Zimowy city break w polskich miastach. Gdzie się wybrać?

Zimowy city break w polskich miastach. Gdzie się wybrać?

Dobrze jest raz na jakiś czas wyrwać się choć na chwilę ze swojego domu. Dlatego też tak popularnym trendem w ostatnich latach jest city break. Lubimy odkrywać piękno polskich miast o każdej porze roku, również zimą. Z myślą o turystach, którzy w najbliższych dniach i miesiącach, mają w planach taką formę wypoczynku, przygotowaliśmy kilka praktycznych podpowiedzi, które pozwolą w pełni poczuć zimowy city break w Polsce. Gdzie warto się wybrać?

Planując zimowe podróże po Polsce, najczęściej wybieramy noclegi w górach. Widać to po statystykach, gdy weźmiemy chociażby pod uwagę tegoroczne ferie zimowe w Polsce. Turyści spragnieni zimowych aktywności, wybierają przede wszystkim sporty zimowe, które można uprawiać w ośrodkach narciarskich w polskich górach. Taką formę wybierają przede wszystkim rodziny z dziećmi. A co się dzieje z pozostałymi grupami turystów? Tu zdania są podzielone, ale często praktykowanym trendem jest city break, który oznacza podróże po znanych polskich miastach. W czym tkwi jego wyjątkowość i dlaczego właśnie w taki sposób spędzamy swój wolny czas?


Zobacz również: Zima w Polsce. Gdzie się wybrać i co robić?


W jaki sposób praktykujemy zimowy city break?


Okazuje się, że podróżowanie po znanych polskich miastach to wiele wspaniałych chwil, które możemy spędzić z najbliższą osobą, w gronie rodziny lub ze znajomymi. Czas wolny wykorzystywany jest tu w podobny sposób - każdy chce zobaczyć możliwie jak najwięcej w jak najkrótszym czasie, bo najczęściej przyjeżdżamy tu na weekend. 


W przypadku większych miast, atrakcje turystyczne w Polsce to wiele niezwykłych miejsc, które ciężko zobaczyć w 2-3 dni. Ale dla chcącego, nic trudnego. To właśnie do takich celów został stworzony city break, który cieszy się zainteresowaniem nie tylko naszych krajowych turystów, ale i wśród gości z zagranicy. Najchętniej wybierają apartamenty Kraków, czy hostele Trójmiasto. To pokazuje, że turyści chcą odkrywać polską kulturę, sztukę i historię - odwiedzając muzea w Polsce, uczestnicząc w licznych spektaklach teatralnych, spacerując po klimatycznych uliczkach, czy też biorąc udział w wydarzeniach kulturalnych, które są organizowane w wielu polskich miastach.


Gdzie warto się wybrać na zimowy city break?


Wszyscy dobrze wiemy, że możliwości jest naprawdę dużo. My postanowiliśmy zaprezentować Wam te najlepsze naszym zdaniem rozwiązania, które idealnie sprawdzą się właśnie teraz, gdy masz zamiar wybrać się w wyjątkową podróż, z najbliższą ci osobą.


  • Zimowy city break we Wrocławiu


Planując swoje zimowe podróżowanie po popularnych polskich miastach, warto jest rozpocząć od stolicy Dolnego Śląska, czyli Wrocławia. To, co urzeka w przypadku tego miasta to przede wszystkim fakt, że każdy powinien tu odnaleźć dla siebie coś naprawdę wyjątkowego. Niezależnie, czy przyjeżdżasz tu z dzieckiem, czy z najbliższą osobą, to masz nieograniczone pole możliwości. Baza noclegowa Wrocławia jest bardzo dobrze rozwinięta, a turyści chętnie wybierają apartamenty Wrocław.fot. Surprising_Shots / pixabay.com, CC0

Przeczytaj koniecznie: 5 rzeczy, w których Wrocław jest lepszy od Paryża


Analizując atrakcje turystyczne we Wrocławiu, trzeba podkreślić, że do wyboru są tu miejsca na zimowy spacer - chociażby Rynek, Park Szczytnicki, czy Ostrów Tumski, atrakcje dla dzieci - Hydropolis, czy wrocławskie ZOO, wspaniałe punkty widokowe, z których można podziwiać niezwykłą panoramę Wrocławia - wystarczy tu wymienić chociażby Sky Tower, Mostek Pokutnic, czy Wieża Matematyczna Uniwersytetu Wrocławskiego. Poza tym, zimą we Wrocławiu, w okresie bożonarodzeniowym, organizowany jest tu jeden z najpiękniejszych jarmarków świątecznych w Polsce i Europie, czyli Jarmark Bożonarodzeniowy Wrocław. Czy trzeba Was bardziej zachęcać do przyjazdu do Wrocławia?


Zaplanuj swój pobyt i sprawdź noclegi we Wrocławiu:

  • Zimowo-piernikowy wyjazd do Torunia


Z jakim słodkim przysmakiem najbardziej kojarzy się zima? To bez wątpienia piernik. A skoro piernik, to warto wziąć pod uwagę kwatery i pokoje Toruń. Miasto to słynie z wyjątkowego i niepowtarzalnego klimatu, w którym królują pierniki oraz astronomia. Miasto Mikołaja Kopernika zachwyca na każdym kroku.fot. Mateusz_foto / pixabay.com, CC0

Sprawdź: Toruń na weekend - co warto zobaczyć?


Atrakcje turystyczne w Toruniu to przede wszystkim Stare Miasto, na którym zlokalizowany jest Rynek Staromiejski, będący głównym placem Torunia. Rynek Staromiejski jest doskonałą bazą wypadową do zwiedzania toruńskich zabytków. Znajdziemy tu m.in. Ratusz Staromiejski, Dwór Artusa, Kamienicę pod Gwiazdą, Kościół pw. Św. Ducha, Pomnik Mikołaja Kopernika czy Pomnik Flisaka. Warto także pamiętać, że Toruń znalazł się na liście UNESCO ze względu na znakomicie zachowaną średniowieczną zabudowę. Na Starym Mieście można zobaczyć wspaniałe gotyckie i renesansowe budynki – miasto jest prawdziwym skarbcem architektury.


To idealna opcja na romantyczny wyjazd. Tajniki, związane z piernikami, możemy odkryć Żywe Muzeum Piernika. Oprócz tego koniecznie trzeba zobaczyć dom, będący miejscem urodzin Mikołaja Kopernika, czy planetarium, które znajduje się przy ulicy Franciszkańskiej.


Zobacz noclegi w Toruniu:

  • Magiczne Trójmiasto poleca się na zimę


Statystyki, związane z feriami zimowymi jasno pokazują, że wzrasta zainteresowanie, gdy weźmiemy pod uwagę domki nad morzem. Taka sytuacja, na pewno była spowodowana brakiem śniegu i nieco wiosenną aurą. Turyści planowali swój urlop w nieco inny sposób, decydując się na kierunki nadmorskie, które nawet w zimie oferują wyjątkowe atrakcje turystyczne. Do kategorii wyjątkowych miejsc, na pewno należy zaliczyć Trójmiasto. To nie tylko apartamenty Gdańsk, ale również pensjonaty Gdynia, czy kwatery i pokoje Sopot.fot. Gruu / pixabay.com, CC0

Zobacz: Trójmiasto przyciąga turystów z zagranicy. To prawdziwy hit!


Dlaczego Trójmiasto to dobry kierunek na zimowy city break? Z jednego prostego powodu. Do dyspozycji są tu kilometry pięknych plaż. Punktem obowiązkowym na pewno będzie gdańska starówka, molo w Sopocie, czy plaża w Gdyni. Wielość atrakcji w tych miastach jest niesamowita, dlatego warto też rozłożyć pobyt w danym mieście np. na konkretny dzień, co świetnie sprawdzi się w przypadku weekendowych wyjazdów. Polacy lubią i w dalszym ciągu chcą odwiedzać kierunki nadmorskie zimą. Na pewno, panuje tu nieco mniejszy ruch niż latem, jest odrobinę taniej, a ulice i atrakcyjne miejsca zachwycają w zimowej odsłonie. O tym, jak jest tu wyjątkowo, będzie najlepiej, gdy przekonacie się sami!


Oto popularne noclegi w Trójmieście:

A jakie jest Wasze zdanie na temat zimowego city break’u? Które miasto można polecić na zimowe wyjazdy? Koniecznie dajcie znać w komentarzu pod tym artykułem.Następny artykuł Ahoj, przygodo! TOP 3...

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej