poniedziałek - piątek, 8:00 - 16:00

Zobacz, co wpływa na kolejność prezentowanych obiektów. Sprawdź.

Noclegi w okolicy Cieszyna:

Natychmiastowa rezerwacja

Hotel Liburnia Cieszyn

  • Śniadania w cenie
  • Wysoka jakość, dobra cena
  • Bezpłatne anulowanie
  • Brak przedpłaty
8.8 Bardzo dobry 19 opinii
od 345 zł
1 osoba, 1 noc
Cena gwarantowana

Agat

Ustroń Pokaż na mapie , 15 km od Cieszyna
9.7 Rewelacyjny 22 opinie
od 150 zł
1 noc

Skorzystaj z filtrów , aby lepiej dopasować wyniki wyszukiwania do Twoich potrzeb.

Cieszyn

To polska i czeska miejscowośc, która każdego roku jest chętnie odwiedzana przez turystów. To właśnie tu produkowane są słynne na całą Polskę wafle, tu znajduje się rotunda, którą można zobaczyć na banknocie 20 zł i to w Cieszynie znajduje się jedno z kilku przejść granicznych polsko-czeskich. Będąc w Cieszynie, warto zwiedzić jego polską i czeską część, jednak to po naszej stronie znajduje się więcej zabytków i ciekawych miejsc. Po co więc przyjeżdżamy do Cieszyna? Przede wszystkim dla zabytków, historii, odpoczynku i na zakupy po czeskiej stronie miasta. Warto tu przyjechać!

Cieszyn to idealne miejsce na wyjazd o każdej porze roku

To miasto w województwie śląskim, idealne na każdą porę roku. Przepływa tędy rzeka Olza, która to stanowi granicę pomiędzy Polską a Czechami. Cieszyn cieszy się dużym zainteresowaniem pasjonatów historii, jak i turystów wyruszających do Czech.


Najwięcej osób można się tu spodziewać w sezonie letnim, co zrozumiałe. Każdy, kto wypoczywa w Beskidach, na pewno zna to miejsce. Z Wisły, czy Ustronia jest tu zaledwie 20 km. Warto w związku z tym wybrać się tu któregoś dnia i poznać lepiej to miejsce.


Region ten jest popularny również zimą, dlatego ruch turystyczny w Cieszynie, można śmiało rzec – trwa tu przez cały rok. Jeśli uwierzymy legendom, to Cieszyn może być najstarszym miastem w Polsce. Najprawdopodobniej został założony w 810 r. przez 3 synów księcia Leszka III: Bolka, Leszka i Cieszka. Bracia ciesząc się ze swego szczęśliwego spotkania nad źródełkiem, założyli miasto o nazwie Cieszyn.


Z pewnością też mało osób wie, że w Cieszynie znajduje się jedna z popularnych firm, produkujących znane na całą Polskę wafle, jak i browar, należący do dużej grupy piowarskiej z regionu. Warto tu przyjechać!

Cieszyn, co warto zobaczyć?

Na zwiedzanie miasta warto poświęcić przynajmniej dzień. Kryje ono w sobie wiele tajemnic oraz wyjątkowych miejsc. Ze znalezieniem miejsca parkingowego może być lekki problem, bo przyjeżdżają tu wycieczki oraz turyści z całej Polski. Większość parkingów w mieście jest płatna, dlatego lepiej będzie, jeśli zaparkujemy na obrzeżach i spacerem udamy się w popularne miejsca. Gdy już tu dotrzemy, nasze zwiedzanie warto rozpocząć od zamku i punktu widokowego, który się tu znajduje. To bardzo ważne miejsce, nie tylko dla Ślązaków, ale i wszystkich Polaków. To właśnie tu znajdują się jedne z najstarszych zabytków w naszym państwie, a wszystko to wkomponowane w park założony w stylu romantycznym, z wieloma zabytkowymi drzewami. Szczególnie polecamy udanie się na Wieżę Piastowską, z której to możemy podziwiać niezwykły widok na cały Cieszyn oraz Beskidy po polskiej i czeskiej stronie. Naszą uwagę z pewnością zwróci również rotunda, która widnieje na banknocie 20 zł. Na wzgórzu znajdują się również pozostałości po dwóch innych wieżach stanowiących system obronny zamku, a także pozostałości po dawnej zamkowej kuchni. Jak na początek, to sporo atrakcji, ale to dopiero początek naszego zwiedzania.


Następny punkt, do którego warto się udać to Rynek, który powstał tu w XV wieku. Jeśli chcemy napić się kawy, czy zjeść obiad, to znajdziemy tu wiele miejsc. Dziś możemy tu zobaczyć m.in. Dom Narodowy, wspaniale odrestaurowany hotel Pod Brunatnym Jeleniem oraz Ratusz. Na środku rynku znajduje się fontanna z figurą św. Floriana z XVIII wieku.


Wenecja w Cieszynie? Tak to możliwe! Prosto z rynku, warto jest się wybrać do tzw. Cieszyńskiej Wenecji, czyli klimatycznego miejsca, znajdującego się przy sztucznym kanale Młynówka.Woda płynąca kanałem napędzała niegdyś koła młyńskie. Obecnie malownicze, ukwiecone niskie domki mieszkalne zbudowane są tuż nad kanałem i stanowią atrakcję miasta i swoim wyglądem przypominają tę bardziej znaną Wenecję.


Symbol miasta i miejsce, które każdy przebywający w Cieszynie odwiedzić powinien, stanowi pochodząca z XV wieku studnia Tzech Braci. Jest ona związana z legendą o powstaniu miasta. W XIX wieku studnia przykryta została żeliwną altanką i umieszczono tu napis, informujący o spotkaniu trzech braci.


W Cieszynie znajdują się również wspaniałe i zabytkowe świątynie. Mowa tu oczywiście o Sanktuarium Matki Boskiej Cieszyńskiej, znajdującym się na Placu Dominikańskim, będące miejscem ostatniego spoczynku Piastów cieszyńskich. Druga świątynia to kościół Świętej Trójcy, zachwycający barokowym wystrojem, mieści się tu również najstarsza cieszyńska biblioteka.


Na koniec kolejny z symboli miasta, czyli most na Olzie, na którym znajduje się granica pomiędzy Polską a Republiką Czeską. Miejsce to stanowi swego rodzaju atrakcję turystyczną. W upalne dni można tu usiąść nad brzegiem rzeki na ławkach lub leżakach i oddać się lekturze ulubionej książki.

Co i gdzie zjeść w Cieszynie?

Miejscowość ta jest wyjątkowa nie tylko pod względem zabytków, ale i rozmaitości serwowanych przez tutejsze restauracje. W Cieszynie mamy niepowtarzalną możliwość, by spróbować zarówno dań kuchni polskiej i czeskiej – wystarczy tylko przejść przez most. A tam knedliczki, gulasze, zupa czosnkowa i inne czeskie przysmaki. W sklepach można zakupić słynną czekoladę Studencką, inne łakocie oraz czeskie piwa.


Jeśli chodzi o polską stronę, to najwięcej miejsc wartych uwagi znajduje się na Rynku oraz w jego okolicach. Znajdziemy tu dania kuchni polskiej oraz międzynarodowej. Cena posiłku rozpoczyna się tu od 20 zł.

Noclegi w Cieszynie

Cieszyn ma bardzo bogatą ofertę noclegów, jak na historyczne miasto przystało, w związku z czym znalezienie noclegu na każdą kieszeń nie powinno stanowić problemu. Najliczniej reprezentowaną kategorią obiektów w miejscowości są kwatery i pokoje – wybierane głównie przez pary oraz rodziny z dziećmi i osoby wypoczywające w regionie. Każdy znajdzie tu coś dla siebie za atrakcyjną cene, która kształtuje się na podobnym poziomie w miejscowości. Wszystko jest uzależnione tak naprawdę od lokalizacji i od tego, jakiego standardu oczekujemy.


Każdy z obiektów ma swój własny, niepowtarzalny styl, w związku z tym wspaniałe przeżycia i miły wypoczynek gwarantowane.

Cena noclegów w Cieszynie

Średnia cena za nocleg w Cieszynie to koszt 50 zł za dobę. Wszystko jest tak naprawdę uzależnione od kategorii obiektu i jego lokalizacji.


Najkorzystniej jest zatrzymać się w obiektach z kategorii kwatery i pokoje, w których cena za osobę rozpoczyna się tu już nawet od 40 zł za dobę.


Ceny noclegów ustalają indywidualnie właściciele obiektów, dlatego niektórzy mogą mieć wyższy cennik weekendowy. Według wyliczeń portalu Nocowanie.pl, ceny noclegów w weeekend mogą być nieznacznie wyższe, w stosunku do cen, obowiązujących w dni powszednie.

Najczęściej wybierane udogodnienia w Cieszynie

Turyści, poszukujący noclegu w Cieszynie najczęściej pytają o dostępność łazienki, parkingu, telewizji i internetu. Podobna sytuacja zauważalna jest w prawie każdym obiekcie w Polsce. Szczególne znaczenie odgrywa parking, gdyż jak wiadomo, prawie każdy w swoją podróż wybiera się własnym środkiem lokomocji. Istotną kwestię stanowi również dostępność internetu i aneksu kuchennego. Nieco mniej osób pyta o wyżywienie – wynika z informacji, przygotowanych na podstawie zapytań turystów.

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!