Zobacz, co wpływa na kolejność prezentowanych obiektów. Sprawdź.

Noclegi w okolicy Katowic:

Skorzystaj z filtrów , aby lepiej dopasować wyniki wyszukiwania do Twoich potrzeb.

Katowice

Katowice położone są w centralnej części województwa śląskiego. Kojarzą nam się głównie z kopalniami węgla, przemysłem i smogiem, jednak tylko dlatego, że do tej pory nie zdecydowaliśmy się ich zwiedzić. Przez ostatnich kilkanaście lat Katowice bardzo się zmieniły. W mieście jest wiele wyjątkowych miejsc, które zdecydowanie warto zobaczyć.


Warto pamiętać jednak o tym, że Katowice, podobnie jaka Łódź i Gdynia, należą do grupy miast Polski, których centra nie wywodzą się ze średniowiecznego miasta lokacyjnego. Nie znajdziemy tu architektury gotyckiej, z okresu renesansu czy baroku. Układ urbanistyczny miasta powstał na skutek rozbudowy i połączenia poszczególnych wsi i osiedli robotniczych w czasie gwałtownego rozwoju w XIX i XX wieku.


Najchętniej odwiedzanymi przez turystów miejscami w Katowicach są: Nikiszowiec - dawne osiedle robotnicze wybudowane dla górników, Muzeum Śląskie i punkt widokowy, Muzeum Historii Katowic czy Dolina Trzech Stawów.


Na terenie Katowic znajdują się m.in. dwa rezerwaty przyrody, zespół przyrodniczo-krajobrazowy „Źródła Kłodnicy”, użytek ekologiczny „Płone Bagno”, „Stawy Na Tysiącleciu” oraz ponad dziesięć obszarów zielonych mających status parków, z których największym jest Katowicki Park Leśny. Na styku granic miast: Katowice, Chorzów i Siemianowice leży Park Śląski.

Katowice – co warto zobaczyć?

Będąc w Katowicach trzeba koniecznie zobaczyć Nikiszowiec, czyli dzielnicę słynącą z unikalnej wielorodzinnej zabudowy, chętnie odwiedzaną przez turystów z całego kraju. Wędrując po tej dzielnicy przenosimy się o kilkadziesiąt lat wstecz. Zwiedzając Nikoszowice koniecznie trzeba zobaczyć podwórka budynków mieszkalnych, gdzie można spotkać wyjątkowe detale architektoniczne.


Spacerując po Katowicach warto zajrzeć na Rynek będący jednym z głównych placów Śródmieścia. Znajduje się przy nim wiele historycznych obiektów m. in. Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego czy kamienice mieszkalne.


Kolejnym ciekawym punktem na mapie Katowic jest Muzeum Śląskie oraz skupiona wokół niego Strefa Kultury. Muzeum jest nowoczesne, znajduje się na terenie dawnej Kopalni Węgla Kamiennego Katowice. W muzeum znajduje się wile ciekawych wystaw, m.in. kolekcja malarstwa polskiego obejmująca obrazy z lat 1800-1945. Sporym zainteresowaniem wśród turystów cieszy się także wieża widokowa, ze szczytu której udaje się wypatrzeć kilka kluczowych dla Katowic budynków: NOSPR (Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia), Międzynarodowe Centrum Kongresowe, Superjednostkę oraz Katowicki Spodek.


Turyści, którzy zdążyli już poznać Katowice, zachęcają do odwiedzenia Muzeum Historii Katowic. W skład obiektu wchodzą: drewniany kościół pod wezwaniem świętego Michała Archanioła, budynek dawnej pralni i magla, dawne mieszkanie małżeństwa artystów: Barbary i Stanisława Ptaka oraz Oddział Grafiki im. Pawła Stellera.


Idealnym miejscem na spacer, szczególnie w miesiącach letnich będzie Las Murckowski. Jest to rezerwat przyrody chroniący pozostałości Puszczy Śląskiej. Na terenie lasu rośnie 150-letni starodrzew bukowy, z licznymi okazami buków i dębów. Znajdują się tutaj także źródliska potoku Przyrwa.

Warta odwiedzenia jest także Dolina Trzech Stawów, czyli kompleks rekreacyjno-sportowy w Katowicach. Jego powierzchnia to aż 86 ha, w tym 9 ha to powierzchnia wodna. Na terenie obiektu, znajdują się liczne ścieżki rowerowe, przystań wodna czy boiska do siatkówki plażowej.

Wypad do Katowic to świetny pomysł o każdej porze roku

Do Katowic możemy przyjechać o każdej porze roku. Większość miejsc, które warto odwiedzić jest czynna przez cały rok. Bez wątpienia jednak to w sezonie letnim miasto prezentuje się najlepiej. Pamiętajmy, że dużą zaletą Katowic są tereny zielone, które zimą na pewno nie będą tak atrakcyjne, jak np. wiosną czy latem.


W lipcu w Katowicach co roku odbywa się festiwal muzyki elektronicznej Tauron Nowa Muzyka Katowice. Wydarzenie to skupia się na współczesnej muzyce z pogranicza jazzu i elektroniki. Wtedy w mieście jest tłoczno, na festiwal przyjeżdżają ludzie z różnych stron Polski, często całymi rodzinami.

Lokalne smaki – co zjeść w Katowicach?

Będąc w Katowicach trzeba koniecznie spróbować typowej śląskiej kuchni. Na talerzach w śląskich domach królują rolady, karminadle, kluski śląskie i modra kapusta. Do typowych dań regionalnych należą także kartoflak oraz mozgoł. Różnorodne propozycje lokalnych smaków znajdziemy w wielu lokalach w mieście. Wystarczy zapytać o nie obsługę czy też przeanalizować uważnie menu.


Cena obiadu w Białowieży dla jednej osoby to koszt średnio 20 - 30 zł. Chcąc zjeść obiad składający się z zupy i drugiego dania z dodatkami trzeba wydać około 40 zł lub więcej. Wiele zależy od rodzaju zamówienia oraz lokalu, na który się zdecydujemy.

Noclegi w Katowicach

Baza noclegowa Katowic składa się z różnorodnych obiektów noclegowych. Przeważają apartamenty oraz hotele, ale miejsce noclegowe znajdziemy też w kwaterach i pokojach, hostelach, noclegach pracowniczych, pensjonatach, zajazdach, agroturystyce czy campingu.


Turyści jednak najczęściej pytają o noclegi w obiektach z kategorii: kwatery i pokoje, hostele. Liczy się dla nich nie tylko atrakcyjna cena, ale również lokalizacja i opinie innych gości, którzy rekomendują bądź nie dane miejsce.

Apartamenty Katowice

Wśród najczęściej wybieranych przez turystów kategorii noclegowych w Katowicach, należy wspomnieć o apartamentach. To, co bez wątpienia je wyróżnia, to doskonała lokalizacja, w samym sercu centrum Katowic. Oprócz tego, warto wspomnieć o komfortowym wyposażeniu - w aneks kuchenny, klimatyzację, komfortowe łóżka, prywatną łazienkę i innego typu udogodnienia. Apartamenty w Katowicach są przeznaczone głównie dla maksymalnie 4 osób, jednak przy możliwości dostawki, liczba ta może się zwiększyć nawet do 6. Ceny apartamentów w Katowicach rozpoczynają się od 100 zł za usługę za dobę. Komfort wypoczynku we wspaniałych warunkach - gwarantowany!

Kwatery i pokoje w Katowicach

Drugą, chętnie wybieraną kategorią noclegów w Katowicach są kwatery i pokoje. Podobnie, jak w przypadku apartamentów, znajdziemy je również w dogodnych lokalizacjach stolicy Śląska. Dla osób poszukujących noclegu, liczy się nie tylko atrakcyjna cena, ale również lokalizacja i opinie osób, które polecają dane miejsce lub nie. W opinii wielu osób, istotną kwestię odgrywają udogodnienia, które mają się znaleźć w kwaterach i pokojach. Ważne, by każdy pokój miał swoją prywatną łazienkę, telewizor i internet. Dobrze, jeśli będzie zapewniony również dostęp do kuchni. Cena kwater i pokoi rozpoczyna się od 20 zł. Wszystko jest tak naprawdę uzależnione od lokalizacji i standardu obiektu.

Ceny noclegów w Katowicach

Cena za nocleg w Katowicach zależy od kategorii wybranego obiektu oraz jego lokalizacji. Najkorzystniej jest zatrzymać się w obiekcie z kategorii kwatery i pokoje, wtedy koszt noclegu może wynieść nawet od 20 zł. Jednak średnia cena noclegu w Katowicach wynosi 83 zł.


Warto pamiętać także o tym, że ceny noclegów ustalają indywidualnie właściciele obiektów, dlatego niektórzy mogą mieć wyższy cennik weekendowy. Z tego powodu, ceny noclegów w weekend mogą być droższe nawet o 24% od cen w dzień powszedni.

Najczęściej wybierane udogodnienia w Katowicach

Turyści poszukujący noclegów w Katowicach zwracają uwagę na następujące udogodnienia: prywatna łazienka, zagwarantowane miejsce parkingowe a także telewizor w pokoju i dostęp do internetu.


Niektórzy dokonując rezerwacji pytają także o dostęp do kuchni lub możliwość skorzystania z wyżywienia. Zdarzają się również zapytania dotyczące lokalizacji oraz akceptację kart płatniczych.

Często zadawane pytania dotyczące noclegów w Katowicach

Ile kosztuje nocleg w Katowicach?
Cena za nocleg w Katowicach zależy od kategorii wybranego obiektu oraz jego lokalizacji. Najkorzystniej jest zatrzymać się w obiekcie z kategorii noclegi pracownicze Katowice, wtedy koszt noclegu może wynieść od 30 zł. Średnia cena noclegu w Katowicach wynosi 120 zł.
Czy ceny noclegów w Katowicach w weekend różnią się od tych w dni powszednie?
Ceny noclegów ustalają indywidualnie właściciele obiektów, dlatego niektórzy mogą mieć wyższy cennik weekendowy. Według wyliczeń Nocowanie.pl ceny noclegów w weekend są droższe o 64% od cen w dzień powszedni.
Jak znaleźć najtańszy nocleg w Katowicach?
Wystarczy odpowiednio ustawić opcję filtrowania, wybierając w lewej kolumnie, znajdującej się przy wynikach wyszukiwania, opcję „Cena za usługę”. Inna możliwość to kliknięcie ikonki „Tanie noclegi Katowice”, widocznej bezpośrednio nad wynikami wyszukiwania. Obecnie najtańsze noclegi w Katowicach zaczynają się od kwoty 30.
Jakie obiekty noclegowe są najpopularniejsze w Katowicach?
Turyści najczęściej pytają o noclegi w obiektach z kategorii: noclegi pracownicze, hostele. Liczy się nie tylko atrakcyjna cena, ale również lokalizacja i opinie innych gości, którzy rekomendują bądź nie dane miejsce.
Które obiekty noclegowe w Katowicach mają najlepsze opinie?
Obiekty z najlepszymi opiniami możemy znaleźć klikając na zakładkę „Katowice opinie”, a wyniki wyszukiwania posortują się tak, by obiekty z najlepszymi ocenami były najwyżej. Obecnie najlepiej oceniane obiekty w Katowicach to: Noclegi Agnieszka, Pokoje Gościnne Akademikus, Tanie Noclegi Pracownicze Katowice.
Które noclegi w Katowicach są polecane dla rodzin?
Wiele rodzin zatrzymujących się w Katowicach poleca Twój Hostel Klimczoka 7, Noclegi Agnieszka, Tanie Noclegi Pracownicze Katowice.
Które noclegi w Katowicach są polecane dla par?
Co można zwiedzać w Katowicach?
W Katowicach można zwiedzać między innymi Nikoszowiec, dzielnicę słynącą z unikalnej wielorodzinnej zabudowy, oraz katowicki rynek, stanowiący serce miasta.
Jakie są atrakcje w Katowicach?
Największą atrakcję w Katowicach stanowi Spodek, należący do symboli miasta, a oprócz tego również Muzeum Śląskie, w którym nie brakuje interaktywnych rozwiązań. Dzięki temu zwiedzanie staje się przygodą, a nie nudnym obowiązkiem.
Jak znaleźć nocleg blisko Spodka w Katowicach?
Szukając noclegu blisko Spodka można skorzystać z mapy z zaznaczonymi lokalizacjami, która otwiera się po kliknięciu w ikonkę Na mapie. Druga możliwość to otworzenie zakładki Noclegi w pobliżu, znajdującej się przy opisie atrakcji.
Gdzie można iść nad wodę w Katowicach?
W Katowicach jest kilka miejsc, gdzie można korzystać z wypoczynku nad wodą. Najlepiej przygotowany jest kompleks rekreacyjny Dolina Trzech Stawów.
Co warto zjeść w Katowicach?
Będąc w Katowicach trzeba koniecznie spróbować typowej śląskiej kuchni. Na talerzach w śląskich domach królują rolady, karminadle, kluski śląskie i modra kapusta. Do typowych dań należą także kartoflak oraz mozgoł. Można je zjeść w lokalach znajdujących się w na przykład w dzielnicy Giszowiec oraz Nikiszowiec.
Ile kosztuje obiad w Katowicach?
Koszt obiadu dla jednej osoby, który składa się z dania głównego to wydatek rzędu 20-30 zł.

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!