Pogoda na początek września 2019

Jakiej pogody możemy spodziewać w początkach września? Wszyscy po cichu liczymy na kontynuację letniej aury. Jak będzie naprawdę? Zobaczmy, co na ten temat mówią prognozy!

Pogoda na początek września nad morzem


Wszystko wskazuje na to, że początek września nad morzem nie zwiedzie naszych oczekiwań! Prognozy dają nam nadzieję na słoneczne dni i temperatury sięgające 20 stopni Celsjusza. Co ważne, taka aura może się utrzymać nawet do połowy miesiąca. Błękitne niebo będzie widoczne wzdłuż całego pasa wybrzeża, zatem pozostaje tylko rezerwować urlop i ruszać nad Bałtyk. Polskie morze zaraz po wakacjach to prawdziwa oaza spokoju. To właśnie w tym czasie szum fal jest najbardziej kojący – bo nie zagłuszany muzyką z głośników.

 

Jeśli chcesz cieszyć się tą atmosferą już teraz rezerwuj nocleg. Sprawdź oferty z topowych miejscowości, wejdź:
Noclegi w Międzyzdrojach
Noclegi w Sopocie
Noclegi we Władysławowie

 

Pogoda na początek września na Mazurach


Również pogoda na Mazurach będzie sprzyjać wrześniowym wyjazdom. Pierwszy tydzień okaże się całkiem ciepły i słoneczny. W rejonie Wielkich Jezior Mazurskich zobaczymy sporo słońca, słupki rtęci przekroczą granicę 20 stopni Celsjusza. Pod koniec drugiego tygodnia września temperatura zacznie spadać – do około 19-18 kresek, jednak nadal będzie pogodnie. Warto wykorzystać tę sprzyjającą prognozę, by przyjechać na Mazury. O tej porze roku, na granicy lata i jesieni, kurorty są o wiele luźniejsze, więc wypoczynek nad jeziorami staje się prawdziwą przyjemnością.

 

Pogoda na początek września w górach


Polskie góry są popularne przez cały rok. Trudno więc liczyć, że w początkach września szlaki całkiem opustoszeją. Jednak sprzyjająca pogoda sprawi, iż wędrówki i obserwowanie zmieniającej się przyrody, staną się prawdziwą przyjemnością.

 

Pogoda w Beskidach

Początek września to idealna pora na wyjazd w Beskidy – przynajmniej według dostępnych długoterminowych prognoz. Według nich będziemy mogli liczyć na temperatury sięgające 23 stopni Celsjusza oraz całkiem pogodne niebo. Deszcz spadnie jedynie 1 oraz 8 września, ale inne dni będą już wolne od opadów. Stopniowe ochłodzenie rozpocznie się 14 września, więc przed nami dwa tygodnie wspaniałej pogody!

 

Skorzystaj z pomyślnych prognoz i już teraz rezrwuj nocleg, zobacz:
Noclegi w Szczyrku

Noclegi w Ustroniu

Noclegi w Wiśle

 

Pogoda w Bieszczadach

W Bieszczadach na 1 i 2 września zapowiadane są deszcz i burze, jednak kolejne dni przyniosą rozpogodzenia. Wyjątek stanowić będzie jedynie 8 września, kiedy znów może pokropić. Na szczęście w początkach miesiąca ma przeważać słońce oraz błękitne niebo z niewielkimi tylko zachmurzeniami. Niestety, w przypadku temperatury nie mamy tak dobrych wiadomości… Najcieplejsze okażą się okolice Jeziora Solińskiego, gdzie słupki rtęci uplasują się na poziomie 18-21 kresek. Południe regionu będzie nieco chłodniejsze – tam na termometrach nie zobaczymy od 16 do 20 stopni.

 

Pogoda w Karkonoszach

Pierwsze dni września okażą się bardzo słoneczne – aż do 8 września nie pojawią się żadne opady. Choć czeka nas gorszy dzień, to kolejne znowu zostaną zdominowane przez słońce, które pozostanie z nami aż do końca drugiego tygodnia września. W przypadku temperatur radzimy zachować umiarkowany optymizm, gdyż synoptycy informują, że na termometrach zobaczymy od 14 do 18 stopni Celsjusza…

 

Planujesz wyjazd w Karkonosze? Sprawdź oferty w poniższych lokalizacjach, zobacz:
Noclegi w Karpaczu

Noclegi w Szklarskiej Porębie

 

Pogoda w Pieninach

Pieniny to bez wątpienia jeden z najpiękniejszych górskich regionów w naszym kraju. Warto wybrać się tu przynajmniej na kilkudniowy wypoczynek, tym bardziej, że pogoda na początek września nie powinna pokrzyżować planów. Według prognoz w pierwszym tygodniu możemy liczyć na temperatury w granicach 23 stopni Celsjusza, ale uwaga – 1 i 2 września okażą się burzowe! W kolejnych dniach aura jednak się uspokoi i będziemy cieszyć się błękitnym niebem. Kolejny dzień z deszczem to 8 września, ale i w tym przypadku opady szybko ustąpią.

 

Pogoda w Tatrach

Początkowe dni września upłyną pod znakiem błękitnego nieba i słonecznej aury – z małymi wyjątkami. Synoptycy ostrzegają przed deszczem, którym może spaść 1 i 8 września. Na szczęście mają to być krótkie epizody, a my nie otrzymamy zbyt wielu pretekstów, by narzekać na pogodę w Tatrach. Największy to temperatura… W pierwszym tygodniu września termometry wskażą około 19 stopni Celsjusza, natomiast w drugim wartości te mogą się wahać pomiędzy 16 a 19 stopniami.

Źródło informacji pogodowych: AccuWeather.com

 

fot. Tama66 / Pixabay.com CC0

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również