Pogoda na sierpień 2021 w Polsce, w górach, nad morzem

Pogoda na sierpień 2021 w Polsce, w górach, nad morzem

Wakacje tuż-tuż. Chyba nie ma osoby, która nie miałaby planów na nadchodzący sezon urlopowy. To oczywiste, że z największą liczbą wyjazdów mamy do czynienia w lipcu i sierpniu. W opinii wielu osób, to miesiąc sierpień wydaje się być bardziej pewny pogodowo. Jak będzie w tym roku? Na podstawie przewidywań synoptyków, przygotowaliśmy długoterminową prognozę pogody na sierpień 2021.

Jeszcze chwila i wszyscy w pełni będziemy mogli cieszyć się nadejściem lata i rozpoczęciem wakacji. Jest to o tyle ważne, że ostatnie miesiące spędziliśmy w domowym zaciszu, z tego względu, że wyjazdy były praktycznie niemożliwe. Było to oczywiście związane z pandemią koronawirusa. Pierwszą, w miarę normalną możliwością wyjazdu do popularnych turystycznie miejsc, był dopiero co zakończony weekend czerwcowy, który to okazał się rekordowy. Mieliśmy do czynienia z prawdziwymi tłumami i to zarówno w górach, nad morzem i innych popularnych polskich miejscowościach.


W związku z tym, że wakacje coraz bliżej, to chyba każdy z nas ma swoje plany wyjazdowe na ten czas. Nie ulega wątpliwości, że do popularnych terminów należy miesiąc sierpień, który określany jest jako “pewniak”, jeśli chodzi o wakacyjną aurę. To właśnie wtedy mamy do czynienia z dużą ilością słońca i temperaturami, dochodzącymi nawet do 30 stopni Celsjusza. Jeśli Twoje plany wakacyjne są związane z miesiącem sierpniem, to mamy dla Ciebie bardzo dobrą wiadomość. W całej Polsce będziemy mieć do czynienia z prawdziwie letnią aurą i temperaturami, dochodzącymi do 30 stopni Celsjusza. Miejscami, co oczywiste, mogą pojawić się przelotne deszcze i burze. Sprawdźmy pogodowe szczegóły dla poszczególnych regionów Polski.


Pogoda na sierpień 2021 nad morzem


Nie ulega żadnej wątpliwości, że jednym z najpopularniejszych regionów na wakacje w sierpniu będzie morze. Każdy chce przede wszystkim skorzystać z możliwości plażingu i kąpieli w morzu. Do tego wszystkiego liczne atrakcje i zabytki, które w dużym stopniu urozmaicają nasz czas. Jeśli wybierasz się nad morze w sierpniu, to przez cały miesiąc powinna Ci towarzyszyć naprawdę piękna pogoda. W pierwszej połowie sierpnia dużo słońca. Przelotne opady deszczu możliwe 6, 10 i 12 sierpnia. Słupki rtęci pokażą od 22 do 26 stopni. Kolejne dni to kontynuacja chwil ze słońcem. Przez cały czas utrzyma się wspaniała, letnia pogoda, a termometry pokażą od 21 do 23 stopni Celsjusza. Padać nie powinno.

 

 

Domki Pinokio

Domki Pinokio

Rewal, ul. Kormoranów

Domki 9.9
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
Willa Renata

Willa Renata

Międzyzdroje, ul. Bałtycka

Pensjonaty 9.7
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
Willa Jolanta

Willa Jolanta

Władysławowo, ul. CZWARTAKOW

Kwatery i pokoje 9.5

 

 


Już dziś zaplanuj swoje wakacje i zarezerwuj nocleg nad morzem


Pogoda na sierpień 2021 na Mazurach


Mazury są regionem wyjątkowym z wielu powodów. Warto podkreślić, że w sierpniu przyjeżdża tu wielu miłośników żeglowania i wypoczynku nad wodą. Analizując pierwsze informacje pogodowe na sierpień, należy podkreślić, że są one równie optymistyczne, jak te nad morzem. Przez cały sierpień dużo słońca i bardzo przyjemne temperatury. Pierwsza połowa sierpnia słoneczna i przyjemna, z temperaturami od 22 do 27 stopni Celsjusza. Mogą pojawić się przejściowe burze, dlatego warto zachować szczególną ostrożność, jeśli mamy w planach wypłynięcie na jezioro. Kolejne dni nieco bardziej deszczowe i burzowe. Sprzyjające temperatury jednak dalej z nami pozostaną - zapowiada się od 21 do 23 stopni Celsjusza. Przekonaj się, jak wyjątkowy potrafi być ten cud natury.

 

 

Apartamenty Ahoj

Apartamenty Ahoj

Giżycko, ul. Żeglarska

Apartamenty 9.9
Kwatery Agroturystyczne u Bogusława

Kwatery Agroturystyczne u Bogusława

Orzysz, ul. Rostki Skomackie

Agroturystyka 9.9
Agroturystyka Na Zaciszu

Agroturystyka Na Zaciszu

Kruklanki, ul. 22 Lipca

Agroturystyka 9.6
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym

 

 


Tutaj znajdziesz propozycje noclegów na Mazurach


Pogoda na sierpień 2021 w Polsce centralnej


Polska centralna, podobnie jak większość regionów Polski, również powinna charakteryzować się sprzyjającą pogodą. W tej części kraju, każdy kto lubi zwiedzać i poznawać nowe miejsca, w pełni powinien cieszyć się dużą ilością słońca i korzystnymi temperaturami. Można śmiało stwierdzić, że warunki pogodowe będą zbliżone do tego, z czym będziemy mieć do czynienia w przypadku Mazur. Pierwsza połowa sierpnia z dużą ilością słońca i temperaturami dochodzącymi do 28 stopni Celsjusza. Przelotne burze i opady deszczu możliwe 7 i 14 sierpnia. Kolejne dni pod znakiem deszczu i burz. Na dłuższe chwile ze słońcem, możemy liczyć dopiero po 25 sierpnia. Na termometrach zobaczymy od 21 do 24 stopni Celsjusza.


Planujesz wypoczynek w popularnej miejscowości w Polsce centralnej? Sprawdź:


Noclegi w Warszawie

Noclegi w Łodzi

Noclegi w Poznaniu

Noclegi w Ciechocinku


Pogoda na sierpień 2021 w górach


Nie ulega żadnej wątpliwości, że w każde wakacje, góry obok morza, są ulubionym miejscem spędzania urlopu wśród większości Polaków. Niezależnie od tego, na który region górski w Polsce się zdecydujemy, możemy liczyć na naprawdę wspaniałe przeżycia. Niezwykły klimat, wspaniałe widoki górskie, atrakcje w miejscowościach - to i o wiele więcej przyciąga nas właśnie tutaj, również w sierpniu. 


Pogoda w sierpniu w górach powinna nam pomóc w udanym wypoczynku. Będzie przyjemnie, słonecznie i bez upałów. Temperatury powyżej 20 stopni Celsjusza to norma. Niewykluczone w niektórych miejscach będą przelotne opady deszczu i burze. Uważajmy w związku z tym, jeśli w planach mamy wyjście w wyższe partie gór. Sprawdźmy pogodowe szczegóły dla poszczególnych regionów górskich.


Pogoda na sierpień 2021 w Tatrach


Rozpoczynamy od regionu, który w każde wakacje cieszy się największym zainteresowaniem turystów. Wszystko wskazuje na to, że w sierpniu spotkamy tu prawdziwe tłumy, w szczególności, że pogoda będzie sprzyjać. W pierwszej połowie sierpnia na niebie duża ilość słońca. Niewykluczone burze, na które należy uważać w sytuacji, gdy mamy w planach wyjście w wyższe partie gór. Słupki rtęci pokażą od 19 do 24 stopni Celsjusza. A co w kolejnych dniach? Trochę słońca, trochę deszczu. Zrobi się też nieco chłodniej. Temperatury będą się wahać od 17 do 22 stopni Celsjusza. Pomimo tego, każdy wypoczynek w Tatrach w miesiącu sierpniu, na pewno będzie w pełni udany!

 

 

Domek Hacienda

Domek Hacienda

Kościelisko, ul. Nędzy Kubińca

Domki 9.9
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
Pokoje Gościnne U Heleny

Pokoje Gościnne U Heleny

Biały Dunajec, ul. Skupniowa

Pensjonaty 9.8
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
Willa Rysy

Willa Rysy

Zakopane, ul. Henryka Sienkiewicza

Wille 9.5
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym

 

 


Wybierz dla siebie najlepszy nocleg w Tatrach


Pogoda na sierpień 2021 w Pieninach


Pieniny to kolejny region górski, który cieszy się wyjątkową popularnością, w szczególności w sezonie letnim. Spływ po Dunajcu, zdobycie Trzech Koron i Sokolicy, czy wizyta w Wąwozie Homole - to obowiązkowe punkty każdej wycieczki w to właśnie miejsce. W sierpniu, pogoda powinna nam w tym wszystkim pomóc. Będzie tu słonecznie, ciepło i nieco bardziej burzowo, niż ma to miejsce w przypadku Tatr. Pierwsza połowa miesiąca wypełniona słońcem i temperaturami od 20 do 26 stopni Celsjusza. Burze mogą pojawić się w pierwszym tygodniu sierpnia. A jakie będą kolejne dni? Zapowiada się pogodowy miesz-masz. Słońce, deszcz i burze. Słupki rtęci pokażą od 19 do 23 stopni Celsjusza.

 

 

Wioska Letniskowa

Wioska Letniskowa

Krościenko nad Dunajcem, ul. Sobieskiego

Domki 9.9
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
Domek  U Zązla

Domek U Zązla

Kluszkowce, ul. Mizerna

Domki 10.0

 

 


A może Pieniny? Tu na pewno znajdziesz swój wymarzony nocleg


Pogoda na sierpień 2021 w Bieszczadach


O Bieszczadach można mówić dużo. To bez wątpienia jeden z popularniejszych regionów górskich, niezależnie, czy to zima, czy lato. Jeśli planujesz wyjazd w sierpniu, to śmiało możemy stwierdzić, że będziesz mógł korzystać z naprawdę sprzyjających warunków. Pamiętaj jednak, że podobnie, jak w przypadku wcześniej wspomnianych regionów, również i tu możemy spodziewać się przelotnych opadów deszczu i burz. Lato ma to do siebie, że występują tu tego typu zjawiska pogodowe. Aura powinna nas zachęcać do wędrówek po górach. W pierwszej połowie sierpnia dużo słońca i temperatury na poziomie 19-24 stopnie Celsjusza. Przelotnych burz możemy się spodziewać 2, 10 i 14 sierpnia. Druga połowa miesiąca nieco bardziej deszczowa i burzowa. Nie zabraknie również słońca. Możemy się spodziewać temperatur na poziomie od 17 do 23 stopni Celsjusza. Rzuć wszystko i wyjedź w Bieszczady w sierpniu.

 

 

Domki Irena Kozdrowska

Domki Irena Kozdrowska

Polańczyk, ul. Równa

Domki 9.7
Domek nad Soliną

Domek nad Soliną

Czarna, ul. Olchowiec

Domki 9.9
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym

 

 


Oto najlepsze oferty noclegów w Bieszczadach


Pogoda na sierpień 2021 w Karkonoszach


Każdy, kto chociaż raz miał okazję przebywać w Karkonoszach, doskonale zdaje sobie sprawę, jak jest tu wyjątkowo. Sierpień jest tu jednym z najchętniej wybieranych terminów, jeśli chodzi o wypoczynek w Karkonoszach. Zdobycie Śnieżki i korzystanie z licznych atrakcji, powinno być dla każdego przyjemnością, z tego względu, że warunki pogodowe powinny nam sprzyjać. Pierwsza połowa sierpnia z przewagą słońca i temperaturami od 18 do 23 stopni Celsjusza. Przelotne opady deszczu możliwe 10 i 14 sierpnia. Kolejne dni nieco bardziej deszczowe i  burzowe. Na dłuższe chwile ze słońcem, możemy tak naprawdę liczyć od 26 sierpnia. Na termometrach od 16 do 19 stopni Celsjusza.

 

 

Apartamenty Wiktoria

Apartamenty Wiktoria

Karpacz, ul. Przemysłowa

Apartamenty 9.4
Mała  Chatka

Mała Chatka

Krzeszów, ul. Cysterska

Kwatery i pokoje 9.8
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
Willa Bawarka

Willa Bawarka

Michałowice, ul. plac Wczasowy

Wille 9.6

 

 


Planujesz wyjazd w Karkonosze? Zarezerwuj dla siebie najlepszy nocleg!


Pogoda na sierpień 2021 w Beskidach


Przed nami jeden z najcieplejszych regionów górskich, pełen wspaniałych miejsc i atrakcji, cieszący się dużym zainteresowaniem nie tylko w sezonie letnim. Tu nawet w niepogodę jest co robić. Jednak o to nie powinniśmy się martwić. W pierwszej połowie miesiąca dużo słońca i temperatury od 19 do 23 stopni Celsjusza. Przelotne opady deszczu mogą się pojawić 1, 2 i 11 sierpnia. Druga połowa sierpnia z nieco większą ilością deszczu i burz. Słupki rtęci pokażą od 18 do 23 stopni Celsjusza.

 

 

Apartamenty na Kowolu

Apartamenty na Kowolu

Milówka, ul. Górska

Apartamenty 10.0
Gazdówka  Pod Pstrągiem

Gazdówka Pod Pstrągiem

Korbielów, ul. Szczyrbok

Kwatery i pokoje 9.6
Willa Bieńkula

Willa Bieńkula

Szczyrk, ul. Narciarska

Kwatery i pokoje 9.7
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym

 

 


Tutaj znajdziesz sprawdzone noclegi w Beskidach


Sierpień, jak na drugi wakacyjny miesiąc przystało, zapowiada się pod znakiem całkiem przyjemnej aury. Korzystajmy więc i podróżujmy w rozmaite miejsca. Pogoda będzie sprzyjać, dlatego czas spełniać marzenia związane z podróżami w rozmaite i nieodkryte miejsca.


Źródło informacji pogodowych: accuweather.comKomentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej