Zobacz, co wpływa na kolejność prezentowanych obiektów. Sprawdź.

Skorzystaj z filtrów , aby lepiej dopasować wyniki wyszukiwania do Twoich potrzeb.

Inowrocław

Inowrocław to miasto uzdrowiskowe, leżące na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Funkcjonują tutaj liczne sanatoria, a także jedna z największych w Europie tężni solankowych. Przepiękne zabytki, niepowtarzalny klimat starego miasta oraz sprzyjający zdrowiu klimat, sprawiają, że turyści pokochali to Inowrocław. Latem, miejscowe parki wypełnione są spacerowiczami i miłośnikami aktywnego wypoczynku. Po całym dniu spędzonym na świeżym powietrzu możemy wybrać się do lokalnych restauracji, żeby spróbować regionalnych przysmaków.

Inowrocław – co warto zobaczyć?

Będąc w Inowrocławiu, warto zajrzeć do Muzeum im. Jana Kasprowicza. Mieści się przy ulicy Solankowej w pięknie odrestaurowanym dawnym pałacu mieszczańskim. Wewnątrz zwiedzający mogą podziwiać eksponaty nawiązujące bezpośrednio do historii miasta. Dodatkowo mamy możliwość, żeby poznać życiorysy wybitnych mieszkańców. Warto zwrócić uwagę na fakt, że niektóre dzieła pochodzą jeszcze z czasów epoki kamiennej. W muzeum możemy również podziwiać pamiątki związane z Janem Kasprowiczem. Obiekt czynny jest w poniedziałki, wtorki i piątki, w godzinach: 10:00 – 17:00. Podczas weekendu możemy zwiedzać muzeum od godziny 10:00 do 16:00.


Na szczególną uwagę zasługuje mieszcząca się w podziemiach Teatru Miejskiego – Stała Wystawa Solnictwa. W kilku pomieszczeniach odtworzono wnętrze nieistniejącej już kopalni soli. Ściany solne, sufity, a także żyrandole i lampy dające lekko przyćmione światło, sprawiają, że każdy może poczuć się jak w prawdziwej kopalni. W jednej z sal ustawiono płaszczyzny, przedstawiające historię solnictwa oraz inowrocławskich wykopalisk archeologicznych. W pozostałych salach zebrano sprzęt górniczy oraz został wydzielony specjalny kącik poświęcony orkiestrze górniczej. Muzeum można zwiedzać we wtorki i czwartki w godzinach 10:00-13:00, w środy i piątki w godzinach 15:00-18:00 oraz w soboty od 10:00 do 14:00.

Co robić w Inowrocławiu w wolnym czasie?

W inowrocławskim parku solankowym mieści się zajmujący teren o powierzchni pond 6 ha – Park Linowy. Stanowi on niezwykłą rozrywkę zarówno dla starszych dzieci, jak i dorosłych. W parku znajduje się kilka tras, dopasowanych odpowiednio do umiejętności użytkowników. Dodatkowo każda z nich jest wyposażona w różne przeszkody. Wszystkie atrakcje zostały rozwieszone między drzewami oraz 7 dodatkowymi drewnianymi palami. Park jest otwarty sezonowo, a korzystać z niego mogą tylko osoby, które z wyciągniętą do góry ręką sięgają minimum na wysokość 170 cm.


Wszyscy, którzy chcą spędzać wolny czas na świeżym powietrzu, powinni udać się do miejscowego Ogrodu Botanicznego. Liczne ścieżki spacerowe, rowerowe oraz te, które są specjalnie przeznaczone do jazdy na rolkach, dodatkowo w otoczeniu bujnej roślinności sprawiają, że co roku możemy tutaj spotkać prawdziwe tłumy. Na terenie parku umieszczono ławeczki, na których można przysiąść, odpocząć i pooddychać świeżym powietrzem.

Inowrocław – walory uzdrowiskowe

W Inowrocławiu znajduje się jedna z największych w Europie tężni solankowych. Tereny, na których leży miasto, bogate są w złoża soli kamiennej, które wydobywano tutaj od czasów starożytnych. Na początku lat 80. XX wieku zapadła jednak decyzja o zamknięciu tutejszej kopalni soli. Mimo tego, władze miasta postanowiły wybudować tężnię, która będzie służyła i mieszkańcom i turystom. Tężnia ma kształt połączonych ze sobą wieloboków o wysokości 9 metrów. Pompowana na jej szczyt solanka spływa po tarninie, którą wyłożone są ściany i pod wpływem wiatru i słońca powstaje naturalna solankowa mgła, która pozwalają leczyć schorzenia górnych dróg oddechowych, nadciśnienie tętnicze, alergie i stany ogólnego wyczerpania.


Tężnie zlokalizowane są w samym sercu bogato zadrzewionego Parku Solankowego. Liczne ścieżki sprzyjają zdrowotnym spacerom. Na terenie parku co roku odbywają się liczne wydarzenia kulturalne, w których tłumnie biorą udział zarówno turyści, jak i mieszkańcy Inowrocławia.

Noclegi w Inowrocławiu

Najpopularniejszą grupę wśród turystów odwiedzających Inowrocław stanowią obiekty, które oferują wynajem pokoi. Równie popularne są także pensjonaty. Liczy się atrakcyjna cena i oczywiście lokalizacja. Im bliżej centrum miasta znajduje się konkretny nocleg, tym lepiej. Turyści podczas wyboru miejsca noclegowego często sugerują się opiniami pozostałych gości, którzy polecają lub nie konkretny obiekt.


Pensjonaty niekiedy znajdują się w dalszej odległości od centrum, jednak dają poczucie większej przestronności i swobody. Na te obiekty częściej decydują się rodziny z dziećmi oraz turyści podróżujący w szerszym gronie.

Ceny noclegów w Inowrocławiu

Średnio za nocleg w Inowrocławiu zapłacimy 100 zł, jednak jeżeli wybierzemy obiekty z kategorii internat lub schronisko to cena za dobę może zaczynać się już od 50 zł.


Większość cenników ustalanych jest indywidualnie przez właścicieli obiektów, jednak nie wpływa to na różnice cenowe między sezonem czy weekendem. Za nocleg w czasie weekendu zapłacimy tyle samo, co w dzień powszedni. Warto pamiętać, że wielu właścicieli wprowadza oferty promocyjne lub okazjonalne, dzięki którym możemy zapłacić jeszcze mniej.

Najczęściej wybierane udogodnienia w Inowrocławiu

Najczęściej poszukiwanym udogodnieniem jest dostęp do prywatnej łazienki. Turyści pytają również o możliwość korzystania z kuchni w celu samodzielnego przygotowania posiłków lub bliskie sąsiedztwo miejsca, gdzie można tanio i smacznie zjeść. Wymagany jest również dostęp do sprawnego internetu oraz gwarancja miejsca parkingowego.

Często zadawane pytania dotyczące noclegów w Inowrocławiu

Ile kosztuje nocleg w Inowrocławiu?
Cena za nocleg w Inowrocławiu zależy od kategorii wybranego obiektu oraz jego lokalizacji. Najkorzystniej jest zatrzymać się w obiekcie z kategorii kwatery i pokoje Inowrocław, wtedy koszt noclegu może wynieść od 60 zł. Średnia cena noclegu w Inowrocławiu wynosi 106 zł.
Czy ceny noclegów w Inowrocławiu w weekend różnią się od tych w dni powszednie?
Ceny noclegów ustalają indywidualnie właściciele obiektów, dlatego niektórzy mogą mieć wyższy cennik weekendowy. Według wyliczeń Nocowanie.pl ceny noclegów w weekend są droższe o 20% od cen w dzień powszedni.
Jak znaleźć najtańszy nocleg w Inowrocławiu?
Wystarczy odpowiednio ustawić opcję filtrowania, wybierając w lewej kolumnie, znajdującej się przy wynikach wyszukiwania, opcję „Cena za usługę”. Inna możliwość to kliknięcie ikonki „Tanie noclegi Inowrocław”, widocznej bezpośrednio nad wynikami wyszukiwania. Obecnie najtańsze noclegi w Inowrocławiu zaczynają się od kwoty 60.
Jakie obiekty noclegowe są najpopularniejsze w Inowrocławiu?
Turyści najczęściej pytają o noclegi w obiektach z kategorii: pensjonaty, hotele. Liczy się nie tylko atrakcyjna cena, ale również lokalizacja i opinie innych gości, którzy rekomendują bądź nie dane miejsce.
Które obiekty noclegowe w Inowrocławiu mają najlepsze opinie?
Obiekty z najlepszymi opiniami możemy znaleźć klikając na zakładkę „Inowrocław opinie”, a wyniki wyszukiwania posortują się tak, by obiekty z najlepszymi ocenami były najwyżej. Obecnie najlepiej oceniane obiekty w Inowrocławiu to: Maciejewska Lucyna Pokoje Gościnne, Jesion.
Które noclegi w Inowrocławiu są polecane dla rodzin?
Wiele rodzin zatrzymujących się w Inowrocławiu poleca Jesion, Maciejewska Lucyna Pokoje Gościnne.
Które noclegi w Inowrocławiu są polecane dla par?
Te noclegi są wysoko cenione przez pary: Jesion, Maciejewska Lucyna Pokoje Gościnne.

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!