Ustronne miejsca na weekend w Górach Opawskich

Ustronne miejsca na weekend w Górach Opawskich

Góry Opawskie to atrakcyjny region stanowiący część pasma górskiego Jesioników w Sudetach Wschodnich położony na terenie Polski oraz Czech. Miejsce to oferuje turystom ciszę, spokój, ciekawe widoki, liczne atrakcje oraz przede wszystkim możliwość długich spokojnych wędrówek. To także świetna baza wypadowa do odkrywania pozostałych pasm Sudetów oraz najbliższego regionu bogatego w ciekawe zakątki! Jeżeli liczycie na udane wakacje z dala od ludzi, sprawdźcie ustronne miejsca na weekend w Górach Opawskich!

Okolica stanowi atrakcyjną propozycję przede wszystkim dla osób, które chcą wyruszyć w góry, nie narażając się na kontakt z turystycznym zgiełkiem oraz tłumami na szlakach górskich. Góry Opawskie są zakątkiem nieodkrytym oraz pełnym ciekawych miejsc, a co najważniejsze jest tu spokojnie. Spotkamy tu znacznie mniej turystów niż w innych popularnych górskich regionach. Jeżeli chcecie lepiej poznać okolicę oraz wyruszyć na cudowne górskie wycieczki sprawdźcie najlepsze ustronne miejsca na weekend w Górach Opawskich!


Jarnołtówek


Jarnołtówek to urokliwa i spokojna wieś położona w dolinie Złotego Potoku. Miejscowość oferuje atrakcyjne warunki dla osób, które pragną spędzić aktywnie czas w Górach Opawskich. Urokliwy Jarnołtówek zachęca przede wszystkim do wycieczek pieszych, rowerowych oraz górskich. Wolny czas warto poświęcić na wyprawę w góry oraz spacery po dolinie. Na szczególną uwagę zasługuje odcinek rzeki znajdujący się między Jarnołtówkiem a miejscowością Pokrzywna – jest to bowiem jeden z najpiękniejszych przełomów rzecznych nie tylko w okolicy, ale w całym kraju! Punktem obowiązkowym weekendu w Jarnołtówku jest oczywiście zdobycie Biskupiej Kopy – najwyższego okolicznego szczytu wznoszącego się na wysokość 890 m n.p.m. Dotrzemy na niego, podążając żółtym szlakiem prowadzącym na Bukową Górę, a później do schroniska “Pod Biskupią Kopą”, będącego jedynym schroniskiem w Górach Opawskich. Podczas podróży warto rozejrzeć się za tzw. Jaśkowym Głazem, przy którym stoi drewniana rzeźba przedstawiająca skrzata Ludosza. Ciekawym miejscem jest także wieża widokowa z 1898 roku, z której będziemy mogli zobaczyć Wrocław, Śnieżkę, Beskidy, a przy ładnej pogodzie nawet Tatry!


W wolnej chwili warto udać się na spacer po samej miejscowości. Znajdziemy tu bowiem kilka ciekawych zabytków. Wśród nich warto wymienić między innymi XIX-wieczny zespół dworski, który został wzniesiony na miejscu dawnego dworu obronnego z XVI wieku. Pamiątką po dawnej budowli jest fosa oraz fragmenty murów.


W Jarnołtówku czekają na nas atrakcyjne miejsca noclegowe w gospodarstwach agroturystycznych, domach wakacyjnych oraz domkach. Wiele z obiektów noclegowych w Jarnołtówku oferuje wypoczynek w ustronnych miejscach oraz spokojnej okolicy. Cisza, spokój i ciekawe szlaki turystyczne stanowią świetne warunki do weekendowego wypoczynku!


Atrakcyjne noclegi w Jarnołtówku:


Domek z bali

Domek z bali

Jarnołtówek, ul. Jarnołtówek

Domki


Sprawdź także inne atrakcyjne noclegi w Jarnołtówku i okolicy


Zobacz także: Nieodkryte szlaki w Górach Opawskich. Gdzie warto się wybrać?


Głuchołazy


Głuchołazy to spokojne miasto położone na styku Gór Opawskich, Przedgórza Paczkowskiego i Płaskowyżu Głubczyckiego, nad rzeką Białą Głuchołaską i nad potokiem Starynka. Miejsce to zagwarantuje nam cichy i spokojny wypoczynek w górach, a także szeroki uśmiech na twarzy. A wszystko dlatego, że Głuchołazy są Miastem Orderu Uśmiechu – słynnego międzynarodowego odznaczenia przyznawanego za działanie przynoszące dzieciom radość. Miasto otrzymało ten tytuł z okazji obchodów 50. urodzin nagrody. Zostało ono wybrane przede wszystkim dlatego, że to tutaj mieszkała Ewa Chrobak, która w wieku 9 lat namalowała słynne uśmiechnięte słonko. W miejscowości tej znajdziemy ciekawe zabytki, życzliwych ludzi oraz piękne widoki. Nasz czas wolny w miejscowości możemy poświęcić przede wszystkim na wyprawy atrakcyjnymi trasami spacerowymi. W międzyczasie warto rozejrzeć się za ciekawymi miejscami i zabytkami znajdującymi się w okolicy. Wśród zabytków miasta warto wymienić urokliwy rynek, układ urbanistyczny z XIII wieku, kościół św. Wawrzyńca z 1250 roku, kościół św. Rocha z 1350 roku, fragmenty murów obronnych, dawny Dom Zdrojowy, zabytkowe domy oraz wieżę Bramy Głównej z XIV wieku. Natomiast na okolicznej Parkowej Górze, zwanej często Górą Chrobrego, znajdziemy zabytkową i klimatyczną kapliczkę św. Anny wzniesioną w 1908 roku.


W Głuchołazach czekają na nas komfortowe noclegi w gospodarstwach agroturystycznych, domkach czy pensjonatach. Zajdziemy w nich ciszę i spokoju, a dzięki nim odpoczniemy w cichym i ustronnym miejscu w malowniczych górach!


Atrakcyjne miejsca noclegowe w Głuchołazach: 


Gościniec Agrozajazd

Gościniec Agrozajazd

Głuchołazy, ul. Oś. Pionierów

Agroturystyka 8.4
Pensjonat Iwona

Pensjonat Iwona

Głuchołazy, ul. aleja Jana Pawła II

Pensjonaty


Sprawdź także inne atrakcyjne noclegi w oklicy


Głębinów 


Glębinów to cicha, spokojna i atrakcyjnie położona wieś znajdująca się niedaleko Nysy (6 kilometrów), nad Jeziorem Nyskim. Miejscowość ta dzięki swojej lokalizacji zapewnia turystom bardzo ciekawy wypoczynek. Nasz czas wolny będziemy mogli spędzić przede wszystkim nad okolicznym jeziorem. Czeka tu na nas czysta woda, piaszczyste plaże oraz strzeżone kąpieliska, które gwarantują świetne warunki do spokojnego wypoczynku nad wodą. Dodatkową zaletą jeziora są piękne widoki na pobliskie Góry Opawskie, Złote oraz Bardzkie. W wolnej chwili możemy udać się na wycieczkę rowerową po okolicy lub na spacer po miejscowości. Najciekawszym obiektem znajdującym się w Głębinowie jest kościół św. Urbana, którego początki sięgają 1842 roku. Świątynia wzniesiona z czerwonej cegły jest prawdziwą ozdobą miasteczka. Interesującym urozmaiceniem naszego weekendu może być także szybki wypad do pobliskiej Nysy, w której czeka kilka interesujących zabytków: Twierdza Nysa, Fort Wodny na Nysie, gotycki kościół św. Jakuba i św. Agnieszki, barokowy kościół św. Piotra i Pawła oraz pozostałości murów obronnych z wieżami. W każdej chwili możemy zdecydować się na wycieczkę w niedalekie góry. 


Atrakcyjne noclegi w Głębinowie: 


Ośrodek Wodnik

Ośrodek Wodnik

Głębinów, ul. Głębinów

Domki 8.2
Koniczynka

Koniczynka

Nysa, ul. Głębinów

Kwatery i pokoje 10.0


Zobacz także inne atrakcyjne miejsca noclegowe w okolicy


Planujesz weekend w górach? Zobacz także: 


Komentarze

Zobacz również