Pogoda w górach w lutym 2019

Styczeń w górach upływa pod znakiem intensywnych opadów śniegu. Miejscami jest jak w bajce, ale z drugiej strony czyhają również niebezpieczeństwa w postaci zagrożeń lawinowych, niektóre szlaki górskie zostały zamknięte do odwołania. Narciarze mają prawdziwy raj. Na stokach warunki idealne! A jaki będzie luty? Również śnieżny i mroźny! Na podstawie przewidywań synoptyków przygotowaliśmy prognozę pogody w górach w lutym 2019 roku.

Luty to miesiąc, w którym większość dzieci aktywnie spędza czas, wypoczywając podczas ferii zimowych. Największym zainteresowaniem cieszą się właśnie góry i wszelkie atrakcje z nimi związane. Zobaczyć góry zimą to wręcz obowiązek, dlatego właściciele obiektów noclegowych, jak i osoby oferujące wszelakie usługi muszą zadbać o każdy szczegół.

 

Dużą popularnością cieszy się niemal każdy region górski, ale najbardziej oblegane są Tatry. W każdej miejscowości panują idealne warunki narciarskie, więc śmiało można poszusować na nartach lub pozjeżdżać na snowboardzie.

 

Luty bez wątpienia będzie sprzyjał zimowemu szaleństwu. Przez cały miesiąc i nawet do początku marca, można spodziewać się opadów śniegu i mrozów w okolicach -3 stopni Celsjusza. Dla osób oczekujących wiosny nie jest to niestety dobra wiadomość, ale uspokajamy – już niedługo zrobi się cieplej. Sprawdźmy więc, jak będzie kształtować się pogoda w poszczególnych regionach górskich.

 

Pogoda w Tatrach w lutym 2019

 

Wypoczynek w Tatrach to popularny kierunek podróży wśród turystów i to niezależnie od pory roku. Luty będzie sprzyjał aktywności w pięknej, zimowej atmosferze. Do tego wszystkiego oscypek z żurawiną i grzane wino na Krupówkach. Dlaczego więc nie skorzystać z bogatej oferty, jaką są w stanie zaoferować obiekty znajdujące się w Tatrach. Początek lutego będzie się charakteryzował dość zmienną temperaturą – początkowo mróz, jednak około 10 lutego można się spodziewać również dodatnich wartości temperatur na poziomie 2-3 stopni Celsjusza. Śniegu będzie pod dostatkiem, w związku z czym turyści mogą być spokojni. Sytuacja pogodowa ustabilizuje się dopiero około połowy miesiąca, kiedy to słupki rtęci będą wskazywać wartości na poziomie -2 i -3 stopni. Pojawią się również opady śniegu. Cieplej zrobi się dopiero pod koniec miesiąca, kiedy to ponownie prognozowane są temperatury na poziomie 2 i 3 stopni Celsjusza. Możliwy również deszcz, jednak nie powinien on znacząco utrudniać zimowego szaleństwa podczas ferii zimowych.

 

Zimowy wypoczynek w Tatrach to bardzo trafiony pomysł! Już dziś zdecyduj się na nocleg w popularnej miejscowości regionu:

 

Noclegi w Zakopanem

Noclegi w Poroninie

Noclegi w Białym Dunajcu

Noclegi w Jurgowie

Noclegi w Bukowinie Tatrzańskiej

 

Pogoda w Bieszczadach w lutym 2019

 

Bieszczady cieszą się nieustającą popularnością również w sezonie zimowym. Warunki do wędrówek po górach co prawda są wyjątkowo trudne, jednak sama okolica, jak i dostępne wyciągi narciarskie gwarantują miłe spędzenie czasu. Luty w Bieszczadach bez niespodzianek. Podobnie, jak w pozostałych regionach, należy się spodziewać typowo mroźnej i śnieżnej pogody. Temperatury będą osiągać wartości na poziomie -4 i -5 stopni niemal przez cały miesiąc. Krótki epizod z dodatnimi temperaturami pojawi się jedynie około 10 lutego i pod koniec miesiąca. Nie wpłynie to jednak w znaczącym stopniu na diametralną zmianę warunków pogodowych. Warunki na stokach – idealne!

 

Narty w Bieszczadach to gwarancja udanego, zimowego szaleństwa! Już dziś zarezerwuj swój nocleg:

 

Noclegi w Cisnej

Noclegi w Ustrzykach Dolnych

Noclegi w Komańczy

Noclegi w Dwerniku

 

Pogoda w Pieninach w lutym 2019

 

Pieniny to również popularny kierunek wypoczynku wśród turystów w okresie ferii zimowych. Może nie jest tak bardzo oblężony, jak pozostałe regiony, ale dzięki temu staje się miejscem niezwykle wyjątkowym. Szczawnica, czy Krościenko nad Dunajcem w okresie ferii cieszą się niezwykłym zainteresowaniem. Są ku temu powody, ponieważ panują tu idealne warunki do uprawiania sportów zimowych, jak i do samego wypoczynku.

 

Luty w porównaniu do pozostałych regionów górskich, będzie się charakteryzował nieco inną aurą. Będą co prawda opady śniegu, ale będzie też odrobinę cieplej. Początek miesiąca co prawda mroźny z temperaturą w okolicach -2 stopni Celsjusza. Jednak przez pierwszą połowę miesiąca słupki rtęci będą pokazywać wartości nawet do 5 stopni Celsjusza. Kolejne dni to swoista huśtawka temperatur i możliwe opady śniegu, jak i deszczu ze śniegiem. Na drogach może być ślisko, dlatego warto jest zachować ostrożność. Koniec lutego to powrót dodatnich wartości temperatur na poziomie 5 – 6 stopni Celsjusza.

 

Sprawdź dostępne noclegi w Pieninach:

 

Noclegi w Łapszach Niżnych

Noclegi w Grywałdzie

Noclegi w Jaworkach

Noclegi w Sromowcach Niżnych

 

Noclegi w Karkonoszach w lutym 2019

 

Sezon narciarski w Karpaczu i Szklarskiej Poręby rozkręcił się na dobre. Stoki przeżywają prawdziwe oblężenie. Nie brakuje też śmiałków, którzy wyruszają w zimową wyprawę na Śnieżkę. Radzimy w takich sytuacjach zachować szczególną ostrożność, ponieważ góry zimą mogą okazać się naprawdę bardzo niebezpieczne.

A jak będzie z pogodą? Luty przyniesie kolejną porcję świeżego, białego puchu i to niemal przez cały miesiąc. Temperatury zmienne – w dzień lekki mróz około - 4 stopni Celsjusza, zaś w nocy wartości słupków rtęci będą spadać do około -7 stopni Celsjusza. Będą też chwile nieznacznego ocieplenie do około 2 kresek powyżej 0. Koniec miesiąca to wzrost temperatur do około 3 stopni Celsjusza i możliwe opady deszczu. Schyłek zimy? Bardzo możliwe, jednak marzec potrafi również zaskoczyć.

 

Wybierasz się w Karkonosze? Znajdź sprawdzony nocleg, dostosowany do Twoich potrzeb:

 

Noclegi w Kowarach

Noclegi w Jeleniej Górze

Noclegi w Bolkowie

Noclegi w Mysłakowicach

 

Noclegi w Beskidach w lutym 2019

 

Beskidy w zimowej scenerii to wyjątkowy region dla każdego. Nikt nie pownien tu narzekać, gdyż atrakcji jest co niemiara. Pogoda zimowa, którą przyniesie luty, stanowi uzupełnienie całości. Beskidy, podobnie jak Pieniny, będą się charakteryzować nieco lepszą aurą, z dodatnimi temperaturami w granicach 5 stopni Celsjusza. Pojawią się oczywiście opady śniegu. Warunki narciarskie – znakomite. Koniec lutego to stopniowe ocieplenie, jak i opady deszczu – ponownie możliwe temperatury nawet w okolicach 5 stopni Celsjusza.

 

Zimowy trip w Beskidy to zawsze dobry pomysł. Sprawdź noclegi w popularnych miejscowościach regionu:

 

Noclegi w Wiśle

Noclegi w Węgierskiej Górce

Noclegi w Ustroniu

Noclegi w Żywcu

 

Jak widać, zima nie odpuszcza. Pogoda w lutym w górach to mnóstwo śniegu, przyjemna temperatura i z pewnością niezapomniane wrażenia.

 

Źródło informacji pogodowych: accuweather.com

 

fot. Pexels (Pexels.com, CC0)

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również