Zobacz, co wpływa na kolejność prezentowanych obiektów. Sprawdź.

Skorzystaj z filtrów , aby lepiej dopasować wyniki wyszukiwania do Twoich potrzeb.

Ryn

Ryn to kolejna z mazurskich miejscowości, które po prostu obowiązkowo trzeba zobaczyć. Znajduje się w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich, a co za tym idzie posiada duży potencjał turystyczny, ze względu na położenie i panujące warunki przyrodnicze. Warto podkreślić, że nabrzeże jeziora Ryńskiego, nad którym znajduje się ta miejscowość, uznawane jest za jedno z najatrakcyjniejszych i najpiękniejszych miejsc na Mazurach. To prawdziwy raj dla żeglarzy, bo do Jeziora Ryńskiego można dopłynąć z niemal każdego zakątka tego wspaniałego regionu. Wraz z Jeziorem Tałty stanowi największe i najdłuższe jezioro w okolicy i jednocześnie odnogę Szlaku Wielkich Jezior, którą wpływa się do centrum miasta. Po co więc jeździmy do Rynu? Przede wszystkim, by popływać jachtami, wypocząć we wspaniałym, mazurskim klimacie, dla relaksu i miłego spędzania czasu.

Wyjazd do Rynu to świetny pomysł na każdą porę roku

Gdy myślimy Ryn, mamy na uwadze, wyjątkową miejscowość na Mazurach, w której możemy spędzić urlop o każdej porze roku. W Rynie możemy zorganizować swój wolny czas na wiele sposobów. Jednak w tym wszystkim najbardziej potwierdzony jest fakt, że najlepiej robić to aktywnie – zwiedzając, pływając i poznając nowe miejsca. O tym, że ta miejscowość jest popularna wśród turystów, możemy najbardziej przekonać się w sezonie letnim. Czas spędzany na wodzie, czy zwiedzanie tutejszych atrakcji to bez wątpienia największa frajda podczas wypoczynku w tej miejscowości. Sezon jesienno-zimowy to z kolei wyjątkowy raj dla wędkarzy i grzybiarzy. Jezioro Ryńskie jest bowiem bogate w rozmaite gatunki ryb, natomiast w tutejszych lasach możemy znaleźć naprawdę dorodne okazy grzybów. Zima to czas, gdy możemy spróbować swoich sił w wędkarstwie podlodowym. Organizowane są tu również kuligi i ogniska. Te i inne rzeczy pokazują, że Ryn jest naprawdę wyjątkowym miejscem na każdą porę roku.

Ryn, co warto zobaczyć?

Atrakcje w Rynie można śmiało podzielić na te związane z przyrodą oraz na zabytki i miejsca, które koniecznie należy zobaczyć.


Mając na uwadze jakąkolwiek miejscowość mazurską, nasza uwaga z pewnością skupi się na jeziorze, nad którym się znajduje. Tak też jest z Rynem i Jeziorem Ryńskim. Nabrzeże uznawane jest za jedno z najpiękniejszych na całych Mazurach. Nie wiadomo, który z widoków jest piękniejszy – ten, ukazujący nabrzeże i panoramę miasta od strony Jeziora Ryńskiego, czy ten z nabrzeża na jezioro i otaczające go pagórki. Wyjątkowość tego jeziora polega również na tym, że można tu dopłynąć z niemal każdego zakątka Krainy Wielkich Jezior Mazurskich. Znajduje się tu również port przy przymostach, w którym jednocześnie może cumować nawet 60 jachtów. Miejsce to jest bez wątpienia popularne wśród turystów, jak i mieszkańców. Nowa promenada z ławeczkami, stylowymi latarniami, wiatami i bajecznym widokiem na jezioro zachęca do spacerów.


Jeśli mało nam spacerów, to warto jest się wybrać na przechadzkę ścieżką spacerowo-rekreacyjną, która jest doskonałym miejscami zarówno dla pieszych, jak i miłośników jazdy na rowerze. Można nią obejść dookoła piękne i malownicze jezioro Ołów. Ścieżka jest jedną z najważniejszych atrakcji Rynu i obowiązkowym punktem programu każdego turysty.


Jeśli Mazury, to rzecz jasna, że muszą być grodziska. Tak jest też w przypadku Rynu. Są one trwałym elementem mazurskiego krajobrazu. Nie wszystkie są jednak tak widoczne i imponujące. To znajdujące się w Rynie jest jednak imponujące. Było użytkowane w epoce żelaza oraz w czasach wczesnego średniowiecza. Stanowiło miejsce schronienia dla mieszkańców pobliskiego osiedla w czasach zagrożenia.


Skupiając się na zabytkach, warto zobaczyć m.in. wiatrak holenderski, będący jednym z najbardziej charakterystycznych symboli miasta, stary cmentarz, na którym można spotkać zabytkowe, kute, żelazne krzyże i stare ogrodzenia oraz oplecione bluszczem nagrobki. Punktem obowiązkowym na pewno będzie młyn wodny oraz zamek w Rynie, w których obecnie znajdują się hotele i obiekty gastronomiczne.

Co i gdzie zjeść w Rynie?

Mazury, podobnie jak niektóre polskie regiony, mają swoje regionalne dania, których koniecznie musimy spróbować, jeśli tylko przebywamy w tym regionie. W sercu Mazur i jego żeglarskim zagłębiu możemy znaleźć dania kuchni polskiej, ale nie tylko.


Dużym zainteresowaniem cieszy się miejscowa kuchnia. Wśród lokalnych specjałów warto spróbować ryb, czy pierogów przygotowywanych na rozmaite sposoby. Te i inne smakowitości z pewnością przypadną do gustu każdemu turyście.


Wspomnianych dań możemy spróbować niemal w każdej restauracji w Rynie. Na tym karty menu jednak się nie kończą, bo znajdziemy tu również typowe dania kuchni polskiej oraz kuchnię włoską, czy azjatycką. Ceny obiadów rozpoczynają się od 20-30 zł i możemy je znaleźć w popularnych turystycznie dzielnicach Rynu i w pobliżu Jeziora Ryńskiego.

Noclegi w Rynie

Najchętniej wybieranymi kategoriami noclegów w Rynie są domki, pensjonaty oraz kwatery i pokoje. Największej liczby turystów, co zrozumiałe, możemy spodziewać się w sezonie wiosenno-letnim, kiedy to w mieście dzieje się najwięcej. Sam Ryn ma bardzo bogatą ofertę noclegów. Znalezienie oferty na każdą kieszeń, nie powinno stanowić problemu. W przypadku poszukiwania wolnych miejsc w Rynie, liczy się nie tylko atrakcyjna cena, ale również lokalizacja i opinie innych gości, którzy polecają lub nie dane miejsce.

Cena za nocleg w Rynie

Średnia cena za nocleg w Rynie wynosi 245 zł. Wszystko tak naprawdę uzależnione jest od standardu obiektu i jego lokalizacji – wiadomo, że im bliżej jeziora, tym drożej. Największym zainteresowaniem w Rynie cieszą się domki oraz kwatery i pokoje, w których cena za nocleg rozpoczyna się od 45 zł od osoby za dobę.


W Rynie w przypadku niektórych obiektów noclegowych, może mieć zastosowanie tzw. cennik weekendowy. Warto jednak podkreślić, że ceny noclegów ustalane są indywidualnie przez właścicieli obiektów noclegowych. Według wyliczeń portalu Nocowanie.pl, ceny w weekend są droższe nawet o 83% w porównaniu do cen, obowiązujących w dni powszednie.

Najczęściej wybierane udogodnienia w Rynie

Turyści, poszukujący noclegu w Rynie, najczęściej pytają o dostępność łazienki, parkingu, telewizji i internetu. Szczególne znaczenie odgrywa parking, gdyż Ryn jest popularną miejscowością, w której ze znalezieniem miejsca może być trudno. Jednak bez obaw – tego typu udogodnienie znajduje się praktycznie przy każdym obiekcie noclegowym. Podobnie wygląda sytuacja z łazienkami, telewizją, czy internetem, które stanowią standard oferty praktycznie każdego obiektu, który wybierzemy na swój urlop.

Często zadawane pytania dotyczące noclegów w Rynie

Ile kosztuje nocleg w Rynie?
Cena za nocleg w Rynie zależy od kategorii wybranego obiektu oraz jego lokalizacji. Najkorzystniej jest zatrzymać się w obiekcie z kategorii kwatery i pokoje Ryn, wtedy koszt noclegu może wynieść od 140 zł. Średnia cena noclegu w Rynie wynosi 421 zł.
Czy ceny noclegów w Rynie w weekend różnią się od tych w dni powszednie?
Ceny noclegów ustalają indywidualnie właściciele obiektów, dlatego niektórzy mogą mieć wyższy cennik weekendowy. Według wyliczeń Nocowanie.pl ceny noclegów w weekend są droższe o 27% od cen w dzień powszedni.
Jak znaleźć najtańszy nocleg w Rynie?
Wystarczy odpowiednio ustawić opcję filtrowania, wybierając w lewej kolumnie, znajdującej się przy wynikach wyszukiwania, opcję „Cena za usługę”. Inna możliwość to kliknięcie ikonki „Tanie noclegi Ryn”, widocznej bezpośrednio nad wynikami wyszukiwania. Obecnie najtańsze noclegi w Rynie zaczynają się od kwoty 140.
Jakie obiekty noclegowe są najpopularniejsze w Rynie?
Turyści najczęściej pytają o noclegi w obiektach z kategorii: domki, kwatery i pokoje. Liczy się nie tylko atrakcyjna cena, ale również lokalizacja i opinie innych gości, którzy rekomendują bądź nie dane miejsce.
Które obiekty noclegowe w Rynie mają najlepsze opinie?
Obiekty z najlepszymi opiniami możemy znaleźć klikając na zakładkę „Ryn opinie”, a wyniki wyszukiwania posortują się tak, by obiekty z najlepszymi ocenami były najwyżej. Obecnie najlepiej oceniane obiekty w Rynie to: Mazury z góry, Domki całoroczne nad jeziorem z własną linią brzegową Rybical, Ryn, Domek letniskowy u Artura z kominkiem.
Które noclegi w Rynie są polecane dla rodzin?
Wiele rodzin zatrzymujących się w Rynie poleca Całoroczny Domek i Pokoje nad Jeziorem Ryńskim, Drewniane Ławki, Apartamenty Ryn.
Gdzie jest zamek w Rynie?
Zamek w Rynie znajduje się przy Placu Wolności. Został wzniesiony na przesmyku pomiędzy dwoma jeziorami – Ryńskim oraz Ołów.
Czy zwiedzanie zamku w Rynie jest płatne?
Obecnie w zamku mieści się hotel, dlatego dostęp nie jest zupełnie swobodny. Możliwe jest jednak zwiedzanie z przewodnikiem– w wakacje codziennie, w innych terminach tylko w weekendy. Koszt to 10 zł za bilet ulgowy i 5 zł za bilet normalny.
Co warto zobaczyć w Rynie?
W Rynie warto zobaczyć zamek, jest to najważniejszy zabytek w mieście, a także wieżę ciśnień z XIX wieku.
Jakie są atrakcje w Rynie i okolicy?
Do atrakcji Rynu należą malownicze bulwary z ekomariną nad Jeziorem Ryńskim, warto wybrać się również do oddalonych o kilkanaście kilometrów Mikołajek.

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!