Pogoda nad morzem w czerwcu 2019

Już niedługo rozpoczynamy wakacje, a jednym z najpopularniejszych w tym czasie kierunków jest wybrzeże Bałtyku. Jaka będzie pogoda nad morzem w czerwcu? Czy warto wybrać się tam na początku lata? Postaramy się odpowiedzieć na te pytania.

Słoneczny początek miesiąca


W pierwszym tygodniu czerwca w całym pasie wybrzeża będzie bardzo słonecznie. Tylko czasami na niebie pojawią się nieduże zachmurzenia, ale w tej chwili synoptycy nie przewidują opadów. Poza tym w dobry nastrój wprawią nas także temperatury, które mają oscylować pomiędzy 20 a 23 stopniami Celsjusza. Taka aura sprzyja wszelkim planom urlopowym, a do tego początek czerwca to ostatnia szansa, by nacieszyć się urokiem nadmorskich kurortów jeszcze przed pełnią sezonu turystycznego!


Gdzie warto pojechać w czerwcu? Zobacz noclegi w nadmorskich kurortach, wejdź:
Noclegi w Darłowie

Noclegi w Grzybowie
Noclegi w Krynicy Morskiej
Noclegi w Jantarze
Noclegi w Pucku
Noclegi we Władysławowie

 

Nadejdą opady


Chociaż początek czerwca będzie przepiękny, to trzeba nastawić się na lekką zmianę pogody. W drugim tygodniu miesiąca – od około 7 czerwca – zaczną pojawiać się na większe zachmurzenia oraz przelotne opady deszczu, a niewykluczone że także burze. Na szczęście słońce również ma szansę się przebić i czeka nas pogoda w kratkę. Jest i druga dobra wiadomość – według obecnych informacji udostępnionych przez synoptyków, nie grozi nam ochłodzenie. Nawet podczas deszczowych dni temperatury będą oscylować wokół 20 stopni Celsjusza.

 

Długi weekend czerwcowy będzie ciepły...


Długi weekend czerwcowy jak zwykle związany jest z obchodami święta Bożego Ciała. W tym roku przypada ono 20 czerwca, stąd całkiem zrozumiałe oczekiwania dotyczące pogody. Nad morzem dzień ten będzie słoneczny i ciepły, z temperaturami sięgającymi 22 stopni Celsjusza. Później aura nad morzem również nas nie zawiedzie – na niebie zobaczymy sporo słońca, a słupki rtęci uplasują się na poziomie 20-23 kresek.

 

Jeżeli planujesz spędzić długi weekend nad polskim morzem, sprawdź ofery przygotowane przez obiekty noclegowe w regionie, wejdź: Długi weekend czerwcowy nad morzem

 

...początek wakacji również!


W tym roku wakacje rozpoczynają się 21 czerwca, można zatem planować wyjazdy nad morze – pogoda nie powinna pokrzyżować zamierzeń. Pod koniec miesiąca nad Bałtykiem termometry wskażą od 20 do 23 stopni Celsjusza. Oprócz tego przez większość czasu będzie słonecznie, a jedyny wyjątek stanowić mają dni od 25 do 27 czerwca. Na całym wybrzeżu pojawią wtedy się opady deszczu, a w okolicach Trójmiasta także burze. Jednak załamanie pogody będzie krótkie, więc nie powinno popsuć naszych urlopów.

Źródło informacji pogodowych: AccuWeather.com

 

fot. rawpixel.com / Pexels.com CC0

Komentarze (1)

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Monika

7 dni temu
Wybieram się nad morze, do mielna na długi weekend czerwcowy. Przezornie wziełam hotel z salą zabaw dla dzieci i krytym basenem (zwyklym i solankowym!) zeby w razie W nie było sytuacji, ze bedzie padac a my zostaniemy znudzeni w pokoju. ale widze ze atrakcje naszego hotelu beda jednak konkurowac z plażą i piękną pogodą :)

Zobacz również