Pogoda na drugą połowę listopada 2019

W powietrzu wyraźnie czuć zbliżającą się jesień i zimę. Dni robią się coraz krótsze, za oknem jesienna szaruga, a i nasze samopoczucie również nie należy do tych najlepszych. Listopad to miesiąc, który można przetrwać na różne sposoby, nawet w niepogodę. Na podstawie przewidywań synoptyków, przygotowaliśmy długoterminową prognozę pogody na drugą połowę listopada 2019.

Do końca roku coraz mniej czasu. Większość z nas powoli planuje już zimowe wyjazdy w góry i inne miejsca, pomimo że lato dopiero co dobiegło końca. Póki co musimy stawić czoła jesieni, która z jednej strony potrafi być piękna, ciepła i złota, a z drugiej kapryśna i zimna. I właśnie o tą drugą stronę najbardziej obawia się większa grupa osób. Przygnębiająca aura, niskie temperatury, wyjście z domu, gdy jeszcze ciemno i powrót do niego, gdy znowu ciemno. Warto odpowiednio zaplanować czas i wyjechać gdzieś na kilka dni, jeśli tylko mamy taką możliwość.

 

Druga połowa listopada to swoista mieszanka pogodowa, która negatywnie będzie wpływać na nasze samopoczucie. Pierwsze dni pod znakiem deszczu, a sama końcówka miesiąca to już piękne i słonecznie dni. I chyba właśnie na takie dni, jak te pod koniec listopada, czeka większość z nas. Średnie wartości temperatur będą się wahać od 5 do około 8 stopni Celsjusza. Sprawdźmy pogodowe szczegóły dla poszczególnych regionów w kraju.

 

Pogoda na drugą połowę listopada 2019 nad morzem

 

Nad morzem trochę deszczu i trochę słońca – dla osób przebywających tu dla samego klimatu, są to warunki idealne. Powietrze wypełnione jodem, szum morskich fal – warto wybrać się na rodzinny spacer, jeśli aura sprzyja. A z nią w drugiej połowie listopada będzie różnie. Na termometrach od 5 do 10 stopni Celsjusza. Na słoneczne dni nie mamy co za bardzo liczyć, gdyż przytrafią się one 17, 19, 23 i 24 listopada. Poza tym deszcz i zachmurzenie duże.

 

Wyjazd nad morze w listopadzie? Znajdź dla siebie wymarzony nocleg!

 

Noclegi w Łebie

Noclegi w Sarbinowie

Noclegi w Kołobrzegu

Noclegi w Ustce

 

Pogoda na drugą połowę listopada 2019 na Mazurach

 

Kapryśna i deszczowa aura z nieznacznymi akcentami zimy – z takimi warunkami przyjdzie się zmierzyć osobom, wypoczywającym w drugiej połowie listopada na Mazurach. Na słońce możemy liczyć jedynie przez 4 dni. Aura nie będzie zachęcać do poznawania regionu Warmii i Mazur, dlatego też plany związane z wyjazdem w ten region lepiej jest odłożyć na inny termin. Na termometrach od 1 do zaledwie 7 stopni Celsjusza.

 

Poszukujesz sprawdzonych noclegów na Mazurach? Mamy coś dla Ciebie!

 

Noclegi w Olsztynie

Noclegi w Pasymiu

Noclegi w Ełku

Noclegi w Mikołajkach

 

Pogoda na drugą połowę listopada 2019 w Polsce centralnej

 

W miejscowościach Polski centralnej nieco mniej opadów, a więcej słońca. Pocieszający w tym wszystkim jest fakt, że aura powinna sprzyjać spacerom i spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Deszcz możliwy od 15 do 18 i od 27 do 28 listopada. Poza tym dużo słońca i całkiem przyjemna pogoda. Prognozuje się temperatury na poziomie od 6 do 10 stopni Celsjusza.

 

Planujesz wyjazd do którejś z miejscowości w Polsce centralnej? Znajdź swój nocleg!

 

Noclegi w Łodzi

Noclegi w Poznaniu

Noclegi w Płocku

Noclegi we Włocławku

 

Pogoda na drugą połowę listopada 2019 w górach

 

Listopad to miesiąc, w którym na szlakach górskich można spotkać znacznie mniejszą liczbę turystów, niż ma to miejsce chociażby w sezonie letnim. Panuję przede wszystkim mało sprzyjające warunki do wędrówek, dni są coraz krótsze, w wyższych partiach gór pojawia się śnieg, a i temperatury dużo niższe, niż ma to miejsce w przypadku popularnych górskich miejscowości. Pamiętajmy, że jeśli mimo to, mamy w planach wyruszenie w góry, powinniśmy zabrać ze sobą niezbędny sprzęt, bardzo dobre obuwie i ciepłą odzież, gdyż potrafi być naprawdę zimno. Szlaki miejscami są pełne błota i lodu, dlatego wejście na wybrany szczyt nie będzie należało do kategorii tych najłatwiejszych.

 

Do tego wszystkiego, warto podkreślić, że na drugą połowę listopada 2019 roku prognozowane są opady deszczu, które znacznie utrudnią wypoczynek i wspinaczkę w przypadku miłośników gór. Chwile ze słońcem jednak również się pojawią. Temperatury? W okolicach 10 stopni Celsjusza. Sprawdźmy pogodowe szczegóły dla poszczególnych regionów górskich.

 

Pogoda na drugą połowę listopada 2019 w Tatrach

 

Wszystkiego po trochu – to określenie trafnie opisuje sytuację pogodową w drugiej połowie listopada. Będzie słońce, opady deszczu, śnieg, w nocy mróz, a w dzień różnorodne wartości temperatur. Taka aura może negatywnie wpływać na nasze samopoczucie, ale na pewno nie w Tatrach. Tu jest wyjątkowo nawet i w takich sytuacjach. Od 15 do 18 listopada przewidywane są opady deszczu, a nawet śnieg. Później przez kilka dni pojawi się słońce i będziemy mieć do czynienia z przyjemną pogodą. Sam koniec miesiąca to powrót opadów deszczu i marznących opadów, powodujących gołoledź.

 

Wybierasz się w Tatry i poszukujesz noclegu? Znajdź ten najlepszy!

 

Noclegi w Zakopanem

Noclegi w Zębie

Noclegi w Jurgowie

Noclegi w Witowie

 

Pogoda na drugą połowę listopada 2019 w Pieninach

 

Z podobną sytuacją pogodową, jak ta w Tatrach, będziemy mieć do czynienia w Pieninach. Tu nawet w niepogodę każdy znajdzie coś dla siebie, a klimat miejsca pozwoli zapomnieć o przygnębiającej aurze i trudach dnia codziennego. Od 15 do 18 listopada i od 26 do 28 listopada należy spodziewać się opadów deszczu. Pozostałe dni słoneczne i przyjemne pogodowo. Prognozowane temperatury w najcieplejszych momentach dnia wyniosą od 7 do 11 stopni Celsjusza.

 

Urlop w Pieninach? Zarezerwuj swój nocleg!

 

Noclegi w Szczawnicy

Noclegi w Sromowcach Wyżnych

Noclegi w Łapszach Wyżnych

Noclegi w Krośnicy

 

Pogoda na drugą połowę listopada 2019 w Bieszczadach

 

Druga połowa listopada w Bieszczadach to prawdziwy przedsmak zimy. Temperatury zaledwie do 4 stopni Celsjusza, a w przeważającej części tylko do 2 stopni Celsjusza to mało sprzyjające warunki do wypoczynku w Bieszczadach. W tym wszystkim pocieszający jest fakt, że Bieszczady przyprószone śniegiem to niezwykły widok dla oczu. Z opadami będziemy mieć do czynienia już od 15 listopada. Pojawiać się będą co kilka dni, na przemian ze słońcem. Temperatury od -1 do maksymalnie 4 stopni Celsjusza. Wygląda na to, że czas najwyższy, by wyjąć zimowe ubrania z szafy.

 

Przedsmak zimy w Bieszczadach? Wybierz dla siebie najlepszy nocleg!

 

Noclegi w Baligrodzie

Noclegi w Solinie

Noclegi w Smereku

Noclegi w Wetlinie

 

Pogoda na drugą połowę listopada 2019 w Karkonoszach

 

Z podobnymi warunkami, co w Bieszczadach, będziemy mieć do czynienia również w Karkonoszach, uważanych za najchłodniejszy region górski o każdej porze roku. Tu również będą pojawiać się opady śniegu, a czasem zza chmur wyjrzy słońce. Temperatury podobne do tych w Bieszczadach, czyli od -1 do maksymalnie 4 stopni Celsjusza. Chłodno będzie nocami, bo wówczas wartości temperatur będą spadać nawet do 5 kresek poniżej 0. Jeśli wybierasz się na Śnieżkę, to w tym czasie musisz być przygotowanym na naprawdę ekstremalne warunki pogodowe, z o wiele niższymi temperaturami.

 

Karkonosze to popularny region na każdą porę roku. Przekonaj się i zarezerwuj swój nocleg!

 

Noclegi w Karpaczu

Noclegi w Szklarskiej Porębie

Noclegi w Kowarach

Noclegi w Piechowicach

 

Pogoda na drugą połowę listopada 2019 w Beskidach

 

Zimowa aura, jednak z nieco wyższymi wartościami temperatur zapowiada się również w Beskidach. Do świąt już coraz bliżej, więc pogoda powoli przyzwyczaja nas do tego, z czym będziemy mieć do czynienia niedługo. Spokojnie – w wyższych partiach gór śnieg zostanie, natomiast niżej będzie topnieć. Prognozowane wartości temperatur wyniosą od 2 do maksymalnie 6 stopni Celsjusza. Nocami wartości ujemne, chociaż niewielkie. Na chwile ze słońcem również możemy liczyć, w przerwie pomiędzy kolejnymi opadami białego puchu.

 

Planujesz wyjazd w Beskidy? Znajdź swój sprawdzony nocleg!

 

Noclegi w Międzybrodziu Żywieckim

Noclegi w Krynicy-Zdroju

Noclegi w Wiśle

Noclegi w Węgierskiej Górce

 

Druga połowa listopada to w niektórych regionach przedsmak zimy. Nie da się ukryć, że zbliża się ona do nas coraz większymi krokami. Korzystajmy więc z każdej chwili ze słońcem. Na narzekania związane z zimnem i niesprzyjającą aurą przyjdzie czas później.

 

Źródło informacji pogodowych: accuweather.com

 

fot. Dariusz Grosa (pexels.com, CC0)

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również