Pogoda na Święta Bożego Narodzenia 2019

Jak co roku, gdy pojawia się temat Świąt Bożego Narodzenia, jak bumerang powraca to samo pytanie – Czy święta będą białe? Pogoda potrafi zaskakiwać, co udowodniły ostatnie lata. A jak będzie tym razem? Na podstawie przewidywań synoptyków, przygotowaliśmy długoterminową prognozę pogody.

Gdy w radiu zaczyna grać „Last Christmas”, a w sklepach tłumy – to znak, że coraz bardziej zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. To czas tak przez wszystkich lubiany – pełen nastroju, radości, zimowej aury (choć z tym bywa różnie), co pozwala nacieszyć się ich magią. Wiele osób nie wyobraża sobie jednak świąt bez śniegu. W ostatnich latach panowała iście wiosenna aura, a w Święta Wielkanocne robiło się biało.

 

Według pierwszych prognoz, w okresie Świąt Bożego Narodzenia możemy spodziewać się przelotnych opadów śniegu i śniegu z deszczem. Wiele na to wskazuje, że poczujemy w związku z tym prawdziwy klimat świąt. W wielu miejscach biała pokrywa śnieżna nie utrzyma się jednak długo. Prognozowane wartości temperatur będą przekraczać 0 stopni. Dłuższe chwile ze śniegiem możliwe jedynie w górach. Sprawdźmy pogodowe szczegóły na święta dla poszczególnych regionów w kraju.

 

Pogoda na Święta Bożego Narodzenia 2019 nad morzem

 

Ostatnie lata pokazały, że spora liczba osób decyduje się na świąteczne wyjazdy w góry lub właśnie nad morze. Spędzają miło czas z rodziną, z dala od codzienności, w miejscu idealnym na świąteczny wypoczynek. Coraz większa liczba obiektów noclegowych jest również dostosowana do wymagań gości, przez co przygotowywane są chociażby kolacje wigilijne, czy też świąteczne śniadania. Jedno jest pewne, każdy kto wybierze region nadmorski na bożonarodzeniowy wyjazd, nie powinien żałować. Aura zapowiada się tu jednak mało świątecznie. Cały ten czas będzie wypełniony opadami deszczu. Na termometrach 5-6 stopni Celsjusza. Pogoda raczej nie będzie sprzyjać nadmorskim spacerom. Najważniejszy jednak w tym wszystkim jest możliwość spędzenia czasu z rodziną, z dala od szarej codzienności.

 

Planujesz świąteczny wyjazd nad morze? Pospiesz się, bo czasu coraz mniej!

 

Noclegi w Trójmieście

Noclegi w Kołobrzegu

Noclegi w Świnoujściu

Noclegi w Ustce

 

Pogoda na Święta Bożego Narodzenia 2019 na Mazurach

 

Dla osób, wybierających się w święta na Mazury, mamy dobre informacje. Tu można będzie poczuć zimowy nastrój. Opady śniegu spodziewane są niemal codziennie, począwszy od połowy miesiąca i wiele na to wskazuje, że utrzymają się aż do końca roku. Jeśli nie mamy jeszcze planów, związanych ze świątecznymi wyjazdami, to warto wziąć pod uwagę właśnie Mazury. Prognozowane wartości temperatur w okresie świątecznym będą się wahać od 2 do 3 stopni Celsjusza.

 

A może Mazury? Tu również miło spędzisz swój świąteczny czas!

 

Noclegi w Giżycku

Noclegi w Ełku

Noclegi w Ostródzie

Noclegi w Mrągowie

 

Pogoda na Święta Bożego Narodzenia 2019 w Polsce centralnej

 

Pierwsze prognozy na święta dla Polski centralnej zwiastują dość deszczową i kapryśną aurę. Czy zrobi się biało? Czas pokaże, ale szanse są iluzoryczne. Nawet jeśli spadnie śnieg, to przy dodatniej temperaturze raczej nie przetrwa – prognozuje się od 4 do 5 stopni Celsjusza. Miejscowości Polski centralnej to przygotowania do świąt z prawdziwego zdarzenia. W sklepach tłumy, poszukiwania wymarzonych prezentów w stopniu zaawansowanym, a i choinkę też przecież trzeba wybrać najlepszą. Sama aura mogłaby być tylko nieznacznie lepsza – by choć przez chwilę poczuć klimat nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

 

Wyjeżdżasz do miejscowości Polski centralnej? Znajdź dla siebie idealny nocleg!

 

Noclegi w Warszawie

Noclegi w Inowrocławiu

Noclegi w Łodzi

Noclegi w Poznaniu

 

Pogoda na Święta Bożego Narodzenia 2019 w górach

 

Przed nami region, w którym prawdopodobieństwo białych świąt jest największe. Mowa tu oczywiście o górach, które to są popularnym kierunkiem świątecznych wyjazdów wśród turystów. Czy to Zakopane, Wisła, czy Szklarska Poręba – cel jest jeden – miło spędzić czas, najlepiej w zimowej scenerii. Zainteresowanie popularnymi miejscowościami jest naprawdę spore, dlatego każdy, kto jeszcze myśli o wyjeździe w wybrany przez siebie region górski, powinien się pospieszyć. Miejsc jest coraz mniej.

 

Sama aura świąteczna daje nadzieję w niektórych regionach górskich, że święta będą białe. Ale nie wszędzie niestety tak będzie. Podobnie, jak w pozostałych regionach Polski, wartości temperatur będą dodatnie, co może znacząco utrudnić przybywanie śnieżnej pokrywy. Jednak miejmy nadzieję, że prognozy się zmienią i będziemy mogli przeżywać święta, jak z bajki. Sprawdźmy pogodowe szczegóły dla poszczególnych regionów górskich.

 

Pogoda na Święta Bożego Narodzenia 2019 w Tatrach

 

To bez wątpienia najpopularniejszy region na świąteczne wyjazdy. Cieszy się niesłabnącą popularnością od wielu lat, a w tym roku powinno być jeszcze lepiej. Święta w górskim klimacie, w zimowej scenerii, z możliwością pojeżdżenia na stoku. Kto by tak nie chciał? Pierwsze prognozy na Święta Bożego Narodzenia w Tatrach zwiastują kapryśną i zmienną aurę. Przewidywane są opady śniegu z deszczem, jak i samego deszczu. Do tego wszystkiego temperatury od 2 do 4 stopni Celsjusza. Czy w związku z tym białego puchu będzie wystarczająco dużo? Pożyjemy, zobaczymy!

 

Jeśli Twoje plany związane są z Tatrami, to już dziś zarezerwuj swój nocleg!

 

Noclegi w Zakopanem

Noclegi w Zębie

Noclegi w Poroninie

Noclegi w Murzasichlu

 

Pogoda na Święta Bożego Narodzenia 2019 w Pieninach

 

Klimat i sceneria iście bajkowe – takie i podobne stwierdzenia padają z ust turystów, którzy przyjeżdżają w ten region w sezonie zimowym. Trudno się z nimi nie zgodzić, bo Pieniny zachwycają o każdej porze roku. Wspaniałe góry, a do tego wszystkiego doskonale rozwinięta baza noclegowo-gastronomiczna. Marzysz o domku z kominkiem w zimowej scenerii? Wybierz Pieniny! Te i inne miejsca wypoczynku znajdziesz tu bez problemu. Sama pogoda na święta zapowiada się mało zimowo. Będzie kapryśnie i deszczowo, co utrudni bliższe poznawanie tego wspaniałego regionu. Za oknem deszcz i deszcz ze śniegiem, a na termometrach od 4 do maksymalnie 6 stopni Celsjusza.

 

Marzy Ci się wyjazd w Pieniny? Zrealizuj swoje plany i wybierz dla siebie najlepszy nocleg!

 

Noclegi w Szczawnicy

Noclegi w Krościenku nad Dunajcem

Noclegi w Niedzicy

Noclegi w Krośnicy

 

Pogoda na Święta Bożego Narodzenia 2019 w Bieszczadach

 

Rzucasz wszystko i wyjeżdżasz na święta w Bieszczady? O tym, że to doskonały pomysł, chyba nie trzeba nikomu mówić. Tu zawsze panuje doskonały klimat, dzięki któremu można się wyciszyć, a piękno gór stanowi uzupełnienie tej fantastycznej całości. Każdy, kto marzy o wyjeździe na święta w Bieszczady, powinien wziąć pod uwagę fakt, że jest to popularny region, z doskonale rozwiniętą bazą noclegową, co pozwoli miło spędzić czas z najbliższymi. Co do samej aury, to podkreślić należy, że właśnie tu są największe szanse na to, że pogoda będzie bardziej przypominać tę zimową, aniżeli jesienną. Opady śniegu prognozowane są na Wigilię i drugi dzień świąt. Wartości temperatur, jak na grudzień przystało – od 0 do maksymalnie 2 stopni Celsjusza.

 

Wyjazd na święta w Bieszczady to idealna propozycja na mile spędzone chwile! Przekonaj się sam i wybierz dla siebie sprawdzony nocleg!

 

Noclegi w Baligrodzie

Noclegi w Polańczyku

Noclegi w Smereku

Noclegi w Ustrzykach Dolnych

 

Pogoda na Święta Bożego Narodzenia 2019 w Karkonoszach

 

Cień nadziei na białe święta widać w Karkonoszach. Tu zawsze jest przyjemnie, niezależnie czy to sezon letni, świąteczny, czy zimowy. Doskonale rozwinięta infrastruktura narciarska pozwala miło spędzać czas aktywnie. Dla leniwych też się znajdą opcje, bo region jest atrakcyjny pod każdym względem. Aura trochę jesienna, trochę zimowa. Prognozowane są opady marznącego deszczu, jak i samego deszczu. Śnieg przewidywany jest na 23 grudnia. Czy przetrwa do świąt? Czas pokaże!

 

A może Karkonosze? Spędź miło święta i wybierz dla siebie najlepszy nocleg!

 

Noclegi w Karpaczu

Noclegi w Szklarskiej Porębie

Noclegi w Jeleniej Górze

Noclegi w Ściegnach

 

Pogoda na Święta Bożego Narodzenia 2019 w Beskidach

 

Czy śnieg przetrwa w Beskidach do okresu świątecznego? Oto jest pytanie! Padać będzie od połowy miesiąca, jednak na same święta przewiduje się opady deszczu i śniegu z deszczem. Czyli kapryśnie i niezbyt sprzyjająco. Na termometrach od 4 do 5 stopni Celsjusza. Ale kto będzie się przejmował tym w święta? Beskidy to wyjątkowy region dosłownie dla każdego. Panują tu wspaniałe warunki, zarówno na rodzinny, jak i indywidualny wyjazd. Przekonaj się sam!

 

Planujesz wyjazd w Beskidy? Znajdź dla siebie wymarzony nocleg!

 

Noclegi w Żywcu

Noclegi w Ustroniu

Noclegi w Nowym Sączu

Noclegi w Limanowej

 

Święta Bożego Narodzenia to czas magiczny. W tym roku zanosi się na to, że znów nie będą one białe. Jednak warto pamiętać, że nadzieja umiera ostatnia. Warto wierzyć, warto marzyć i spędzić ten czas w gronie rodzinnym w wybranym i wymarzonym przez nas miejscu.

 

Źródło informacji pogodowych: accuweather.com

 

fot. Ma Boîte A Photos (pexels.com, CC0)

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również