Pogoda na koniec września 2019

Koniec września to równocześnie początek astronomicznej i kalendarzowej jesieni. Dni stają się coraz krótsze, bardziej posępne, robi się też coraz chłodniej. Po pięknym, słonecznym lecie, mamy jednak nadzieję, że i ta pora roku będzie piękna, wyjątkowa i pełna żółto-czerwonych barw. Na podstawie przewidywań synoptyków, przygotowaliśmy długoterminową prognozę pogody na koniec września 2019.

„Kiedy wrzesień, to już jesień, wtedy jabłek pełna kieszeń.” - nie sposób się nie zgodzić z tym powiedzeniem, bo miesiąc ten obfituje nie tylko w piękne, wyraziste i złociste kolory, ale również i w owoce, tak przez wielu uwielbiane. Jabłka, śliwki, gruszki, czy jesienne maliny – to tylko niektóre przykłady owoców, na które ze smakiem czekamy przez całe lato.

 

Gdy nadchodzi jesień, to coraz więcej czasu spędzamy w domu. Dłuższe wyjazdy zdarzają się rzadko. W tym roku może być jednak zupełnie inaczej, bo zapowiada się całkiem przyjemny koniec miesiąca, z temperaturami dochodzącymi nawet do 20 stopni Celsjusza. Dlaczego więc nie wykorzystać tej sprzyjającej aury i nie wyruszyć w ciekawe, nieodkryte przez nas miejsca? Sprawdźmy, gdzie będzie najlepiej pod względem pogody.

 

Pogoda na koniec września 2019 nad morzem

 

Sezon letni zakończony, co można również zauważyć w pogodzie na koniec września. Można się spodziewać zarówno deszczu, jak i słońca, jednak temperatury na poziomie 13-18 stopni Celsjusza nie będą zachęcać do plażowania i kąpieli w morzu. Warto wykorzystać ten czas na zwiedzanie regionu i zabytków, których w miejscowościach nadbałtyckich jest bardzo dużo.

 

Planujesz spędzić koniec września nad polskim morzem? Już dziś zarezerwuj swój nocleg:

 

Noclegi w Jastrzębiej Górze

Noclegi w Świnoujściu

Noclegi w Pobierowie

Noclegi w Helu

 

Pogoda na koniec września 2019 na Mazurach

 

O tym, by zobaczyć Warmię i Mazury w jesiennych barwach, marzy chyba każdy. W tym roku będzie to jak najbardziej możliwe. Przy sprzyjającej aurze, region robi naprawdę niesamowite wrażenie. Popularne miejscowości pustoszeją, jest więc czas na to co najważniejsze w tym regionie – na wypoczynek i podziwianie to, co najpiękniejsze. Sytuacja pogodowa na koniec września to dość zmienna pogoda – raz słońce, raz deszcz. Temperatury też nie będą należeć do najwyższych – prognozuje się od 12 do maksymalnie 17 stopni Celsjusza.

 

Poszukujesz sprawdzonych noclegów na Mazurach? Mamy coś dla Ciebie!

 

Noclegi w Mrągowie

Noclegi w Giżycku

Noclegi w Ostródzie

Noclegi w Ełku

 

Pogoda na koniec września 2019 w Polsce centralnej

 

Całkiem przyjemna, jednak również deszczowa aura spodziewana jest na koniec września w Polsce centralnej. Deszcz na szczęście będzie słaby, w dniach od 26 do 29 września. Warto w związku z tym wykorzystać ten czas na spotkania ze znajomymi, czy też nadrabianie książkowo-filmowych zaległości. A w słoneczne dni może rower? To doskonały sposób spędzania czasu i jednoczesne spalanie kalorii. Koniec września to temperatury od 13 do 17 stopni Celsjusza. Opady deszczu możliwe od 26 do 29 września. Pozostałe dni – słoneczne.

 

Jeśli wybierasz się do którejś z miejscowości Polski centralnej, to już dziś sprawdź nasze propozycje noclegów:

 

Noclegi w Warszawie

Noclegi w Bydgoszczy

Noclegi w Płocku

Noclegi w Łodzi

 

Pogoda na koniec września 2019 w górach

 

Jeśli ktoś nie lubi upałów, a kocha górskie wędrówki, to wydaje się, że koniec września dla takich osób będzie odpowiednim momentem na tego typu aktywności. Najważniejszy w tym wszystkim jest fakt, że padać nie powinno. Temperatury może nie będą zbytnio zadowalające, jednak przedział od 11 do 17 stopni Celsjusza wcale nie jest taki zły, jeśli o wędrówki chodzi.

 

Niezależnie od tego, jaki region górski wybierzemy, możemy się cieszyć wspaniałymi widokami. Pamiętajmy o zabraniu cieplejszych ubrań i o tym, że dni są coraz krótsze, a w górach zmrok potrafi naprawdę bardzo szybko zaskoczyć. Sprawdźmy pogodowe szczegóły dla poszczególnych regionów górskich.

 

Pogoda na koniec września 2019 w Tatrach

 

Każdy, kto marzy o wyjeździe w Tatry, powinien się zdecydować właśnie w tym czasie. Koniec września bowiem to znacznie mniejsza liczba turystów w miejscowościach, mniej osób na szlakach turystycznych i zachęcająca do wędrówek pogoda. Na termometrach wartości od 11 do 17 stopni Celsjusza. Do tego duża ilość słońca i brak opadów. Warto więc wyruszyć w ten region, nawet jeśli miałoby to być tylko 2 lub 3 dni.

 

A może Tatry? Jeśli planujesz wyjazd w ten region, to już dziś zapoznaj się z ofertą dostępnych noclegów:

 

Noclegi w Zakopanem

Noclegi w Witowie

Noclegi w Kościelisku

Noclegi w Bukowinie Tatrzańskiej

 

Pogoda na koniec września 2019 w Pieninach

 

Jeszcze lepsze warunki zapowiadają się na koniec września w Pieninach. To region górski, który przyciąga turystów, niezależnie od pory roku. Wszechobecna cisza i spokój, malownicze widoki górskie, liczne atrakcje, w tym spływ Dunajcem – czego chcieć więcej? No może dobrej pogody, a na taką się zanosi. Koniec września wypełniony słońcem, nie powinno padać. Na termometrach można będzie zobaczyć wartości od 15 do 20 stopni Celsjusza.

 

Pieniny to wspaniały region górski. Jeśli tu nigdy nie byłeś, to czas nadrobić zaległości:

 

Noclegi w Szczawnicy

Noclegi w Krościenku nad Dunajcem

Noclegi w Czorsztynie

Noclegi w Łapszach Niżnych

 

Pogoda na koniec września 2019 w Bieszczadach

 

Jeśli poszukujesz miejsca pełnego ciszy i spokoju, w którym w pełni możesz naładować swoje akumulatory, to Bieszczady są ku temu odpowiednim regionem. Panuje tu wspaniały klimat, a wyjątkowe miejsca zachęcają do wędrówek i miłego spędzania czasu. Do tego wszystkiego należy dołączyć sprzyjającą aurę – zapowiada się tylko 1 dzień z deszczem. Pozostałe dni słoneczne, z umiarkowanymi temperaturami. Na termometrach od 11 do 17 stopni Celsjusza.

 

Jeśli zamierzasz rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady, to już dziś zarezerwuj swój nocleg:

 

Noclegi w Cisnej

Noclegi w Baligrodzie

Noclegi w Lesku

Noclegi w Ustrzykach Dolnych

 

Pogoda na koniec września 2019 w Karkonoszach

 

Dużo chłodniej, niż we wcześniej wymienionych regionach, będzie w Karkonoszach. Tu jesień już rozkręca się na dobre, jednak i to ma swoje pozytywy. Pomimo niższych temperatur, w dalszym ciągu będzie wspaniale i bajkowo. Przelotny deszcz i burze możliwe 26 i 27 września. Pozostałe dni słoneczne – warto wykorzystać ten fakt na wędrówki po górach.

 

Planujesz wypoczynek w Karkonoszach? Warto sprawdzić propozycje noclegów w popularnych miejscowościach:

 

Noclegi w Karpaczu

Noclegi w Szklarskiej Porębie

Noclegi w Jeleniej Górze

Noclegi w Piechowicach

 

Pogoda na koniec września 2019 w Beskidach

 

Również dużo słońca mogą spodziewać się mieszkańcy i turyści wypoczywający w Beskidach. Ten wspaniały region to gwarancja mile spędzonego czasu, niezależnie czy to lato, czy jesień, czy też zima. Na uwagę zasługuje fakt, że większość miejscowości jest tu położna bardzo blisko siebie, dzięki czemu zwiedzanie staje się czystą przyjemnością. Pogodowo – trochę lata i trochę jesieni. Dominować będzie słońce, z małą przerwą na deszcz 26 września. Temperatury od 14 do 19 stopni Celsjusza to wspaniała aura na wędrówki po górach.

 

Poszukujesz sprawdzonych noclegów w Beskidach? Oto nasze podpowiedzi:

 

Noclegi w Wiśle

Noclegi w Międzybrodziu Żywieckim

Noclegi w Międzybrodziu Bialskim

Noclegi w Bielsku-Białej

 

Jesień rozpoczyna się na dobre. To doskonała okazja na podróże – małe i duże. Warto to wykorzystać, póki pogoda jeszcze sprzyja.

 

Źródło informacji pogodowych: accuweather.com

 

fot. Sarbjeet Sandhu (pexels.com, CC0)

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również