Pogoda na Święta Wielkanocne 2019

Ostatnie lata pokazały, że pogoda na Święta Wielkanocne zazwyczaj przypomina tą, jaka powinna mieć miejsce w okresie Bożego Narodzenia. Zdarzały się sytuacje, że turyści wypoczywający podczas świąt, jeździli jeszcze na nartach i cieszyli się pełnią zimowego szaleństwa. Ten rok zapowiada się zupełnie inaczej – jest bardzo duża szansa na piękne i słoneczne Święta Wielkanocne. Na podstawie przewidywań synoptyków, przygotowaliśmy prognozę pogody na okres świąteczny.

W roku 2019 Wielkanocny weekend przypada na okres od 19 do 22 kwietnia. W porównaniu do lat poprzednich, jest to dość odległy czas, bo zazwyczaj święta wypadały pod koniec marca lub na początku kwietnia. Tegoroczna Wielkanoc nie może, ale musi być wyjątkowo ciepła. Wystarczy wziąć tylko 7 dni wolnego, by można było się nacieszyć aż 17 dniowym urlopem. Tak się właśnie składa, że tydzień po świętach przypada weekend majowy, który kojarzony jest z ciepłem i wielkim grillowaniem. Wracając do tematu pogody na święta, podkreślić należy, że będzie ona piękna, słoneczna i bez żadnych zimowych niespodzianek. To dobra informacja dla osób lubiących świąteczne spacery w gronie najbliższych, ale też i dla osób, które lubią spędzać święta w innym niż miejsce zamieszkania, miejscu. A jak będzie kształtować się pogoda w poszczególnych regionach naszego kraju? Sprawdźmy.

 

Pogoda na Święta Wielkanocne nad morzem

 

Weekend Wielkanocny nad morzem upłynie pod znakiem opadów deszczu, który to możliwy będzie w Wielki Piątek i Wielką Sobotę. W Niedzielę i Poniedziałem Wielkanocny będziemy już mieć do czynienia z bardzo przyjemną aurą – na niebie pojawi się dużo chwil ze słońcem, co z pewnością zachęci do nadmorskich spacerów nie tylko rodziny, ale i turystów. Warto wybrać się nad morze w tym okresie przed sezonem, by wykorzystać wszystko to, co ma w sobie najcenniejsze. Prognozowana temperatura nad morzem w Święta Wielkanocne wyniesie od 11 do maksymalnie 16 stopni Celsjusza.

 

Planujesz spędzić święta nad morzem? Wybierz swój sprawdzony nocleg:

 

Noclegi w Helu

Noclegi w Międzywodziu

Noclegi w Karwi

Noclegi w Darłowie

 

Pogoda na Święta Wielkanocne na Mazurach

 

Mazury to wyjątkowo piękny region, który szczególnie wiosną nabiera niezwykłego znaczenia, gdy wszechobecna przyroda budzi się do życia. Piękno jezior, lasy, liczne zabytki to doskonała propozycja również dla tych, którzy lubią spędzać święta poza domem. Pogoda będzie sprzyjać mazurskim wyprawom. Podobnie, jak w przypadku morza, pierwsze 2 dni upłyną pod znakiem deszczu i zachmurzenia, ale już niedziela i poniedziałek to pełnia słonecznej i przyjemnej aury z temperaturami od 11 do maksymalnie 16 stopni.

 

Wybierasz się na Mazury na Święta Wielkanocne? Już dziś zarezerwuj swój nocleg:

 

Noclegi w Ełku

Noclegi w Giżycku

Noclegi w Mikołajkach

Noclegi w Ostródzie

 

Pogoda na Święta Wielkanocne w Polsce centralnej

 

A teraz szybki rzut oka na to, co będzie się działo w centralnej części naszego kraju. Tu również pogoda nie szykuje żadnych niespodzianek i Wielkanoc upłynie w bardzo przyjemnej aurze. Temperatura o 1 stopień wyższa niż na Mazurach i nad morzem Deszcz niewykluczony w piątek. Pozostałe dni to piękne, słoneczne niebo, które z pewnością każdego wprawi w nastrój odpowiedniego świętowania Zmartwychwstania Pańskiego. Prognozuje się temperatury od 12 do maksymalnie 17 stopni Celsjusza. Tu również bez deszczu w Śmigusa-Dyngusa.

 

Poszukujesz noclegu na Święta Wielkanocne w Polsce centralnej? Sprawdź nasze propozycje:

 

Noclegi w Warszawie

Noclegi w Łodzi

Noclegi w Ciechocinku

Noclegi w Poznaniu

 

Pogoda na Święta Wielkanocne w górach

 

Góry to chyba najchętniej wybierany przez turystów region na wypoczynek podczas Świąt Wielkanocnych, ale nie tylko. Bo regiony górskie cieszą się wielką popularnością przez cały rok kalendarzowy. W ostatnich latach turyści mieli możliwość poszusować jeszcze na stokach narciarskich, ale w tym roku raczej nie będzie to możliwe, ze względu na późną datę świąt, jak i dodatnie temperatury, z którymi mamy do czynienia niemal od połowy lutego. Pozostaje korzystanie z innych uroków gór. Spacery szlakiem górskim również wskazane. A aura będzie wyjątkowo przyjemna. Co prawda, mogą przydarzyć się opady deszczu, jednak pojawią się również chwile ze słońcem, a temperatury typowo wiosenne. Sprawdźmy szczegóły.

 

Poszukujesz ofert specjalnych na Wielkanoc. Sprawdź konieczie: Oferty specjalne na Święta Wielkanocne 2019

 

Pogoda na Święta Wielkanocne w Tatrach

 

Zima odeszła na dobre, choć w kwietniu, a  nawet i w maju w wyższych partiach gór mogą się jeszcze przydarzyć opady śniegu. Nie zmienia to jednak faktu, że zapowiada się typowo wiosenna aura na Święta Wielkanocne. Nie będzie może tak wyjątkowo ciepło, jak w pozostałych regionach, bo w Tatrach meteorolodzy prognozują temperatury od 7 do maksymalnie 12 stopni Celsjusza. Deszcz możliwy w piątek i sobotę. Kolejne dni pogodne, z dużą ilością słońca.

 

Jeżeli wybierasz się na święta w Tatry, to już dziś zarezerwuj swój nocleg:

 

Noclegi w Zakopanem

Noclegi w Gliczarowie Górnym

Noclegi w Jurgowie

Noclegi w Witowie

 

Pogoda na Świeta Wielkanocne w Pieninach

 

Pieniny, mimo bliskości Tatr, zaskoczą każdego zupełnie inną pogodą. Będzie zdecydowanie cieplej niż w Tatrach, jednak można się spodziewać wszystkiego po trochu. Prognozuje się wystąpienie opadów deszczu, możliwe również burze oraz chwile ze słońcem. Słupki rtęci w okresie Wielnocnym pokażą od 11 do maksymalnie 17 stopni. Warto wyruszyć w Pieniny o tak pięknej porze roku, jak wiosna.

 

A może by tak wyruszyć w Pieniny? Już dziś znajdź swój nocleg:

 

Noclegi w Szczawnicy

Noclegi w Łapszach Niżnych

Noclegi w Krościenku nad Dunajcem

Noclegi w Czorsztynie

 

Pogoda na Święta Wielkanocne w Bieszczadach

 

Bieszczady to cud natury, niezależnie od pory roku. Piękna, bieszczadzka przyroda robi szczególne wrażenie na turystach również wiosną. A jeśli do tego dodamy przyjemną, słoneczną aurę, to otrzymujemy wyjątkowe miejsce na spędzenie Świąt Wielkanocnych. Świąteczny weekend zapowiada się bardzo optymistycznie. Może, co prawda, przydarzyć się deszcz i burze, jednak nie będzie to miało większego wpływu na świętowanie. Termometry w okresie świąt pokażą od 9 do maksymalnie 15 stopni Celsjusza.

 

Rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady? Najpierw znajdź nocleg dopasowany do Twoich potrzeb:

 

Noclegi w Wetlinie

Noclegi w Lutowiskach

Noclegi w Ustrzykach Dolnych

Noclegi w Polańczyku

 

Pogoda na Święta Wielkanocne w Karkonoszach

 

Województwo dolnośląskie to prawdziwa perła i chętnie odwiedzany region przez turystów o każdej porze roku. Również w Święta Wielkanocne cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Karkonosze od lat znajdują się w czołówce odwiedzanych regionów górskich. Święta Wielkanocne pod względem aury nie zapowiadają się zbyt optymistycznie, przynajmniej w piątek i sobotę, kiedy to pojawi się deszcz, a w wyższych partiach gór również śnieg. Niedziela i poniedziałek nieco lepsze, ale stosunkowo chłodno. Prognozowane wartości temperatur na weekend wielkanocny będą osiągać od 5 do maksymalnie 10 stopni Celsjusza. Będzie to więc najchłodniejszy region górski na Wielkanoc.

 

Wybierasz się w Karkonosze? Sprawdź oferty noclegowe w popularnych miejscowościach:

 

Noclegi w Karpaczu

Noclegi w Szklarskiej Porębie

Noclegi w Jeleniej Górze

Noclegi w Piechowicach

 

Pogoda na Święta Wielkanocne w Beskidach

 

Turyści wybierający się w Beskidy mogą mieć pogodowo mieszane uczucia. Będzie ciepło, jednak przez cały weekend niewykluczone opady deszczu, a w wyższych partiach gór również śniegu. Wartości temperatur to minimalnie 11 stopni, a maksymalnie 15. Specyficzna aura nie powinna jednak stanowić większego problemu, jeśli miło chce się spędzić czas podczas wypoczynku w Beskidach.

 

Planujesz wyjazd w Beskidy? Zarezerwuj swój nocleg:

 

Noclegi w Wiśle

Noclegi w Szczyrku

Noclegi w Zawoi

Noclegi w Żywcu

 

Jak widać, Wielkanoc w większej części kraju upłynie pod znakiem pięknej, wiosennej pogody. Warto więc odpowiednio wykorzystać ten czas, wspólnie spędzając go z rodziną i najbliższymi osobami.

 

Źródło informacji pogodowych: accuweather.com

 

fot. Couleur (Pixabay.com, CC0)

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również