7 najpiękniejszych punktów widokowych w Polsce

7 najpiękniejszych punktów widokowych w Polsce

Urlop w Polsce jest związany z licznymi przeżyciami. A gdyby tak móc podziwiać Polskę z góry. W naszym kraju jest wiele takich miejsc, które dają taką możliwość. Wrażenia na pewno będę niezapomniane. W jakie miejsca się wybrać, by móc podziwiać malownicze widoki? O tym poniższy artykuł.

Warto podkreślić, że Polska jest krajem niezwykłym. Samo zwiedzanie, wypoczynek i poznawanie nieodkrytych regionów daje dużo radości. A gdyby tak móc podziwiać nasz wspaniały kraj z perspektywy lotu ptaka? Jest wiele takich możliwości i nie trzeba w tym przypadku wsiadać w samolot. To nie tylko wędrówki po górach, ale również liczne wieże obserwacyjne, spacer w koronach drzew, kawiarnie znajdujące się na dachu wieżowca. W praktycznie każdym regionie w Polsce mamy taką możliwość. Gdzie konkretnie? Sprawdźmy.


Najlepsze punkty widokowe w Polsce


Nie od dziś wiadomo, że fajnie jest czasem spojrzeć na wszystko z dystansu i właściwej perspektywy. Wystarczy tylko i wyłącznie dobry punkty obserwacyjny. W naszym subiektywnym zestawieniu przygotowaliśmy 7 najpiękniejszych punktów widokowych w Polsce.
  1. Wrocław


Naszą podróż rozpoczynamy od stolicy Dolnego Śląska, w której do wyboru mamy kilka wspaniałych miejsc, by móc podziwiać krajobraz z góry. Wystarczy tu przede wszystkim wspomnieć o najwyższym budynku Wrocławia, czyli Sky Towerze, w którym to z perspektywy 49 piętra możemy podziwiać widoki niezwykłe. Przy sprzyjającej aurze będziemy mogli dostrzec nawet Śnieżkę w Karpaczu, oddaloną od Wrocławia o przeszło 100 km.


Sky Tower to nie wszystko. Będąc we Wrocławiu, polecamy wybrać się na Most Pokutnic, wieżę widokową na Ostrowie Tumskim oraz punkt obserwacyjny, znajdujący się w Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego. Każde z tych miejsc gwarantuje wspaniałe widoki Rynku i okolic. Po wejściu nie będziemy żałować. Jeśli chcemy napić się dobrej kawy we wrocławskim, podniebnym klimacie, to polecamy udać się na ostatnie piętro Muzeum Współczesnego.


Już dziś znajdź dla siebie nocleg we Wrocławiu

 

 

fot. HeborStudio (pixabay.com, CC0)

 

  1. Polańczyk


O tym, że z bieszczadzkich szczytów rozciągają się wspaniałe krajobrazy, wie chyba każdy. Przemierzając region Podkarpacia, można trafić na naprawdę wspaniałe miejsca. Każdy, kto wypoczywa nad Jeziorem Solińskim, koniecznie powinien się udać do punktu widokowego, zlokalizowanego na Sawinie (wysokość 516 m n.p.m.). Połączenie wody i gór z odpowiedniej perspektywy to prawdziwa uczta dla oka. Przekonaj się sam, dlaczego warto odwiedzić to miejsce.


Tutaj znajdziesz propozycje noclegów w Polańczyku

 

 


  1. Cieszyn


Cieszyn jest tym miastem, które warto odwiedzić z wielu powodów. Charakteryzuje się przede wszystkim niezwykłą historią, związaną z początkami państwa polskiego, jak i miejscami, które naprawdę warto zobaczyć. Punktem obowiązkowym dla turystów będzie z pewnością tutejszy Zamek. Będąc w tym miejscu, warto jest się wybrać na Wieżę Piastowską, która niegdyś stanowiła wieżę obronną. Rozpościera się stąd rozległy widok Cieszyna i Czeskiego Cieszyna, po dwóch stronach Olzy. Przy doskonałej widoczności, z powodzeniem możemy podziwiać ciekawą panoramę Beskidu Śląskiego i Śląsko-Morawskiego. Oceńcie sami, dlaczego warto się tu wybrać.


Sprawdź propozycje noclegów w Cieszynie

 

 

 

fot. DzidekLasek (pixabay.com, CC0)

  1. Kraków


Obok Wrocławia, w Krakowie znajdziemy również liczne interesujące miejsca, z których możemy podziwiać niezwykłą panoramę miasta i okolic. Bardzo popularnym wzniesieniem jest Kopiec Kościuszki, jednak to z Kopca Krakusa widoki są bardziej niezwykłe i wyjątkowe. Możemy stąd podziwiać miasto w całej okazałości - począwszy od Wawelu, przez kościelne wieże i Stare Miasto, a na Nowej Huty skończywszy. Miejsce może nie jest zbyt znane wśród turystów, dlatego też między innymi z tego powodu warto jest je odwiedzić. Według legend, właśnie w tym miejscu pochowany został założyciel Krakowa. Ile w tym prawdy? Niewiadomo. Na pewno jednak powinniśmy się tu wybrać podczas naszego pobytu w Krakowie.


Oto nasze oferty noclegów w Krakowie

 

 


fot. GeoGab (pixabay.com, CC0)


  1. Zakopane


Podziwianie panoramy z najwyższego szczytu w Polsce? To możliwe tylko i wyłącznie ze szczytu Rysów (2499 m n.p.m.). By to dotrzeć, trzeba się trochę namęczyć. Panorama po wejściu na szczyt jednak wszystko powinna nam wynagrodzić. Jako ciekawostkę, można przytoczyć tu fakt, że ze szczytu Rysów można dostrzec aż 80 szczytów tatrzańskich. Ta liczba na pewno robi wrażenie, a jak jest naprawdę - warto przekonać się osobiście. Przy sprzyjającej pogodzie, będziemy w stanie dostrzec nawet oddalony o 90 km - Kraków. Pod drodze na Rysy możemy cieszyć się licznymi atrakcjami, dlatego wyprawa w to miejsce powinna być wyjątkowa dla każdego.


Już dziś zarezerwuj swój nocleg w Zakopanem

 

 


fot. BogdanJab (pixabay.com, CC0)

  1. Licheń Stary

Zmieniamy nieco klimat i szybkim krokiem przenosimy się do Bazyliki w Licheniu Starym, w której to znajduje się najwyższa w kraju wieża o wysokości 141,5 m. Turyści mogą tu korzystać z tarasów widokowych - odpowiednio na wysokości 98 i 114 m. Dlaczego warto tu wejść? Widoki na Jezioro Licheńskie, stawy z nenufaramim, czy też malowniczy krajobraz tutejszych pól, łąk i lasów chyba mówi sam za siebie. Polecamy to miejsce nie tylko pielgrzymom.


Sprawdź koniecznie nasze propozycje noclegów Licheniu Starym.

 

 


fot. Iwona_Olczyk (pixabay.com, CC0)

  1. Morze


Były góry, więc w naszym zestawieniu nie może zabraknąć nadmorskiej panoramy. Nie da się ukryć, że z każdego miejsca bałtyckie fale prezentują się równie wyjątkowo. Wśród polecanych miejsc, koniecznie warto wybrać się na Wzgórze Gosań w Wolińskim Parku Narodowym w Międzyzdrojach. Jest to najwyższe wzniesienie w całym polskim pasie brzegowym. To oczywiste, że najlepiej jest się tu wybrać na wschód lub zachód słońca.


Innym, wartym uwagi niezwykłym punktem widokowym nad polskim morzem, będzie bez wątpienia klif w Chłapowie. Warto odwiedzić to miejsce o każdej porze. Krajobraz morza robi naprawdę wielkie wrażenie.


Wybierz dla siebie najlepszy nocleg w Międzyzdrojach i Chłapowie


Mamy nadzieję, że zaproponowane przez nas miejsca pozwolą poznać nasz cudowny kraj z nieco innej, naszym zdaniem lepszej perspektywy. A które miejsca królują w Waszym, prywatnym zestawieniu. Koniecznie dajcie znać w komentarzu.


Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również