Pogoda nad morzem w czerwcu 2018

Jaka będzie pogoda w czerwcu nad morzem? Od odpowiedzi na to pytanie wielu Polaków może uzależniać swoje plany na początek wakacji. Przygotowaliśmy więc prognozę dla wybrzeża Bałtyku.

Pogoda nad morzem w czerwcu

 

Kilka deszczowych dni


Na początku czerwca nad morzem lepiej nie spodziewać się ciepłej, letniej pogody. Bardzo prawdopodobne w tym czasie są za to zachmurzenia i przelotne opady deszczu. W pierwszych dniach czerwca mocniej popada w zachodniej części wybrzeża, później deszczowe chmury będą przesuwać się na wschód i około 5 czerwca dotrą w okolice Trójmiasta. Temperatury także nie będą zbyt wysokie – termometry wskażą maksymalnie 19 stopni, słupki rtęci przekroczą 20 kresek jedynie w Gdańsku oraz sąsiadujących z nim miastach.

 

Ciepło, coraz cieplej


Chociaż w pierwszym tygodniu czerwca pogoda zapowiada się na jeszcze trochę niepewną, to kolejne dni przyniosą większą stabilizację. Synoptycy prognozują słońce i bardzo przyjemne temperatury na poziomie 20-23 stopni Celsjusza. Takiej aury można oczekiwać zwłaszcza w drugiej połowie miesiąca. Mimo znacznej poprawy pogody trzeba się przygotować na burze z piorunami, które nad morzem zapowiadane są na ostatni tydzień czerwca.

 

Planujesz czerwcowy wypoczynek nad morzem? Zobacz oferty noclegów w nadmorskich kurortach, wejdź:

Noclegi w Karwi
Noclegi w Krynicy Morskiej
Noclegi w Międzyzdrojach
Noclegi w Pucku
Noclegi w Ustce
Noclegi we Władysławowie

 

Pierwszy dzień lata


Czerwiec to jeden z naszych ulubionych miesięcy – w końcu zaczyna się lato i wakacje! Pierwszy dzień kalendarzowego lata zawsze przypada na 22 czerwca. Pogoda nad morzem pozwoli w pełni cieszyć się nadejściem nowej pory roku. Według długoterminowej prognozy pierwszy dzień lata będzie bardzo słoneczny i ciepły. Temperatury mogą się wahać od 22 stopni w Kołobrzegu, przez 20 stopni w Ustce, po 24 stopnie w Świnoujściu i Gdańsku.

Pierwszy dzień kalendarzowego lata oznacza również początek wakacji 2018. Uczniowie rozpoczną dwumiesięczny wypoczynek w naprawdę wspaniałych okolicznościach pogodowych.

 

Kąpiel w Bałtyku w czerwcu


Kąpiel w Bałtyku na początku czerwca może pasować głównie morsom. Woda w kąpieliskach raczej nie zdąży się jeszcze odpowiednio nagrzać – zwykle jej temperatura liczy około 14-15 stopni Celsjusza. Trochę lepiej sytuacja może przedstawiać się na początku wakacji. W ubiegłym roku pod koniec czerwca najcieplej było na Zalewie Wiślanym.

 

Warto pamiętać, by podczas letniego wypoczynku na nadmorskich plażach zwracać uwagę na znaki, jakie umieszczają przy kąpieliskach ratownicy WOPR. Kolorowe chorągiewki to najważniejszy sygnał decydujący o tym, że można bezpiecznie wejść do wody.

Przypominamy:

  • biała flaga – kąpielisko jest strzeżone przez ratowników, można korzystać z kąpieli;
  • czerwona flaga – bezwzględny zakaz kąpieli, np. z powodu zbyt dużego wiatru, niskiej temperatury wody (poniżej 14 stopni Celsjusza) albo ograniczonej widoczności.


Źródło informacji pogodowych: accuweather.com

Komentarze (1)

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Agataa

10 miesięcy temu
Ja spędzałam majówkę w mielnie w unitralu i trafiłam wymarzoną pogodę. Niektórzy nawet już się kąpali, ja ograniczyłam się do opalania. Pod koniec czerwca planuję powtórzyć wypad i ciągle przeglądam prognozy pogody ;) Na większości stron podają , ze będzie ciepło na szczęście :)

Zobacz również