Pogoda na marzec 2017

Marzec jest miesiącem, w którym przyroda na nowo budzi się do życia i odpoczywa po zimowych mrozach. Pomimo zbliżającej się wiosny, często zdarza się tak, że marcowa pogoda pozostawia wiele do życzenia, a za oknem obserwujemy opady deszczu i duże zachmurzenie. Jaka czeka nas prognoza? Przekonajcie się sami!

Pogoda w centralnej części Polski

 

Początek marca w Bydgoszczy rozpocznie się od opadów deszczu i rosnącego zachmurzenia. Później, możemy spodziewać się silnego wiatru. Pogoda poprawi się dopiero pod koniec miesiąca, a dokładniej w ostatnim tygodniu miesiąca. Temperatura wahać się będzie pomiędzy 4, a 13 stopniami Celsjusza.

 

W Poznaniu opady deszczu potowarzyszą nam do 16 marca. Może wystąpić nawet śnieg. W drugiej połowie miesiąca, warunki atmosferyczne zdecydowanie się poprawią i na niebie stopniowo zacznie pokazywać się słońce. Maksymalna temperatura wyniesie do 14 stopni. 

 

W Łodzi nieco więcej opadów niż w Poznaniu. Tutaj ładnej pogody możemy wypatrywać dopiero po 24 marca. Co kilka dni, synoptycy zapowiadają słaby deszcz, połączony z licznymi przejaśnieniami.

 

Pogoda w górach

 

W Zakopanem dla odmiany, miesiąc zacznie się niezwykle słonecznie. Po tygodniu, meteorolodzy przewidują wystąpienie opadów deszczu, a nawet śniegu. Przez resztę marca, zaobserwujemy prawdziwą mieszankę pogodową. Termometry pokażą od 1 do 11 stopni Celsjusza w ciągu dnia.

 

W Ustroniu, więcej słońca zawita do nas w drugiej połowie miesiąca. Miejscami mogą pojawić się przelotne opady deszczu. Maksymalna dzienna temperatura to 13-14 stopni Celsjusza. 

 

W Bukowinie Tatrzańskiej nieco gorzej, bo synoptycy zapowiadają wystąpienie deszczu, marznącego deszczu i marznącej mżawki, śniegu, a także deszczu ze śniegiem. Dobrą wiadomością jest to, że nie zabraknie tutaj również słonecznych dni, które przebijać się będą między przewidywanymi opadami atmosferycznymi. Termometry odnotują do 10 stopni Celsjusza. 

 

Sprawdź atrakcyjne oferty noclegowe w górach:

 

Noclegi Karpacz

Noclegi Wisła

Noclegi Szczyrk

 

Pogoda nad morzem

 

W Sopocie przez pierwszych 10 dni marca możemy liczyć na opady deszczu. W drugiej połowie marca, pokaże się więcej słońca, ale wystąpi też i wiatr. Ostatnie dni miesiąca będą pochmurne.

 

W Łebie, podobnie jak w Sopocie - ładniejsza pogoda czeka po 20 marca. Wtedy też termometry wskażą od 4 do 10 stopni Celsjusza w ciągu dnia.

 

W Międzyzdrojach tak naprawdę najładniejszy okaże się ostatni tydzień marca. Temperatura wyniesie wtedy od 9 do 12 stopni Celsjusza. Początek miesiąca to przelotne opady deszczu i okresowe zachmurzenia. 

 

Marzy Ci się wypad nad morze? Zapoznaj się z atrakcyjnymi ofertami:

 

Noclegi Hel

Noclegi Kołobrzeg

Noclegi Świnoujście

 

 

Zobacz także:

 

 

 

Zdjęcie: fot. Gipfelsturm69, Źródło: Pixabay.com, CC0 Public Domaif

 

 

Komentarze (1)

Co

7 miesięcy temu
No nawet 😀

Zobacz również