Jarnołtówek - noclegi (34 noclegi w Jarnołtówku)

Noclegi u Agnieszki

Noclegi u Agnieszki

Jarnołtówek
9.8
Rewelacyjny!
od 40
/usługę
Agroturystyka Oberówka

Agroturystyka Oberówka

Jarnołtówek
9.6
Rewelacyjny!
od 45
/usługę
Domek z bali

Domek z bali

Jarnołtówek
10
Rewelacyjny!
od 100
/usługę
Noclegi U Ewy

Noclegi U Ewy

Jarnołtówek
10
Rewelacyjny!
od 35
/usługę
Pokoje Gościnne Pod Sosnami

Pokoje Gościnne Pod Sosnami

Jarnołtówek
10.0
Rewelacyjny!
od 40
/usługę
Dolina Złotego Potoku

Dolina Złotego Potoku

Jarnołtówek
10
Rewelacyjny!
Domek Żabie Oczko

Domek Żabie Oczko

Jarnołtówek
9.9
Rewelacyjny!
od 60
/usługę

Noclegi w okolicy Jarnołtówka:

Pokoje gościnne Nad Złotym Potokiem

Pokoje gościnne Nad Złotym Potokiem

Jarnołtówek
1 km od Jarnołtówka
10.0
Rewelacyjny!
od 40
/usługę
Góralska Chata

Góralska Chata

2 km od Jarnołtówka
10
Rewelacyjny!
od 60
/usługę
Kompleks Hotelowy CHROBRY

Kompleks Hotelowy CHROBRY

Jarnołtówek
2 km od Jarnołtówka
od 200
/usługę
Hotel Gorzelanny

Hotel Gorzelanny

Jarnołtówek
3 km od Jarnołtówka
8.8
Bardzo dobry!
od 90
/usługę
Agroturystyka Trzy Góry

Agroturystyka Trzy Góry

3 km od Jarnołtówka
9.9
Rewelacyjny!
od 40
/usługę
Agroturystyka Pod Wierzbą

Agroturystyka Pod Wierzbą

3 km od Jarnołtówka
9.6
Rewelacyjny!
od 45
/usługę
Ośrodek Wypoczynkowy Mieszko

Ośrodek Wypoczynkowy Mieszko

3 km od Jarnołtówka
10
Rewelacyjny!
od 50
/usługę
Gościniec Agrozajazd

Gościniec Agrozajazd

Głuchołazy
5 km od Jarnołtówka
8.4
Bardzo dobry!
od 50
/usługę
Chatki u Wojtka

Chatki u Wojtka

5 km od Jarnołtówka
10
Rewelacyjny!
od 190
/usługę
Pensjonat Iwona

Pensjonat Iwona

Głuchołazy
5 km od Jarnołtówka
opinie zablokowane
Niebieski Domek Burgrabice

Niebieski Domek Burgrabice

14 km od Jarnołtówka
9.7
Rewelacyjny!
od 150
/usługę
Chalupa pod sedlem

Chalupa pod sedlem

18 km od Jarnołtówka
od 300CZK
/usługę

Skorzystaj z filtrów, aby lepiej dopasować wyniki wyszukiwania do Twoich potrzeb.

Jarnołtówek

Jarnołtówek to turystyczna wieś położona w województwie opolskim, blisko granicy z Czechami. Atutem miejscowości jest lokalizacja w Górach Opawskich, w dolinie Złotego Potoku, zapewniająca wypoczywającym tam osobom spokój, a przede wszystkim niesamowite widoki. Miejscowe krajobrazy są rzeczywiście niezwykłe, a dodając do tego urokliwe zabudowania wsi, otrzymujemy letnisko, w którym na pewno można odpocząć. Jarnołtówek został odkryty przez turystów już w latach międzywojennych, wtedy też powstały wille i liczne domy wczasowe.

Jarnołtówek – co warto zobaczyć?

We wsi zachowało się kilka zabytków, które świadczą o historii sięgającej XIII wieku. Najstarszym budynkiem w Jarnołtówku jest kościół św. Bartłomieja Apostoła – pierwsze wzmianki o świątyni pochodzą z XV wieku, później przebudowano ją w stylu barokowym. Niestety kościół został zniszczony podczas powodzi w 1903 r. i ze względu na zły stan, konstrukcję trzeba było rozebrać. Fundatorką neoromańskiego gmachu była cesarzowa Niemiec Augusta Wiktoria. Pamiątką po działaniach władczyni jest także zapora na Złotym Potoku zabezpieczająca całą okolicę. Wdzięczni mieszkańcy postawili pomnik ku czci władczyni. Ciekawym obiektem jest również XIX-wieczny zespół dworski, stojący w miejscu dawnego dworu obronnego. Jedyną pamiątkę po wcześniejszym budynku stanowi fosa oraz fragment murów.


Na trasie z Jarnołtówka na Biskupią Kopę, najwyższy szczyt Gór Opawskich, znajduje się schronisko „Pod Biskupią Kopą”. Warto je zobaczyć, tym bardziej, że to jedyne schronisko górskie znajdujące się na terenie województwa opolskiego. Pierwszy obiekt oddano do użytku w 1924 roku, ale ze względu na duży ruch turystyczny już dwa lata później konieczna była rozbudowa. Obecnie w schronisku znajduje się bufet, sala kominkowa oraz 50 miejsc noclegowych. Warto zwrócić uwagę na krawaty zawieszone na belce w sali kominkowej – zostały odcięte specjalnymi nożycami zbyt eleganckim turystom, którzy odwiedzili to miejsce. Dlaczego? Przecież „...każdy prawdziwy wie turysta, że krawat w górach to bzdura oczywista.”

Co robić w Jarnołtówku w wolnym czasie?

Wolny czas w Jarnołtówku warto poświęcić na spacery po przepięknych Górach Opawskich oraz dolinie Złotego Potoku. Szczególnie urokliwy jest odcinek rzeki pomiędzy Jarnołtówkiem a miejscowością Pokrzywna, zaliczany do najładniejszych przełomów rzecznych w kraju. Złoty potok wije się tam dnem krętej doliny, a w jego wodzie odbijają się pobliskie wzgórza. Warto zobaczyć to na własne oczy.


Koniecznie trzeba znaleźć też czas, by wejść na szczyt Biskupiej Kopy. W Jarnołtówku swój początek ma żółty szlak, który prowadzi na Bukową Górę, a później do schroniska „Pod Biskupią Kopą”. Zatrzymując się tam na odpoczynek, warto poszukać tzw. Jaśkowego Głazu, przy którym stoi rzeźba skrzata Ludosza. Wiąże się z nimi legenda, mówiąca o zamienionym w kamień poszukiwaczu złota. Przy schronisku znajduje się węzeł szlaków, czerwony prowadzi wprost na Biskupią Kopę. Przez szczyt biegnie granica polsko-czeska, znajduje się tam również wieża widokowa z 1898 r. Przy dobrej pogodzie widać stamtąd Wrocław, Śnieżkę oraz Beskidy, a bywa że i Tatry!

Wypad do Jarnołtówka to świetny pomysł o każdej porze roku

Wyjazd do Jarnołtówka może być dobrym pomysłem zarówno latem, gdy okolica zachęca do spacerów i zwiedzania, jak też zimą. Okolice Gór Opawskich są stworzone dla amatorów aktywnego wypoczynku. Gdy wzgórza pokryje śnieg, otwierane są mniejsze wyciągi – można się tam wybrać z rodziną, są bowiem doskonałe dla początkujących narciarzy. Szukając większych wyzwań warto wybrać się na czeskie stoki, Jarnołtówek stanowi znakomitą bazę wypadową! Turyści, którzy zdecydują się wypoczynek w tej okolicy na pewno nie będą zawiedzeni. Góry Opawskie są przepiękne, a dostępna tam baza noclegowa powinna spełniać wymogi osób o zróżnicowanych oczekiwaniach. Jarnołtówek oferuje również dość bogatą bazę gastronomiczną, co stanowi dobrą wiadomość dla tych, którzy na urlopie nie chcą zawracać sobie głowy gotowaniem.

Co zjeść w Jarnołtówku

W Jarnołtówku i okolicy wsi warto szukać smaków charakterystycznych dla Śląska Opolskiego. Najbardziej znanymi daniami tego regionu są zupa siemieniotka (z nasion konopi) podawana z kaszą gryczaną, wodzianka, śląskie niebo czy sałatka ziemniaczana tzw. Kartoffelsalat. Poza tym w okolicy Jarnołtówka działają łowiska i hodowle ryb, więc warto się też skusić na przykład na świeżego pstrąga, bardzo chwalonego przez gości. W miejscowości jest również pizzeria, w której podawane są także inne włoskie dania. Cena obiadu w Jarnołtówku dla jednej osoby to koszt od 20 zł.

Noclegi w Jarnołtówku

W bazie noclegowej Jarnołtówka znajdują się obiekty z takiej kategorii jak ośrodki szkoleniowe i wypoczynkowe. To propozycja dla turystów, którzy podczas urlopu chcą mieć dostęp do wszelkich wygód. W ośrodkach w Jarnołtówku znajdą między innymi pokoje z osobnymi łazienkami ze śniadaniem wliczonym w cenę noclegu. Do dyspozycji gości są tam również strefy odnowy biologicznej i duży teren rekreacyjny. Z kolei szukający bardziej kameralnej atmosfery mają do dyspozycji oferty gospodarstw agroturystycznych. W obiektach tej kategorii także oferowanych jest sporo udogodnień, np. plac zabaw dla dzieci, kominek, miejsce na grilla, ale mniejsza liczba gości gwarantuje więcej ciszy i spokoju.

Ceny noclegów w Jarnołtówku

Średnia cena noclegu w Jarnołtówku wynosi 96 zł, a jej wysokość zależy od takich czynników jak lokalizacja, oferowane udogodnienia czy kategoria obiektu. Najkorzystniej jest zatrzymać się w gospodarstwie agroturystycznym, wtedy koszt noclegu może wynieść od 70 zł. Warto również pamiętać, że w przypadku dłuższych pobytów niektórzy właściciele zgadzają się na negocjacje. Oprócz tego na ceny noclegów w Jarnołtówku może wpływać stosowanie cenników weekendowych – koszt noclegu w weekend może być 47% wyższy niż w dzień powszedni.

Najczęściej wybierane udogodnienia w Jarnołtówku

Turyści najchętniej wybierają oferty gwarantujące im osobną łazienkę – jest to szczególnie ważne w przypadku dłuższego pobytu. W miejscu zakwaterowania każdy chce się czuć swobodnie, a dzielenie z kimś obcym bardzo prywatnej przestrzeni może wprawiać w zakłopotanie. Istotną kwestię stanowi też bezpieczne pozostawienie samochodu, więc obiekty z parkingami budzą największe zainteresowanie. Podróżni wymagają także dostępu do telewizji, internetu, kuchni, a oprócz tego chcą mieć możliwość wykupienia wyżywienia.

Często zadawane pytania dotyczące noclegów w Jarnołtówku

Ile kosztuje nocleg w Jarnołtówku?
Cena za nocleg w Jarnołtówku zależy od kategorii wybranego obiektu oraz jego lokalizacji. Najkorzystniej jest zatrzymać się w obiekcie z kategorii kwatery i pokoje, wtedy koszt noclegu może wynieść od 35 zł. Średnia cena noclegu w Jarnołtówku wynosi 53 zł.
Czy ceny noclegów w Jarnołtówku w weekend różnią się od tych w dni powszednie?
Ceny noclegów ustalają indywidualnie właściciele obiektów, dlatego niektórzy mogą mieć wyższy cennik weekendowy. Według wyliczeń Nocowanie.pl ceny noclegów w weekend są droższe o 17% od cen w dzień powszedni.
Jak znaleźć najtańszy nocleg w Jarnołtówku?
Wystarczy odpowiednio ustawić opcję filtrowania, wybierając w lewej kolumnie, znajdującej się przy wynikach wyszukiwania, opcję „Cena za usługę”. Inna możliwość to kliknięcie ikonki „Tanie noclegi”, widocznej bezpośrednio nad wynikami wyszukiwania. Obecnie najtańsze noclegi w Jarnołtówku zaczynają się od kwoty 35.
Jakie obiekty noclegowe są najpopularniejsze w Jarnołtówku?
Turyści najczęściej pytają o noclegi w obiektach z kategorii: kwatery i pokoje, agroturystyka. Liczy się nie tylko atrakcyjna cena, ale również lokalizacja i opinie innych gości, którzy rekomendują bądź nie dane miejsce.
Które obiekty noclegowe w Jarnołtówku mają najlepsze opinie?
Obiekty z najlepszymi opiniami możemy znaleźć klikając na zakładkę „Opinie”, a wyniki wyszukiwania posortują się tak, by obiekty z najlepszymi ocenami były najwyżej. Obecnie najlepiej oceniane obiekty w Jarnołtówku to: Pokoje Gościnne Pod Sosnami, Domek Żabie Oczko, Noclegi u Agnieszki.
Które noclegi w Jarnołtówku są polecane dla rodzin?
Wiele rodzin zatrzymujących się w Jarnołtówku poleca Noclegi u Agnieszki, Agroturystyka Oberówka, Domek Żabie Oczko.
Które noclegi w Jarnołtówku są polecane dla par?
Te noclegi są wysoko cenione przez pary: Agroturystyka Oberówka, Noclegi u Agnieszki, Pokoje Gościnne Pod Sosnami.

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej