Pogoda na Mazurach w październiku 2019

Mazury to region, o którego wyjątkowości nie trzeba długo mówić. Wspaniałe jeziora i krajobrazy – a wszystko to w złoto-czerwonej szacie i towarzystwie promieni słonecznych. Czy może być piękniej? Na podstawie przewidywań synoptyków, przygotowaliśmy długoterminową prognozę pogody dla Mazur na miesiąc październik.

Po sezonie letnim, na Mazurach nastał czas ciszy i spokoju. Tamtejsze lasy i jeziora wyglądają o tej porze roku naprawdę pięknie i można w rodzinnym gronie cieszyć się wspaniałą przyrodą. Temperatury, to rzecz jasna, są dużo niższe niż latem, ale początek miesiąca zapowiada się naprawdę obiecująco i niemalże letnio. To doskonały czas dla tych, którzy kochają zbierać grzyby i wędkować, jak i dla miłośników jazdy na rowerze. W tym czasie o wiele łatwiej jest znaleźć miejsce noclegowe.

 

Jesienią można też w dalszym ciągu korzystać tu z wielu atrakcji Mazur. A tych na rodziny z dziećmi czeka ich całkiem sporo. Bo we wrześniu i październiku jest przecież jeszcze całkiem ciepło i można przyjemnie spędzać czas na świeżym powietrzu. Może więc czas najwyższy, by wybrać się w ten niezwykły region właśnie jesienią?

 

Początek października ciepły i słoneczny

 

Z temperaturami zbliżonymi do letnich, będziemy mieć do czynienia praktycznie przez całą pierwszą połowę października. Opady deszczu będą się pojawiać, jednak należy podkreślić, że przeważać będzie słońce. Na termometrach od 10 do nawet 16 stopni Celsjusza. Deszczu możemy się spodziewać 3,5 i 14 października. Wartości temperatur zaczną spadać od 10 października, jednak niech nas to nie martwi – będzie słonecznie.

 

Druga połowa października pod znakiem deszczu

 

Jesień ma to do siebie, że charakteryzuje się typowo zmienną aurą. Po ciepłej i słonecznej pierwszej połowie, pojawi się typowo kapryśna pogoda z deszczem i temperaturami w okolicach 10 stopni Celsjusza. Opadów deszczu należy się spodziewać praktycznie przez całą drugą połowę miesiąca. Chwile ze słońcem będą się pojawiać od 16 do 20 października, dobre i to.

 

Noce chłodne

 

Mazurskie noce dość chłodne – warto więc przygotować cieplejsze ubrania. Temperatury w okolicach zaledwie 5 stopni Celsjusza to zapowiedź stopniowego ochładzania się i wyraźny sygnał, że jesień zagościła u nas na dobre, nie tylko na Mazurach.

 

Październik na Mazurach, jak na jesień przystało, to 2 oblicza jesieni – ta piękna i złota oraz ta kapryśna. Niezależnie od tego, którą wersję tej pory roku wybierzemy, to powinniśmy cieszyć się niezapomnianymi wrażeniami.

 

Planujesz wyjazd na Mazury? Oto propozycje noclegów w popularnych miejscowościach:

 

Noclegi w Mrągowie

Noclegi w Mikołajkach

Noclegi w Wydminach

Noclegi w Rucianem-Nidzie

Noclegi w Piszu

Noclegi w Rynie

Noclegi w Ełku

Noclegi w Ostródzie

Noclegi w Węgorzewie

 

Źródło informacji pogodowych: accuweather.com

 

fot. Glisando (pixabay.com, CC0)

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również