Zobacz, co wpływa na kolejność prezentowanych obiektów. Sprawdź.

Noclegi w okolicy Lutowiska:

Skorzystaj z filtrów , aby lepiej dopasować wyniki wyszukiwania do Twoich potrzeb.

Lutowiska

Hasło „rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady” jest aktualne niemalże przez cały rok. Każdego miesiąca panują tu wspaniałe warunki do uprawiania turystyki. Klimat sprzyja, widoki malownicze, a i w miejscowościach jest co robić. Lutowiska to jedna z nich. To wieś położona w województwie podkarpackim, w powiecie bieszczadzkim, w gminie Lutowiska. Leży nad potokiem Smolnik, na styku pasm Ostre i Otryt przy drodzew wojewódzkiej nr 896. Stanowi siedzibę sołectwa, w którego skład wchodzą również miejscowości Smolnik, Żurawin i obszar nieistniejącej już wsi Krywka. Po co więc jeździmy do Lutowisk? Przede wszystkim by wypocząć w Bieszczadach, cieszyć się urlopem i miło spędzić czas. Naprawdę warto!

Lutowiska to idealne miejsce na wyjazd o każdej porze roku

Bieszczady są tym regionem, w którym sezon trwa praktycznie przez cały rok. Od wiosny do jesieni przyjeżdżają tu miłośnicy wędrówek po górach, natomiast zimą – wielbiciele białego szaleństwa na stokach. Podobnie jest z Lutowiskami – tu sezon turystyczny trwa w najlepsze, niezależnie od miesiąca. Warto również podkreślić, że miejscowość ma niezwykłą i bogatą historię, która toczy się tu aż od X wieku.


Miejscowość położona jest na trasie Wielkiej Pętli Bieszczadzkiej, którą każdy turysta powinien przejechać, jeśli tylko wypoczywa w Bieszczadach. Podkreślić należy również znaczenie tej miejscowości – Lutowiska zostały zlokalizowane w dość istotnym miejscu, bo to właśnie tu przecinały się niegdyś szlaki handlowe z Sanoka na przełęcz Tucholską, a dalej być może nawet do Siedmiogrodu.

Lutowiska, co warto zobaczyć?

W Lutowiskach możemy znaleźć wiele wyjątkowych miejsc, wpisanych m.in. do rejestru zabytków. Są to m.in. kościół pw. św. Stanisława Biskupa o charakterze neogotyckim, stary cmentarz katolicki, służący katolikom obu obrządków między XVIII a XX wiekiem oraz drewniana willa sprzed I wojny światowej. Pozostałe zabytki, o których warto wspomnieć, to nieistniejące miejsca, po których można znaleźć jedynie pozostałości. Były to: cerkiew św. Michała Archanioła, synagoga kahalna.


Zauważalne są tu również wpływy żydowskie w tej miejscowości. Jedną z dwóch zachowanych po nich pamiątek jest kirkut, znajdujący się zaledwie 400 m od głównej ulicy. Te i inne zabytki można zobaczyć na trzynastokilometrowej trasie ekomuzeum „Trzy Kultury”.

Co i gdzie zjeść w Lutowiskach?

W Bieszczadach jest wiele miejsc na kulinarnej mapie, w których możemy dobrze zjeść. Króluje tu przede wszystkim kuchnia bojkowska i łemkowska, których potrawy są słynne na cały kraj. Przykładowe dania kuchni bojkowskiej, to m.in. żur z mąki owsianej, zacierka na soku z kwaszonej kapusty, maczanka, kulesza, gołąbki z ziemniakami, pierogi z mąki razowej z nadzieniem z kapusty, czy też pierogi z kaszą. Znajdziemy tu również tradycyjne dania kuchni polskiej, czy międzynarodowej. Pewne jest to, że w miejscowości występuje pełna różnorodność, przez co każdy powinien znaleźć tu coś dla siebie.


W miejscowości znajdują się 3 warte polecenia restauracje. Zlokalizowane są blisko głównej trasy, dlatego nie powinniśmy mieć problemu z ich znalezieniem. Ceny dań rozpoczynają się tu od 20 zł.

Noclegi w Lutowiskach

Najchętniej wybieranymi kategoriami noclegów w Lutowiskach są agroturystyka, kwatery i pokoje oraz apartamenty. Największej liczby turystów, co zrozumiałe, możemy spodziewać się w sezonie wiosenno-letnim, kiedy to w miejscowości dzieje się najwięcej. Same Lutowiska mają bardzo bogatą ofertę noclegów. Znalezienie oferty na każdą kieszeń, nie powinno stanowić problemu. W przypadku poszukiwania wolnych miejsc w Lutowiskach liczy się nie tylko atrakcyjna cena, ale również lokalizacja i opinie innych gości, którzy polecają lub nie dane miejsce.

Cena za nocleg w Lutowiskach

Średnia cena za nocleg w Lutowiskach wynosi 66 zł. Wszystko tak naprawdę uzależnione jest od standardu obiektu i jego lokalizacji – wiadomo, że im bliżej atrakcyjnych turystycznie miejsc, tym drożej. Największym zainteresowaniem w Lutowiskach cieszą się apartamenty, których koszt rozpoczyna się tu od 50 zł od osoby za dobę.


W Lutowiskach w przypadku niektórych obiektów noclegowych, może mieć zastosowanie tzw. cennik weekendowy. Warto jednak podkreślić, że ceny noclegów ustalane są indywidualnie przez właścicieli obiektów noclegowych. Według wyliczeń portalu Nocowanie.pl, ceny noclegów w weekend utrzymują się na podobnym poziomie, co w dni powszednie.

Najczęściej wybierane udogodnienia w Lutowiskach

Turyści, poszukujący noclegu w Lutowiskach, najczęściej pytają o dostępność łazienki, parkingu, telewizji i internetu. Szczególne znaczenie odgrywa parking, gdyż Lutowiska są popularną miejscowością, w której ze znalezieniem miejsca może być trudno. Jednak bez obaw – tego typu udogodnienie znajduje się praktycznie przy każdym obiekcie noclegowym. Podobnie wygląda sytuacja z łazienkami, telewizją, czy internetem, które stanowią standard oferty praktycznie każdego obiektu, który wybierzemy na swój urlop.

Często zadawane pytania dotyczące noclegów w Lutowiskach

Ile kosztuje nocleg w Lutowiskach?
Cena za nocleg w Lutowiskach zależy od kategorii wybranego obiektu oraz jego lokalizacji. Najkorzystniej jest zatrzymać się w obiekcie z kategorii agroturystyka Lutowiska, wtedy koszt noclegu może wynieść od 90 zł. Średnia cena noclegu w Lutowiskach wynosi 214 zł.
Czy ceny noclegów w Lutowiskach w weekend różnią się od tych w dni powszednie?
Ceny noclegów ustalają indywidualnie właściciele obiektów, dlatego niektórzy mogą mieć wyższy cennik weekendowy. Według wyliczeń Nocowanie.pl ceny noclegów w weekend są droższe o 13% od cen w dzień powszedni.
Jak znaleźć najtańszy nocleg w Lutowiskach?
Wystarczy odpowiednio ustawić opcję filtrowania, wybierając w lewej kolumnie, znajdującej się przy wynikach wyszukiwania, opcję „Cena za usługę”. Inna możliwość to kliknięcie ikonki „Tanie noclegi Lutowiska”, widocznej bezpośrednio nad wynikami wyszukiwania. Obecnie najtańsze noclegi w Lutowiskach zaczynają się od kwoty 90.
Jakie obiekty noclegowe są najpopularniejsze w Lutowiskach?
Turyści najczęściej pytają o noclegi w obiektach z kategorii: agroturystyka, domki. Liczy się nie tylko atrakcyjna cena, ale również lokalizacja i opinie innych gości, którzy rekomendują bądź nie dane miejsce.
Które obiekty noclegowe w Lutowiskach mają najlepsze opinie?
Obiekty z najlepszymi opiniami możemy znaleźć klikając na zakładkę „Lutowiska opinie”, a wyniki wyszukiwania posortują się tak, by obiekty z najlepszymi ocenami były najwyżej. Obecnie najlepiej oceniane obiekty w Lutowiskach to: Przystanek Sękowiec, Dom Olimpijczyka, Bystre 2 Astroturystyka Bieszczady.
Które noclegi w Lutowiskach są polecane dla rodzin?
Wiele rodzin zatrzymujących się w Lutowiskach poleca Przystanek Sękowiec, Dom Olimpijczyka, u Beatki.
Które noclegi w Lutowiskach są polecane dla par?
Te noclegi są wysoko cenione przez pary: Przystanek Sękowiec, Dom Olimpijczyka, Bystre 2 Astroturystyka Bieszczady.

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!