Pogoda na początek listopada 2018

Początek listopada zaskoczy niektórych piękną pogodą. W wielu zakątkach kraju będzie słonecznie i dość ciepło. Listopadowa plucha? Na pewno nie w pierwszych dniach miesiąca!

Pogoda na początek listopada nad morzem

 

Pierwsze dni listopada przyniosą naprawdę dobrą pogodę – aż trudno będzie uwierzyć we wskazania kalendarza. Od 1 do 4 można liczyć na całkiem wysokie temperatury, termometry wskażą nawet 15 lub 16 stopni Celsjusza, a do tego mają pojawiać się częste przebłyski słońca. Taka prognoza jest niezwykle pożądana w tym czasie, gdyż oznacza to sprzyjającą aurę w uroczystość Wszystkich Świętych.

Można również wykorzystać przedłużony weekend, by zaplanować krótki pobyt nad morzem. Spacer plażą, szum fal i duża dawka jodu przy tak pięknej pogodzie, jaka zapowiadana jest na początek listopada, to kusząca perspektywa. Warto się śpieszyć, gdyż już od 5 listopada zacznie się ochładzać i coraz bardziej chmurzyć.

 

W jakich nadmorskich kurortach dobrze się wypoczywa? Wejdź i zobacz:
Noclegi w Gąskach
Noclegi w Helu

Noclegi w Kołobrzegu

Noclegi w Międzyzdrojach

 

Pogoda na początek listopada na Mazurach


Podobnie zapowiada się pogoda na Mazurach. W pierwszych dniach listopada będzie tam dość ciepło – 1 można spodziewać się nawet 16 stopni Celsjusza. Później nadejdzie jednak ochłodzenie i temperatury spadną najpierw do 12, a następnie nawet do 7 kresek. Od 3 listopada zacznie się mocniej chmurzyć, natomiast na 6 zapowiadane są opady deszczu. Wcześniej uda się ich uniknąć.

 

Pogoda na początek listopada w górach

 

Pogoda w Beskidach

Pogoda w beskidzkich kurortach będzie bardziej charakterystyczna dla wczesnej jesieni. W dzień Wszystkich Świętych termometry wskażą nawet 19 stopni Celsjusza, w kolejnych dniach wartości te utrzymają się na poziomie 16 kresek. Będzie nie tylko ciepło, ale i słonecznie – taka aura może sprzyjać wyjściom w góry. Trzeba jedynie pamiętać o odpowiednim ekwipunku oraz o wcześniej zapadającym zmroku, który może utrudnić powrót w doliny.

 

Beskidy to piękny region z bogatą bazą noclegową, sprawdź to i zobacz:
Noclegi w Brennej

Noclegi w Szczyrku
Noclegi w Wiśle

 

Pogoda w Bieszczadach

Słonecznie i ciepło – taką prognozę pogody mamy dla bieszczadzkich miejscowości. Najcieplejszy będzie 1 listopada, wtedy na termometrach zobaczymy około 19 lub 18 stopni Celsjusza. Później temperatury spadną do mniej więcej 14 kresek. Ochłodzenie nadejdzie dopiero 5 listopada, od tego dnia słupki rtęci spadną poniżej 10 stopni. Co ważne, początek listopada upłynie niemal bez opadów – deszcz zapowiadany jest na 5 listopada i to tylko w okolicach Soliny.

 

Pogoda w Karkonoszach

Temperatury w Karkonoszach w początku miesiąca także będą przedstawiać wartości dwucyfrowe. Według synoptyków mają oscylować pomiędzy 13 a 11 stopniami Celsjusza. Większy spadek spodziewany jest, podobnie jak w innych regionach, od 5 listopada. Wcześniej będzie można cieszyć się urokami karkonoskich krajobrazów oglądanych w pełnym słońcu.

 

Pogoda w Pieninach

W Pieninach może paść rekord – w najpopularniejszym tamtejszym kurorcie, jakim jest Szczawnica, 1 listopada termometry pokażą 20 stopni Celsjusza. Takich temperatur we Wszystkich Świętych nie było już dawno. Kolejne dni będą tylko trochę chłodniejsze, odczujemy bowiem około 17 stopni. Początek listopada będzie także bardzo słoneczny, opady słabego deszczu zapowiadane są dopiero na 8 listopada. Warto zatem pomyśleć o przedłużeniu świątecznego weekendu i początek listopada spędzić w Pieninach.

 

Gdzie w Pieninach dobrze się wypoczywa? Wejdź i zobacz:
Noclegi w Czorsztynie

Noclegi w Jaworkach

Noclegi w Krościenku nad Dunajcem

 

Pogoda w Tatrach

Prognoza pogody dla regionu również jest optymistyczna. Synoptycy zapowiadają temperatury na poziomie 13-15 stopni Celsjusza oraz słońce i tylko nieduże zachmurzenia. Ochłodzenie nadejdzie 5 listopada, słupki rtęci spadną wtedy w okolicę 8 kresek.

 

Informacje pogodowe: accuweather.com

 

fot. bruce mars / Pexels.com CC0

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również