Zobacz, co wpływa na kolejność prezentowanych obiektów. Sprawdź.

Noclegi w okolicy Kowar:

Skorzystaj z filtrów , aby lepiej dopasować wyniki wyszukiwania do Twoich potrzeb.

Kowary

O tym, jak wspaniałe są Karkonosze, chyba nie trzeba nikomu mówić. Tu zawsze jest co robić, niezależnie od pory roku. Kilka kilometrów od Karpacz znajdują się Kowary. To miasto w województwie dolnośląskim, w powiecie jeleniogórskim, na pograniczu Karkonoszy, Rudaw Janowickich i Kotliny Jeleniogórskiej w Sudetach Zachodnich. Stanowi swojego rodzaju przedmieście Karkonoszy. Jest pełne historii i zabytków, dlatego gwarantujemy, że tu miło spędzisz swój czas.

Kowary to idealne miejsce na wypoczynek o każdej porze roku

Jest to pięknie położona miejscowość, na wysokości 420-1266 m n.p.m. Klimat tu panujący przyczynia się do poprawy naszego samopoczucia i zdrowia. Okalające góry i lasy sprzyjają pieszym wędrówkom i uprawianiu wszelkiego rodzaju sportów, a bogata historia gwarantuje mile spędzony czas.


Kowary są również chętnie odwiedzanym miejscem w sezonie zimowym. W okolicach znajdują się liczne stoki narciarskie i atrakcje, a bliskość granicy z Czechami stanowi urozmaicenie pobytu w tym mieście. Bliskość gór, dobrze utrzymana sieć szlaków turystycznych – wszystko to sprawia, że najbardziej wybredni turyści znajdą tu trasy dostosowane poziomem trudności do swoich umiejętności.


Każdy, kto chce pochodzić po górach, znajdzie tu coś dla siebie. Szczególnie polecana jest trasa prowadząca na Kowarski Grzbiet i dalej na Skalny Stół i Czoło. Nad miastem wznoszą się malownicze góry: Wołowa, Rudnik oraz Skalnik. Na pięknej latem i zimą Przełęczy Okraj znajduje się najwyżej położone w Polsce drogowe całodobowe przejście graniczne.

Kowary, co warto zobaczyć?

O tym, że miejscowość jest popularna wśród turystów, świadczą obecne tu atrakcje. Wypoczywając w Kowarach lub okolicach, warto poświęcić dzień na ich zwiedzanie. Wędrówkę po ciekawych miejscach warto rozpocząć od sztolni, w której można poznać początki kopalń rud żelaza i innych minerałów. Udostępnione do zwiedzania zostały dwa korytarza kopalniane.


Jeśli chcesz się przenieść kilkadziesiąt lat wstecz, to koniecznie musisz odwiedzic Muzeum Sentymentów. To swego rodzaju powrót do czasów PRL-u, bo przenosisz się w czasie i w jednym momencie jesteś wśród rzeczy, które pamiętasz z domu babci, rodziców czy ze swojego pokoju.


W Kowarach możemy znaleźć również ciekawe świątynie. Warto tu odwiedzić kaplicę św. Anny, znajdującej się na wzgórzu, przy ul. Kowalskiej. Budynek pochodzi z 1772 roku, posiada styl barokowy. Świątynia została wzniesiona z łamanego kamienia, na planie elipsy. Owalny budynek wieńczy ośmioboczna latarnia przykryta kopulastym dachem.


Na całym Dolnym Śląsku znajduje się wiele wyjątkowych miejsc. Możesz je również zobaczyć w Kowarach, a wszystko to w miniaturze. Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska znajduje się na terenie dawnej fabryki dywanów. Został utworzony w 2003 roku. Miniatury odwzorowane są z bardzo dużą pieczołowitością w skali 1:25. Można tu zobaczyć m.in. wiele dolnośląskich pałaców, model Zamku Czocha, czy też makietę części Karkonoszy ze Śnieżką.

Kowary - walory uzdrowiskowe

Panują tu wspaniałe warunki do wypoczynku, a klimat pozytywnie wpływa na nasze zdrowie. Warto podkreślić, że w pobliżu miejscowości, a dokładnie w Jeleniej Górze, znajduje się uzdrowisko, mające koncesję na wydobycie leczniczych wód termalnych, które to są wykorzystywane do zabiegów leczniczych.

Co i gdzie zjeść w Kowarach?

W miejscowości, leżącej u podnóża Karkonoszy, można zjeść naprawdę smakowicie. Co prawda, region, jak i miejscowość nie mają swoich typowych dań. Większość inspiracji jest czerpana z Tatr, bo można tu znaleźć m.in. dania z oscypkiem, czy jagnięciną.


Warto jednak podkreślić, że można smacznie zjeść w Kowarach, głównie w centralnej ich części. Królują tu przede wszystkim dania kuchni polskiej. Jednak coraz częściej można zauważyć akcenty, które napływają do nas z zagranicy. I tak, dla przykładu, znajdziemy tu liczne burgerownie, pizzerie, czy restauracje z kuchnią śródziemnomorską i azjatycką.


Średnia cena dań waha się pomiędzy 20 a 40 zł. Wszystko tak naprawdę uzależnione jest od tego, na co się zdecydujemy i w jakim miejscu zjemy.

Noclegi w Kowarach

Kowary mają bardzo bogatą bazę noclegową, w związku z czym znalezienie noclegu na każdą kieszeń, nie powinno stanowić problemu. Najliczniej reprezentowaną kategorią obiektów w mieście są apartamenty i domki – chętnie wybierane głównie przez pary, rodziny i osoby przyjeżdżające na wypoczynek w Karkonosze. Każdy znajdzie tu coś dla siebie za atrakcyjną cenę. Im bliżej centrum, tym ceny zdecydowanie wyższe. Wszystko zależy głównie od lokalizacji i od tego, jaki standard mieszkania wybierzemy.


Każda ze wspomnianych wyżej kategorii ma swój własny, niepowtarzalny styl, w związku z tym wspaniałe przeżycia i miły wypoczynek – gwarantowane.

Ceny noclegów w Kowarach

Średnia cena noclegu w Kowarach to koszt 122 zł. Wszystko jest tak naprawdę uzależnione od kategorii obiektu oraz jego lokalizacji.


Najkorzystniej jest zatrzymać się w obiektach z kategorii domy wakacyjne, w których cena za osobę rozpoczyna się już od 50 zł.


Ceny noclegów ustalają indywidualnie właściciele obiektów, dlatego niektórzy mogą mieć wyższy cennik weekendowy. Według wyliczeń portalu Nocowanie.pl, ceny noclegów w weekend są wyższe o 21% w stosunku do cen, obowiązujących w dni powszednie.

Najczęściej wybierane udogodnienia w Kowarach

Turyści, poszukujący noclegu w Kowarach, najczęściej pytają o dostępność łazienki, parkingu i telewizora oraz internetu. Podobna sytuacja zauważalna jest w prawie każdym obiekcie w Polsce. Szczególne znaczenie odgrywa parking, gdy jak wiadomo, obecnie prawie każdy w swoją podróż wybiera się własnym środkiem lokomocji. Istotną kwestię stanowi również dostępność internetu i aneksu kuchennego. Nieco mniej osób pyta o wyżywienie – wynika z informacji, przygotowanych na podstawie zapytań turystów.

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!