10 najlepszych miejskich plaż w Polsce

10 najlepszych miejskich plaż w Polsce

Kiedy pogoda robi się wakacyjna, każdemu marzy się wypoczynek nad wodą. Mieszkańcy miast tłumnie ruszają nad miejskie kąpieliska, by w pełni wykorzystać sprzyjającą aurę. Z tego względu postanowiliśmy przygotować listę najlepszych tego typu miejsc w Polsce!

W "miejskiej dżungli" może być bardzo przyjemnie. Nie wierzycie? Przeczytajcie nasze zestawienie dziesięciu najlepszych miejskich plaż w Polsce i już teraz zacznijcie planować weekend a nawet wakacje w mieście!

 

Zamieszczona niżej lista to nasza subiektywna ocena miejskich kąpielisk. Zachęcamy do dzielenia się swoimi typami w komentarzach do tekstu.


Plaża miejska we Wrocławiu


Stanisław Błachowicz, Adobe Stock

Okazuje się, że mieszkańcy Wrocławia wcale nie martwią się, że nie mają w pobliżu żadnego jeziora. Mimo tego w mieście można poczuć się jak na Hawajach, wystarczy wybrać się nad Odrę. Znakomite miejskie plaże to Marina Kleczków, przy ulicy Pasterskiej, a także miejska przy kładce zwierzynieckiej, niedaleko wrocławskiego zoo.

We Wrocławiu znajduje się największa sztuczna plaża w Polsce! Znajdziecie ją przy ulicy Wejherowskiej. Ma aż 15 tysięcy metrów kwadratowych i jest podzielona na dwie strefy - część rekreacyjną z leżakami i część sportową z boiskami do siatkówki plażowej i innych gier zespołowych.  

Zobacz noclegi we Wrocławiu:
Royal Hostel

Royal Hostel

Wrocław, ul. Kazimierza Wielkiego

Hostele 8.6
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
Moon Hostel

Moon Hostel

Wrocław, ul. Krupnicza

Hostele 9.1
Kamienica pod Aniołami

Kamienica pod Aniołami

Wrocław, ul. Kazimierza Wielkiego

Hotele 9.4


Chcąc jednak poczuć się naprawdę jak na wakacjach nad jeziorem, można wybrać się do pobliskich Paniowic. Działa tam Kopalnia Wrocław, akwen, przy którym powstał kompleks wypoczynkowy. Podzielony na strefy zapewnia świetny wypoczynek zarówno rodzinom z dziećmi, osobom uprawiającym sporty wodne, jak też posiadaczom zwierząt. To naprawdę miejsce dla każdego i do tego blisko Wrocławia - dojazd z centrum samochodem zajmie pół godziny!

 

Plaża miejska w Olsztynie


fot. Rafa, Adobe Stock

 

Olsztyńska plaża miejska to jedna z największych w kraju plaż położonych nad wodami śródlądowymi. Zarządcy tego pięknego terenu w stolicy województwa warmińsko-mazurskiego zapewniają każdego roku gościom ogrom atrakcji i wysoki komfort świadczonych usług. Do ich dyspozycji oddaje się między innymi platformy wypoczynkowe, place zabaw dla dzieci, boiska do siatkówki plażowej i koszykówki, usługi gastronomiczne, pomosty spacerowe i widokowe oraz wiele innych.

 

Zobacz noclegi w Olsztynie i okolicy:

Kubusiowa Chatka

Kubusiowa Chatka

Stawiguda

Domki 10.0
Temura

Temura

Dajtki, ul. Kłosowa

Kwatery i pokoje 9.2

 

Wybór Olsztyna z pewnością będzie trafny, jeśli jesteście zwolennikami aktywnego wypoczynku - tego z pewnością nie zabraknie na Warmii i Mazurach!

 

Plaża miejska - Warszawa


fot. Raflik D, Adobe Stock

 

Warszawa godnie reprezentuje Polskę na arenie międzynarodowej - także w kwestiach wypoczynku letniego. Miejscowa plaża miejska znalazła się nawet w rankingu hiszpańskiego dziennika "El Mundo", na łamach którego postanowiono stworzyć zestawienie najlepszych plaż Europy. Warszawa może poszczycić się kilkoma plażami, w różnych częściach miasta - na przykład na Saskiej Kępie, Żoliborzu czy na Pradze.

 

Zobacz noclegi w Warszawie:

eMKa hostel

eMKa hostel

Warszawa, ul. Mikołaja Kopernika

Hostele 8.9
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
Noclegi Marcello

Noclegi Marcello

Warszawa, ul. ul. Baranowska

Kwatery i pokoje 8.9


Największym zainteresowaniem cieszy się jednak prawdziwie miejska plaża, bo zlokalizowana w centrum Warszawy, plaża nad Wisłą. Poniatówka znajduje się przy moście Księcia Józefa Poniatowskiego, w pobliżu PGE Narodowego. W dzień można tam plażować na piasku, a wieczorem bawić się na imprezie pod gołym niebem. Tuż obok biegnie 20 kilometrowa ścieżka rowerowa.

 

Plaża miejska w Krakowie


fot.  DRONE QUEST, Adobe Stock

 

Krakowska plaża miejska od wielu lat zachwyca odwiedzających ją gości - była bowiem pierwszym tego typu obiektem w kraju i - co zdumiewa - największym w Europie! Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców Krakowa powstało doskonałe miejsce do spędzania letnich beztroskich dni.

 

Władze tej miejskiej plaży zadbały o różnorodność atrakcji. Dla aktywnych urlopowiczów przewidziano boiska do piłki nożnej i siatkówki plażowej, a dla spragnionych relaksu - basen i ponad 150 leżaków. Całości dopełnia doskonała obsługa, orzeźwiające drinki i świetne jedzenie. Koniecznie się tam wybierzcie z całą rodziną!

 

Zobacz noclegi w Krakowie:

Apartament Amur

Apartament Amur

Kraków, ul. Bobrzyńskiego

Apartamenty 9.9
Lupolo Apartments

Lupolo Apartments

Kraków, ul. Skwerowa

Apartamenty 9.8
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
Trzy Kafki Hostel Privates

Trzy Kafki Hostel Privates

Kraków, ul. Straszewskiego

Hostele 8.5
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym


Gorące dni mieszkańcy Krakowa spędzają też nad zalewem w Kryspinowie. Czeka tam na nich strzeżone kąpielisko oraz piaszczysta plaża. Co ważne, miejsce zachowało swój naturalny charakter, więc można tam naprawdę odetchnąć od zgiełku dużego miasta. Nad zalew można dojechać zarówno samochodem, jak też autobusami aglomeracyjnymi czy nawet rowerem.

 

Plaża miejska w Poznaniu


fot. slawek, Adobe Stock

 

Poznań kojarzył wam się z pyrami, gzikiem albo metką? Zapomnijcie o tym! Od tej pory to piękne miasto, będące stolicą Wielkopolski, może zapisać się w waszej pamięci jako wakacyjny kurort, stworzony do plażowania! Skąd to skojarzenie? Okazuje się, że Poznań jest miastem, w którym funkcjonują aż trzy dobrze prosperujące plaże miejskie, spełniające wymagania nawet najbardziej wymagających gości.

 

Zobacz noclegi w Poznaniu:

Moon Hostel Poznań

Moon Hostel Poznań

Poznań, ul. Dominikańska

Hostele 7.5
Hill Inn

Hill Inn

Poznań, ul. Zamkowa

Hostele 7.9

 

O jakich plażach mowa? O plaży miejskiej Chwaliszewo, na Szelągu i Rataje. A to wszystko okraszone pięknymi widokami, zimnym napojem w dłoni i muzyce płynącej z głośników. Wybierając się do Poznania, koniecznie przetestujcie każdą plażę, jednak polecamy zacząć od Chwaliszewa - wydaje się, że tam jedynym zmartwieniem plażowiczów jest to, czy mają ochotę na loda, czy może gofra... Nam bardzo to odpowiada. Do zobaczenia w Wielkopolsce!

 

Plaża miejska w Szczecinie


fot. Mike Mareen, Adobe Stock

 

Szczecin, jak przystało na miasto portowe, musi słynąć także z dobrze rozwiniętej gospodarki wodnej. Faktycznie tak jest, bo w tym mieście mieści się kilka kąpielisk, takich jak Głębokie, Dąbie, Arkonka i Dziewoklicz.

 

Zobacz noclegi w Szczecinie:

LM Apartamenty

LM Apartamenty

Szczecin, ul. aleja Powstańców Wielkopolskich

Apartamenty 9.6
Bosman Place Szczecin

Bosman Place Szczecin

Szczecin, ul. Franciszka Ratajczaka

Kwatery i pokoje 9.6
Pokoje Integro

Pokoje Integro

Szczecin, ul. Mickiewicza

Kwatery i pokoje 9.1

 

Każdego roku, jeszcze przed rozpoczęciem sezonu letniego, władze każdego z nich dbają o przygotowanie akwenów do przyjęcia gości. Które ze wspomnianych plaż wybrać? Tym, którzy poza relaksem na słońcu i kąpielami w wodzie chcieliby pogrillować albo pograć na przykład w siatkówkę, bez dwóch zdań polecamy Dąbie - to będzie dla was strzał w dziesiątkę!

 

Plaża miejska w Lublinie

 

fot. Nocowanie.pl

 

Miejscem, które w ciepłe dni oblegają mieszczkańcy Lublina, jest Zalew Zemborzycki. W sezonie działa tam piaszczysta plaża, natomiast po drugiej stronie awkenu kompleks otwartych basenów Słoneczny Wrotków.

 

Zobacz noclegi w Lublinie:

Grand Apartament

Grand Apartament

Lublin, ul. Nadstawna

Apartamenty 9.9
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
VisitLublin Apartments

VisitLublin Apartments

Lublin, ul. Piłsudskiego

Apartamenty 9.9
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
Noclegi Północna

Noclegi Północna

Lublin, ul. Zbożowa

Kwatery i pokoje 8.6

 

Zarządcy tego terenu dokładają wszelkich starań, aby na - prawdziwie słonecznym - Wrotkowie niczego gościom nie brakowało. Dbając o ich komfort, odwiedzający basen mają do swojej dyspozycji między innymi trzy baseny rekreacyjne, basen pływacki, wodny plac zabaw dla dzieci, 100-metrową zjeżdżalnię, turbozjeżdżalnię czy zjeżdżalnię rodzinną. Na terenie ośrodka dostępne są także punkty gastronomiczne i wypożyczalnie sprzętu. Raj dla miłośników sportów wodnych.

 

Plaża miejska w Dąbrowie Górniczej


fot. mkos83, Adobe Sttol

 

Mówi się, że Aglomerację Śląską cechuje zanieczyszczone powietrze, typowe dla tego uprzemysłowionego regionu kraju.  Okazuje się jednak, że można znaleźć na Śląsku miejsca, gdzie zupełnie można zapomnieć o tym stereotypie.

 

Zobacz noclegi w Dąbrowie Górniczej i okolicy:

Eurocamping

Eurocamping

Dąbrowa Górnicza, ul. Żołnierska

Domki 9.4
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
Czarci Młyn Hotel

Czarci Młyn Hotel

Będzin, ul. Żeromskiego

Kwatery i pokoje 8.0

 

Mowa tu na przykład o Pogorii III - plaży miejskiej w Dąbrowie Górniczej, która każdego roku w wakacje przeżywa prawdziwe oblężenie! I nic w tym dziwnego - Pogoria III jest łaskawą dla swoich gości - oferuje im szeroką, zadbaną plażę, ciepłą wodę i piękne widoki, przypominające trochę mazurskie krajobrazy.

 

Plaża miejska w Katowicach


zdjęcie poglądowe, Jose Zegarra Malatesta, Pixabay.com CC0

 

Katowice stanowią kolejną perełkę Śląska. Miejscowe kąpielisko Bugla latem cieszy się ogromną popularnością wśród gości odwiedzających to miejsce. Chociaż ten obiekt jest odkrytym basenem, a naturalnego zbiornika wodnego szukać tu próżno - jest to jeden z najlepszych tego typu basenów w kraju.

 

Zobacz noclegi w Katowicach:

Apartament Centrum

Apartament Centrum

Katowice, ul. Oddziałów Młodzieży Powstańczej

Apartamenty 10.0
HOSTEL RYNEK 7

HOSTEL RYNEK 7

Katowice, ul. Rynek

Hostele 8.3

 

Dla plażowiczów zarządcy Bugli oddają do użytku dwa głębokie baseny, kolejny - płytszy - do nauki pływania, brodzik, zjeżdżalnię, jacuzzi, punkty gastronomiczne i liczne boiska sportowe. Gotowi na przygodę? Pędem do Katowic!

 

Plaża miejska w Rzeszowie


zdjęcie poglądowe, Gundula Vogel, Pixabay.com CC0

 

Rzeszowska żwirownia jako oficjalne, miejskie kąpielisko funkcjonuje od roku 2003. Od tamtej pory piaszczysta plaża, na terenie której można wypożyczać sprzęty wodne i posilić się w punktach gastronomicznych, cieszy się niegasnącą popularnością.

 

Zobacz noclegi w Rzeszowie:

Apartament Lawenda

Apartament Lawenda

Rzeszów, ul. Stanisława Jabłońskiego

Apartamenty 10.0
The Center Apartments

The Center Apartments

Rzeszów, ul. Jana III Sobieskiego

Noclegi pracownicze 9.3

 

Szeroka plaża tego kąpieliska zapewnia przybyłym gościom miejsce do beztroskiego wylegiwania się na słońcu, a akwen wodny, podzielony na dwie części, zapewnia rozrywkę miłośnikom pływania. Jego pierwsza część przeznaczona jest dla osób potrafiących pływać, a druga to bezpieczne miejsce, odpowiednie dla dzieci i osób, które pływać wolą... Brzuchem po piasku. Tutaj największa głębokość wody to dwa metry. Nad bezpieczeństwem plażowiczów czuwają w sezonie dwaj ratownicy. Pamiętajcie jednak, by zawsze podczas zażywania kąpieli (tak wodnych, jak i słonecznych) zachowywać się racjonalnie!

Następny artykuł Odwiedź Świętokrzyskie....

Komentarze (3)

JanuszKurdeBalans

10 najlepszych. Pod jakim względem? Zestawienie jest słabo przygotowane. Do listy wrzuciliscie jakieś "wiejskie" plaże e zwirowniach a nie uwzględniliście najlepszej moim zdaniem plaży (byłem na kilku w Polsce), która znajduje się we Wrocławiu obok Zoo nad Odrą. Cisza, spokój, hawajski bar z mnóstwem świetnych piw i trunków, wieczorem w weekendy chłopaki robią genialną pizzę, jest scena, dobra muzyka, parasole i leżaki. Dodatkowo piękne nocne oświetlenie i widok nq część starego miasta. Lista 3/10. Poprawcie się ;)
na miejskiej plaży byłam tylko w Szczecinie i polecam

Monika D.

jestem z chorzowa i często jeżdżę do katowic i dąbrowy na plażę z mężem i faktycznie stwierdzam, że plaże takie są fajne, zwłaszcza żeby wybrać się w weekend - i nie trzeba nawet tracić urlopu i pieniądze też zostają w kieszeni, nie licząc drobnych wydatków. muszę przyznać że katowicka plaża jest lepsza od tej z dąbrowy. szkoda, że chorzów nie ma się czym pochwalić... jak zawsze hehehe :-).

ps chyba nie wybrałabym się z moim mężem do warszawy na plażę, bo to miasto nas przytłacza.

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej