomorzu możliwy deszcz, będą jednak i pogodne dni, gdyż 28-30 listopada to już w pełni słoneczna aura. Wiatry głównie zachodnie, osiągające maksymalną temperaturę około 35 km/h.

 

Pogoda w Wielkopolsce

 

Czwarty tydzień listopada 2018 w Wielkopolsce to swoista mieszanka pogodowa. Pierwsze dni upłyną nam pod znakiem deszczu, zaś pod koniec tygodnia i zarazem miesiąca będziemy się już mogli cieszyć słoneczną pogodą. Wartości temperatur wyniosą około 7-8 stopni w Poznaniu i od 4 do 7 stopni w Kaliszu. Tu z kolei więcej chwil ze słońcem, zatem jesienne, listopadowe spacery jak najbardziej wskazane.

 

Poszukujesz noclegu w Wielkopolsce? Sprawdź koniecznie oferty w popularnych, wielkopolskich miastach:

 

- Noclegi w Koninie

- Noclegi w Gnieźnie

- Noclegi w Pile

 

Pogoda w Polsce centralnej

 

W środkowej Polsce również będziemy mogli się nacieszyć aurą, idealną jak na ten moment pogodowy. Będzie dużo chwil ze słońcem, zaś wartości temperatur osiągną około 6-7 stopni w Warszawie i około 4-5 stopni w Łodzi. Padać nie powinno. Warto zatem skorzystać z przedświątecznych ofert promocyjnych i wyruszyć na zakupy, gdyż czasu coraz mniej.

 

Pogoda w górach

 

Sezon zimowy w Polsce nabiera większego tempa. Wyciągi narciarskie rozpoczynają wówczas pierwsze pracy, gdyż występująca aura sprzyja naśnieżaniu stoków, pomimo tego, że tego prawdziwego śniegu w dalszym ciągu brakuje. Trzeba podkreślić, że pogoda w czwartym tygodniu listopada zaskoczy nas pozytywnie. Padać nie powinno, temperatura będzie się utrzymywać na poziomie 5 stopni Celsjusza, zatem to doskonała okazja do wyjazdu w góry, nawet na weekend, by poczuć klimat nadchodzących świąt w miejscu magicznym, jakim bez wątpienia są góry i to niezależnie w jakim regionie górskim.

 

Pogoda w Tatrach

 

Na Podhalu w czwartym tygodniu listopada możemy spodziewać się całkiem przyjemnej pogody. Co prawda, może nie będzie to wymarzona pogoda na górskie wędrówki, jednak aura będzie sprzyjać, by poznać góry z nieco innej strony. Przede wszystkim historia regionu, bogata oferta kulturalna, czy po prostu same górskie widoki ze śniegiem, znajdującym się w ich wyższych partiach. W Zakopanem temperatura będzie kształtować się na poziomie 3-4 stopni Celsjusza, natomiast w Poroninie odrobinę chłodniej, bo termometry pokażą 2-3 stopnie. Pod koniec tygodnia możliwe przelotne opady śniegu, jednak nie będzie go na tyle dużo, by w pełni rozpocząć sezon zimowy.

 

Pogoda w Bieszczadach

 

Bieszczady, cud natury również w czwartym tygodniu listopada zaskoczą nas pozytywnie, jeśli chodzi o pogodę. Przez cały tydzień niebo niemalże bezchmurne, dużo chwil ze słońcem, tak więc nie powinniśmy narzekać na nasze samopoczucie. Z drugiej strony, czy w tak zachwycającym miejscu, jakim są Bieszczady, znajdzie się coś, na co można ponarzekać? Z pewnością nie! Prognozuje się temperatury w okolicach 3-4 stopni w Cisnej i Ustrzykach Górnych. Dużo pozytywnej pogody w tak wyjątkowym miejscu to dodatkowy plus na wybór regionu Bieszczad na wypoczynek na przełomie listopada i grudnia.

 

Pogoda w Beskidach

 

W Beskidach aura nieco gorsza niż w pozostałych regionach górskich. Nie będzie pięknej, słonecznej pogody, jednakże wartości temperatur będą nieco wyższe. Po emocjach, związanych z inauguracją Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle, będziemy mogli trochę ochłonąć. Prognozuje się temperatury w granicach 5-7 stopni w Wiśle, 4-5 w Brennej i 5-6 w Żywcu. Wystąpią niestety opady deszczu i to niemal codziennie, zatem o jakiejś dłuższej aktywności na świeżym powietrzu możemy raczej pomarzyć.

 

Pogoda w Pieninach

 

A gdyby tak zostawić wszystko i wyjechać w Pieniny? Bardzo trafiony pomysł, gdyż pogoda w Szczawnicy będzie się kształtować na bardzo dobrym poziomie. Prognozuje się temperatury w okolicach 6-7 stopni, do tego dużo chwil ze słońcem, chociaż niewykluczone również opady marznącego deszczu. Uważajmy, szczególnie na drogach i chodnikach, gdyż aura potrafi być naprawdę brutalna. Sytuacja podobna również w Krościenku nad Dunajcem, zatem warto skorzystać z propozycji wypoczynku w Pieninach, gdyż to region niezwykły pod każdym względem.

 

Pogoda w Karkonoszach

 

Karkonosze potrafią nastrajać pozytywnie, nawet jeśli aura nie sprzyja. A jak będzie w czwartym tygodniu listopada? Nie będzie niestety najlepiej. Prognozuje się opady deszczu, jak też stosunkowo niską temperaturę, wynoszącą zaledwie 2-3 stopnie w Karpaczu. Początek tygodnia to opady deszczu i deszczu ze śniegiem, natomiast już pod koniec miesiąca będziemy mogli się cieszyć słońcem, pomimo niskiej temperatury. Sytuacja nie będze niestety lepsza w Jeleniej Górze, chociaż temperatura o dwie kreski wyższa. Nie napawa to jednak optymizmem, ale warto mimo to zwiedzać ten region, gdyż jest naprawdę bogaty w wiele ciekawych miejsc i to dosłownie na każdym kroku. Zima zbliża się nieubłaganie, korzystajmy więc z ostatnich chwil jesieni.

 

Pogoda pod koniec listopada to zazwyczaj dużo chwil ze słońcem, gdzieniegdzie korzystne wartości temperatur. Będą również chwile z deszczem oraz z opadami przechodzącymi w śnieg, jednak warto odnaleźć w tym chociaż odrobinę optymizmu, gdyż koncepcja deszczu zależna jest od człowieka - pesymistów olewa, na optymistów leci.

 

Źródło: accuweather.com

 

fot. jill111 (Pixabay.com, CC0)

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również