Pogoda na pierwszą połowę czerwca 2018

Szukacie pogody na pierwszą połowę czerwca 2018? Poniżej przedstawiamy Wam szczegółową prognozę nad morzem, w górach oraz na Mazurach. Koniecznie zapoznajcie się z panującymi w tym czasie warunkami pogodowymi!

Pogoda na Mazuach

 

Na początku miesiąca na Mazurach czekają na nas przelotne opady deszczu i burze z piorunami, które potrwają niestety do 15 czerwca. Słońce może pojawić się jedynie 8 dnia miesiąca. Synoptycy zapowiadają tutaj od 19 do 23 stopni Celsjusza.

 

Sprawdź atrakcyjne noclegi w kilku mazurskich miejscowościach:

Noclegi Giżycko

Noclegi Węgorzewo

Noclegi Mikołajki

 

Pogoda w górach

 

Tatry

Pierwszy tydzień miesiąca przyniesie najpierw przelotne opady deszczu, później zaś trochę chmur i słońca. W okolicy 4 i 5 czerwca ponownie spadnie deszcz, po czym na niebie znów pokażą się promienie słoneczne. W drugim tygodniu - oprócz deszczu potowarzyszą nam również burze z piorunami, które zostaną z nami przez około cztery dni. Termometry odnotują od 13 do 19 kresek.

 

Beskidy

Prognoza w czerwcu początkowo obfitować będzie w przelotne opady deszczu i burze z piorunami. W kolejnych dniach zacznie wychodzić słońce, które przykryją chmury, w konsekwencji czego ponownie potowarzyszy nam deszcz oraz burze. Warunki pogodowe poprawią się nieco po 6-tym czerwca i na niebie pojawi się trochę więcej promieni słonecznych, jednak 11-go czerwca znowu popada i pogrzmi. Na termometrach zaobserwujemy od 18 do 23 stopni Celsjusza.

 

Karkonosze

Zdaniem synoptyków, od 1 do 6 dnia miesiąca będzie deszczowo. Później pogoda zaobfituje w co najmniej cztery słoneczne dni. Burze wystąpią pomiędzy 12, a 15 czerwca. Termometry wskażą od 13 do 17 kresek.

 

Bieszczady

1 oraz 2 czerwca potowarzyszy nam tutaj deszcz i duże zachmurzenie. Pierwszy tydzień miesiąca przyniesie nam jeszcze co najmniej 3-dniowe opady, a także nieco chmur i słońca. W kolejnych dniach również pojawi się trochę promieni słonecznych. Niestety, w okolicy od 10 do 14 czerwca, w Bieszczadach ponownie zawitają przelotne deszcze i burze. Temperatura wyniesie od 17 do 22 stopni Celsjusza.

 

Wybierasz się w góry? Przejrzyj:

Noclegi Szczyrk

Noclegi Karpacz

Noclegi Ustrzyki Dolne 

 

Pogoda nad morzem

 

W miastach położonych przy granicy z Niemcami, pierwsza połowa miesiąca prezentuje się bardziej korzystnie. W ciągu pierwszych 6-ciu dni czerwca, będziemy mogli spodziewać się chmur, deszczu i burz z piorunami, jednak po tym czasie niebo rozpogodzi się i wyjrzy sporo słońca, które zostanie z nami aż do 15 czerwca. Na termometrach odczytamy od 17 do 21 kresek.

 

W środkowej części wybrzeża bałtyckiego, pierwszy tydzień czerwca przyniesie słaby deszcz, burze z piorunami oraz zachmurzenia z przejaśnieniami. Następnie, pojawi się sporo słońca, które poświeci do końca pierwszej połowy miesiąca, z wyjątkiem 12 czerwca, kiedy to zapowiadany jest przelotny opad lub burza z piorunami. Temperatura wahać się będzie pomiędzy 15, a 19 stopniami Celsjusza.

 

Jakich warunków atmosferycznych możemy spodziewać się w miastach leżących po wschodniej stronie wybrzeża? Tutaj znacznie bardziej korzystnie będzie w pierwszym tygodniu miesiąca, ponieważ pomimo chmur, deszczu i burz - wystąpi co najmniej 3 słoneczne dni. W drugim tygodniu czerwca, według meteorologów pogrzmi przez około 5 dni. Termometry pokażą od 17 do 22 kresek.

 

Zobacz, co przygotowali dla Ciebie właściciele obiektów nad morzem:

Noclegi Rewal

Noclegi Międzyzdroje

Noclegi Krynica Morska

 

Zobacz także: Pogoda na czerwiec 2018

 

fot. Kanenori, Pixabay.com, CC0 Creative Commons

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również